כדורסלליגת העל

עודד קטש: "ההפסד היה בגלל דברים שלא קשורים לכדורסל"

מאמן מכבי ת''א הוסיף אחרי ה-85:67 מול הפועל ת''א בחוץ: ''יש דברים שעדיף שלא אתייחס אליהם. בולדווין רוצה לשחק בשני, נקבל החלטה''. דדאס: ''לא רצינו שמכבי תחגוג פה, זו הייתה המוטיבציה. מוקדש לנופלים''

גם השנה, סדרת גמר הפלייאוף של ליגת ווינר סל תוכרע במשחק שלישי ומכריע בהיכל מנורה מבטחים: הפועל תל אביב הובילה אמש (שבת) לאורך כל הדרך, הדפה פעם אחר פעם את ניסיונות החזרה של מכבי תל אביב בעזרת הגנה יוצאת מן הכלל והמון נחישות והשוותה ל-1:1 עם 67:85 מרשים בהיכל קבוצת שלמה. המשחק שיקבע מי תזכה השנה בצלחת האליפות ייערך ביום שני בשעה 21:00.

סטפאנוס דדאס (אתר FIBA)

מאמן הפועל תל אביב סטפאנוס דדאס אמר בסיום: "אני רוצה להקדיש את הניצחון למשפחות של החיילים שנפלו היום, ולכל הלוחמים במדינה הזאת. אנחנו שמחים על משחק כדורסל, אבל יש דברים חשובים יותר בחיים. אני לא יודע אם גרמנו לאנשים להיות שמחים היום, אבל זה למשפחות שנאבקות במאבקים האמיתיים. זה החיים האמיתיים. שיחקנו 40 דקות יותר טוב ממכבי, עכשיו אני המאמן הכי טוב בעולם, וזה לא משנה שאני לא משתמש בדאסטי. ניצחנו כי שיחקנו יותר טוב, אני ועודד היינו אותם מאמנים לפני 48 שעות. המאמנים משפיעים, אבל זה משחק של השחקנים, אם השחקנים באים באופי טוב, כל מאמן נראה יותר טוב".

היווני הוסיף: "הסדרה ב-1:1, כעת כל הלחץ עליהם. עשינו את העבודה שלנו, נצטרך לבוא לשם ולהעביר את הלחץ עליהם ולהראות את הגרסה הכי טובה שלנו. אני גאה בשחקנים, ומודה לאוהדים. הייתי מאוד לחוץ, בהרכב הגבוה שלנו הם לא יכולים לקלוע עלינו, אבל זה מוריד את הקצב שלנו. הייתי צריך לשמור על היתרון כמאמן, אבל לא יכולתי לגמור ככה את המשחק. הם לא התקרבו יותר מ-9 ברבע האחרון, אנחנו שמחים שניצחנו, צריכים לנוח ולהתכונן למשחק השלישי. להראות הופעה טובה ולחגוג בבית שלהם. אני לא עייף, אני יכול לשחק היום. ברור שהמשחקים שם הם לא אותו דבר כמו פה, נצטרך להראות אופי טוב. אני סומך על השחקנים שלי שלא יחשבו על משחק בית או חוץ, ונזכה באליפות".

תומר גינת (10 נקודות) אמר: "אין יותר מדי מה להגיד, זה גמר פלייאוף, משחק הדחה, משחק אליפות של מכבי בדרייב אין. היינו צריכים לשחק אגרסיבי ולהשתמש באנרגיה של האולם הזה. לא רצינו שהעונה תיגמר, יש לנו הזדמנות לקחת אליפות ביום שני. זה היה משמעותי שזה היה פה, אנחנו רוצים שהעונה הזאת תישאר בחיים, רוצים לתת לעצמנו סיכוי אחרי כל מה שעברנו העונה. לתת לעצמנו סיכוי לשחק על תואר, לתת את הגוף והלב כדי לנצח את המשחק ולקחת את הסדרה הזאת למשחק מכריע ביום שני".

גינת הוסיף: "יום שני משחק אליפות, צלחת על השולחן. לחץ על שתי הקבוצות, שתי הקבוצות עברו עונה מטורפת. חו"ל, בלגרד, מלחמה, שינויים. יש לחץ על כולם, אנחנו רוצים לעשות עוד צעד אחד קדימה ולנצח את המשחק הזה, נתכונן 48 שעות. לא חושב שהם פייבוריטים. רומן ה-MVP של הליגה, בורר שאנחנו רוצים להתמקד בו, הוא קלע 16 נקודות היום, אבל הוא שחקן מעולה, התואר של ה-MVP מגיע לו, היום הצלחנו לעצור אותו חלקית, נקווה לעשות את זה גם ביום שני".

