כדורסלליגת העל

עודד קטש מרוצה: "ההגנה שלנו הייתה מה שהכריע את המשחק"

מאמן מכבי ת''א אחרי ה-78:90 על הפועל ירושלים: ''התקפית יכולנו לשחק יותר טוב, סיימנו עם יותר איבודים מאסיסטים''. דיברתולומאו: ''שמח שפתחנו כך את השבוע''. קאנצוריס: ''אנחנו שונים מהעונה שעברה''

מכבי תל אביב גברה אמש (ראשון) 78:90 על הפועל ירושלים בהיכל מנורה מבטחים והשלימו על היריבה מהבירה דאבל עונתי. הקבוצה של עודד קטש השיגה ניצחון עשירי ברציפות לאחר משחק קבוצתי טוב, כשג'ון דיברתולומאו סיים עם 19 נקודות, וויד בולדווין קלע 17 נקודות ובונזי קולסון תרם 16 נקודות לאלופה. מנגד, מחזיקת גביע המדינה אמנם מחקה פיגור של 17 נקודות, אך לא השכילה להשלים את המהפך.

מאמן מכבי תל אביב עודד קטש אמר בסיום: "היה משחק מבחינת אווירה, אגרסיביות ואינטנסיביות, היה משחק עם המון עצירות ולא קל לשיפוט. זה היה יותר טוב מכדורסל, יכולנו לשחק יותר טוב, למצוא קצת יותר שקט בהתקפה. לא יודע אם קרה שאיבדנו יותר מאשר מסרנו אסיסטים. זה לא הדרך שאנחנו משחקים, צריך לתת קרדיט להגנה של ירושלים, ניצחנו את המשחק בדקות טובות הגנתיות, היו כל מיני ריצות. לא הכי יפה, אבל ניצחון מול קבוצה טובה, מצאנו דרך לקלוע 90 נקודות וזה לא מובן מאליו נגד ירושלים".

קטש הוסיף: "לפעמים אני בא עם הדברים האלה מהבית, אני מרגיש מה אני צריך לעשות, לא תמיד עושה את זה בצור הטובה. מנסה להיות שם. המשחק היום, בגלל חיסרון של כמה שחקנים בשתי הקבוצות, ובהרכבים ששיחקו, הצריך המון הערות טקטיות, הייתי בכל התקפה מעורב, היו המון חילופים של הרכבים, הפכנו להיות גדולים והם קטנים ולהיפך, שני המאמנים ניסו להגיב ולהפתיע. זה הצריך יותר מעורבות שלי. גם אני בן אדם, כמו השחקנים, כמו כולם, מתגעגע לאנרגיות בהיכל, זה משפיע עליי גם. מיקי? היה מרגש מאוד, כבוד גדול. בתור ילד הזיכרון שלי ממיקי, היה רק ערוץ אחד, והזיכרון שלי זה לשחק כדורסל עד ששומע שמתחיל המשחק ואז לרוץ הביתה, והייתי שומע שמכבי קולעים ולרוב זה היה מכבי. הרבה כבוד והערכה, קריירה מדהימה, אני מאחל לו רק בריאות, שלווה ושקט ושיהנה מהמשפחה".

על היכולת של דיברתולומיאו, אמר המאמן: "יש משהו בג'ון, אולי בגלל שהוא לאו דווקא נראה כמו שחקן כדורסל קונבנציונאלי. מה שקורה שהוא עושה את זה בצורה עקבית לאורך הרבה שנים. יש שחקנים שבגלל הרכבים מסוימים שאני לא תמיד מוצא את המקום שלהם, מגיע לו יותר דקות משחק, הוא מוצא את הדרך להיות חיובי. הוא שחקן כדורסל מאוד טוב, מעבר לזה שהוא מנהיג, הוא לא תמיד מדבר הכי הרבה, אבל זה מסוג המנהיגות שאני הכי מעריך, על ידי דוגמא אישית. לראות אותו מתנהל, הוא תמיד חושב על המהלך הבא, אין קפטן ראוי ממנו למכבי תל אביב".

בונזי קולסון וג'ייק כהן חוגגים (עודד קרני, מנהלת הליגה)

בונזי קולסון (16 נקודות) אמר: "אני רוצה לאחל לאמא שלי יום הולדת שמח, היא הסלע שלי ואני אוהב אותה. הלוואי שיכולתי לבלות את היום הזה איתה. זה היה משחק קשה, ירושלים היא קבוצה מוכשרת, עם גארדים מוכשרים, הרבה שחקנים מהעונה שעברה, אבל נשארנו עם העקרונות שלנו. קיבלנו הרבה אנרגיות משחקנים. אני בסדר, נחתתי על עוז בלייזר או רנדולף, חבשו אותי, וזה הכל. חזרתי לשחק, אני בסדר. הלוואי שיכולנו לשחק את המשחקי יורוליג שלנו כאן, זה קשה, אבל כשאנחנו משחקים משחקי ליגה כאן, אנחנו מקבלים אנרגיות, זה חסר לנו, אין שום דבר כמו האוהדים שלנו שדוחפים אותנו. זו אווירה כיפית, הסתכלתי היום ואמרתי כמה אני מתגעגע לזה, היינו קצת מחוץ לבית, ולא היה לנו אוהדים, כיף שהאוהדים שלנו דחפו אותנו לניצחון".

