גביע המדינהכדורסל

עודד קטש דרוך: "גביע זה מפעל שמעניק הזדמנות שווה לכולם"

מאמן מכבי ת"א לקראת גמר גביע המדינה מחר (חמישי, 21:00) נגד הפועל ירושלים: ''אנו מספיק שנים בכדורסל כדי לדעת שמצפים מאיתנו לעשות את הדברים''. יונתן אלון הודה: ''האובדן של הנקינס גדול, אך נתרכז במה שיש''

יום לפני המשחק שיכריע מי תהיה מחזיקת גביע המדינה מגדל לשנת 2024, נפגשו הבוקר (רביעי) המאמנים והקפטנים של שתי הפיינליסטיות, מכבי תל אביב והפועל ירושלים, למסיבת העיתונאים המסורתית בהיכל מנורה מבטחים, כאשר המשחק עצמו יתקיים מחר ב-21:00.

עודד קטש, ג'ון דיברתולומיאו, ליוואי רנדולף ויונתן אלון (אלן שיבר, איגוד הכדורסל)

מאמן מכבי תל אביב, עודד קטש: "אנחנו בעונה באמת מטורפת, וגם שבוע הגביע תפס אותנו לא בטיימינג האופטימלי כי אנחנו יודעים את הנפילות שיש הרבה פעמים אחרי אירופה. לשמחתי, עשינו ניצחון חשוב בחצי הגמר. אני הרבה שנים בכדורסל וכולם חושבים שאנחנו פייבוריטים, אבל הגביע זה מפעל שנותן הזדמנות לכולם וכך צריך להתייחס לזה. אנחנו צריכים לשמוח שאנחנו זוכים לשחק במעמד כזה. אנחנו מעדיפים לשחק כמובן עם וויד בולדווין והוא יהיה חסר לנו, אבל מן הסתם ידענו לאורך העונה לנצח גם בלי שחקנים מובילים. אנחנו מצפים למשחק מאתגר. פתיחת המשחק שלנו לא יכולה להיות כמו בחצי הגמר, אני סומך על השחקנים שהם מבינים את הסיטואציה".

הקפטן ג'ון דיברתולומיאו: "ברור שכל שנה בה לא זוכים בגביע המדינה זה מאכזב, ואני מצפה מחר למשחק פיזי וקשוח כי הפועל ירושלים הקשו עלינו לאחרונה. זאת יריבות מרשימה בין שתי קבוצות. כשחקן כדורסל אתה רוצה להיות חלק ממעמדים כאלה, ואני חושב שזה משחק שיעשה כבוד לכדורסל הישראלי, זה יהיה מיוחד לזכות באולם הביתי שלנו. זה יהיה אתגר לצמצם את העליות והירידות תוך כדי המשחק ולהכתיב את הקצב שלנו. אנחנו צריכים להיות מרוכזים לכל אורך 40 הדקות".

ג'ון דיברתולומיאו וליוואי רנדולף (אלן שיבר, איגוד הכדורסל)

מאמן הפועל ירושלים, יונתן אלון: "אני חושב שאנחנו יכולים לעמוד מול הרבה קבוצות באירופה, וגם מול מכבי תל אביב. ברור שמדובר עבורנו באתגר, אבל אנחנו מצפים לזה. לדעתי אין לנו הרבה מה לקחת מהמשחקים הקודמים מול מכבי תל אביב, כי כל קבוצה עברה שינוי לאורך העונה וגם מהעונה שעברה. אנחנו צריכים להוציא את המקסימום ממה שיש לנו כעת. החיסרון של זאק הנקינס הוא משמעותי אבל אנחנו מתעסקים במה שיש לנו".

הקפטן ליוואי רנדולף: "זה משחק כדורסל והמטרה שלנו היא לנצח. יש לנו הרבה מאד כבוד למכבי תל אביב כקבוצה. כשחקן כדורסל אתה רוצה לשחק באווירה שתהיה פה מחר עם אולם מלא ושתי קבוצות נהדרות ועבורי זה כמו חלום שמתגשם להיות במעמד כזה".

Back to top button
Isport

FREE
VIEW