מאמן מכבי תל אביב עודד קטש אמר: משחק לא טוב שלנו, לא מספיק מרוכז. מן הסתם קרו הרבה דברים שאני פחות מעדיף להתייחס אליהם כרגע, היה עניין מנטאלי כאן, יש משחקים שאפשר ללמוד מהם הרבה, ויש משחקים שצריכים לשכוח מהם מהר, כי אנחנו צריכים להתאושש טוב ולבוא ולהוכיח שאנחנו ראויים לזה אחרי עונה מטורפת שעברנו. משחק אחד מתואר, המטרה המרכזית שלנו. לחץ זה לא בהכרח דבר רע, זה חלק ממה שאנחנו עושים, מלחץ אפשר לתעל לדברים טובים, לאנרגיות, לשפת גוף טובה. אנחנו חוזרים הביתה, רצינו להגיע למעמד הזה, להביא את ההכרעה אלינו הביתה.".

קטש הוסיף: "קשה לי להתייחס להחלטות מקצועיות, לורנזו מן הסתם בטח ללא וויד זוכה לתשומת לב מהקבוצות שמשחקות נגדנו, יודעות שכדי לנצח אותנו צריכים לשים לחץ על שני הרכזים. לא חושב שג'ו הוא בדיוק על העמדה של לורנזו. יותר חשוב, שעם האופי של לורנזו, הוא יודע להתאושש ולהביא את עצמו למשחק הבא ולהנהיג אותנו. וויד מתאושש בכל יום שעובר, עד מחר בערב נקבל את ההחלטה, זה תלוי גם בו ובהרגשה שלו. אם הוא כשיר, אין סיבה שהוא לא ירצה לשחק, הוא חלק בלתי נפרד ממה שעשינו בשנתיים האלה".

המאמן סיכם: "אנחנו עייפים מאוד, גם חווינו פציעות, גם שחקנים שמשחקים, ריברו משחק כבר חודשיים עם זריקה. סוחבים המון פציעות, בסוף יומיים אחרונים, פוש אחרון, זה פחות דבר שצריך להטריד אותנו. יכול להיות שטעינו עם קליבלנד, לא יכול להתייחס לדברים בדיעבד, ניצחנו עם זה והפסדנו עם אחרים. זה לא היה העניין, המון חוסר ריכוז וחוסר שקט במשחק שלנו. בדרך שהתקפנו במשחק, הרבה כדורים ברחו לנו מהידיים, לא היינו מספיק שקטים כדי לשחק את המשחק שלנו. יש הרבה דברים מעבר לכדורסל, שאני מעדיף לא להיכנס אליהם, אין לנו שליטה על זה. הכל מתנקז למשחק אחד בעוד יומיים, וצריכים להראות אופי".

ג'ון דיברתולומיאו (צילום: Christina Pahnke /sampics Photographie)

הקפטן ג'ון דיברתולומיאו הודה: "מה שקרה פה השפיע עלינו, זה לא שלא ציפינו לזה, זה קורה פה פעם אחרי פעם. ברור שמהצד שלנו, הדברים לא היו בשליטה שלנו, היינו צריכים לעשות עבודה יותר טובה כדי לזכות באליפות. זה דברים שדיברנו עליהם, דברים שמחוץ לשליטה שלנו. לא היינו שם לרוב שלבי המשחק, הם שלטו ברוב שלבי המשחק, האנרגיה שלנו לא הייתה במקום שהיא הייתה צריכה להיות. נתחיל משם".

ג'ונדי הוסיף: "אנחנו צריכים לשחק את המשחק שלנו, עברנו עונה ארוכה, אנחנו עבדנו קשה כדי להגיע למקום הראשון ולשחק בבית את המשחק החשוב. אנחנו צריכים לשכוח מהמשחק הזה ולעשות התאמות. אני לא חושב שהדברים האלה משפיעים על השחקנים, החברים שלי נהנים להיות כאן, כל עוד הם פה הם נותנים את הכל, מה שיהיה בעתיד זה תלוי בהם. יש אלמנטים עסקיים בכדורסל, יש אלמנטים אישיים, כולם מבינים מה קורה כאן. כל עוד הם כאן הם יתנו 100 אחוז כדי שנוכל לזכות באליפות".

כתבות קשורות

Back to top button
ישראל ספורט

FREE
VIEW