קולסון הוסיף: "ג'ון די היה נהדר כל העונה, הוא המנהיג שלנו, הוא הקול שלנו, לא משנה מה שקורה הוא מוכן לשחק. הוא קלע זריקות קשות כשהדברים לא הלכו לכיוון שלנו. כל פעם שהוא קולע או חוטף, אני שמח בשבילו. כל פעם שהוא זורק אני בטוח שזה ייכנס. הוא מאוד עקבי ואנחנו צריכים שהוא ימשיך לשחק כאן להמשך העונה. הדחיפות על המגרש מניעות אותי, אולי שחקנים אחרים גם, לפעמים צריכים את זה, כל זה לא יותר מדי פיזי, זה בסדר. אני רק מנסה להיות עקבי, בוטח בשיטה של המאמן, נשאר עקבי. לוקח מה שההגנה נותנת לי, אני מנסה להיות עקבי באימונים, עקבי בהרגלים שלי. זה ברכה, אבל העבודה לא נגמרה".

מאמן הפועל ירושלים, איליאס קאנצוריס (אתר FIBA)

מהעבר השני, מאמן הפועל ירושלים איליאס קאנצוריס אמר: "מכבי ניצחה אותנו בהוגנות, כל הכבוד להם. מה שקרה עם קרינגטון ואור הודיע לנו במחצית שהוא לא יכול להמשיך, נגמרו לנו הגארדים. כשאתה משחק נגד קבוצה כמו מכבי, יש להם הרבה פיתרונות, עם הרבה פוטנציאל. הצלחנו לחזור, אבל עשינו איבודי כדור בלתי מחויבים, קצת טעויות בהגנה שגרמו לנו לאבד את המומנטום של המשחק. נצטרך להתאחד מחדש, לספור כמה שחקנים שלנו כשירים ונצא לרביעי למשחק חשוב מאוד לקמפיין האירופי שלנו. אני לא יודע מה קרה בעונה שעברה, לא הייתי כאן. אם תראו את המשחק היום, זה לא אותה קבוצה כמו שנה שעברה".

המאמן הוסיף: "אחרי 10 דקות נגמרו לנו הפתרונות, אני לא אוהב להשתמש בתירוצים, אבל זו לא אותה קבוצה. נצטרך למצוא פתרונות לעתיד, אם זה למשחקים נגד מכבי או נגד הקבוצות הגדולות האחרות. אנחנו מתרכזים רק בשחקנים שיש לנו, נצטרך למצוא את הפיתרונות שלנו דרכם. תמיד יש דברים חיוביים שאפשר לקחת מהמשחקים, אני מרוצה מנמרוד, הוא התרגל לשיטה שלנו. הדברים החשובים זה מה שקשור לקבוצה".

קאנצוריס סיכם: "שחקנים שלנו שיחקו יותר מהמצופה, שחקנים איבדו אנרגיה, נמרוד שיחק בשתי עמדות, זה לא מה שתוכנן. אנחנו צריכים להתאחד מחדש, צריכים לראות כמה שחקנים נשארו בריאים, אנחנו שמחים שזאק וברינטון יחזרו, וגם קרינגטון שלא שיחק הרבה היום, אנחנו משחקים נגד קבוצה חזקה ברביעי, ותחושת התכיפות זה הדבר הראשון שאנחנו צריכים שיהיה לנו. זה חשוב שנחזור לבסיס, לשחק הגנה טובה זה יביא לנו את הפתרונות".

עוז בלייזר עם הכדור (אתר FIBA)

עוז בלייזר (8 נקודות) אמר: "לצערינו היום משפחת הפועל ירושלים איבדה אוהד, מיכאל גל, אנחנו מוסרים את תנחומינו, זה הופך את כל מה שהיה פה היום לשונה לגמרי. קצת פרופורציות, זה יותר חשוב מהכל. מבחינת המשחק, היה לנו רגעים טובים, כל פעם שהתקרבנו היה לנו טעויות בתקשורת, והם הענישו אותנו בשלשות, ואם נותנים להם לשחק הם יענישו אותך. נלחמנו אחרי שהיינו בבור, נצטרך לקחת את הדברים הטובים ולהתכונן למשחק ברביעי שהוא סופר חשוב עבורינו באירופה".

בלייזר סיכם: "יש לנו לוח משחקים לא פשוט, ואנחנו בחלק חשוב של העונה שלנו. מסתמכים על האופי שיש לנו בחדר ההלבשה, נבוא לעשות את העבודה. אין ברירה אחרת. יש לנו בעיות של תקשורת, קצת אי הבנות בינינו השחקנים. עברנו שינוי במהלך העונה, ואנחנו עדיין מתרגלים אליו, יש לנו משחקים שאנחנו יותר טובים ויותר טובים, נקווה לצאת חדשה ביום רביעי".

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button