ספורט אולימפיענפים אחרים

עברה הצעת החוק של ח"כ דוידסון: דגל ישראל על מדי הנבחרות

בעקבות המצב הנוכחי, בו מופיעים על המדים רק סמלים לאומיים או סמלים של איגודי הספורט השונים, יזם ח''כ דוידסון תוספת לתלבושות: ''לכל מי שמנסה להדיר אותנו, זאת התשובה הכי טובה למי שרוצה ברעתנו''

חוק "הדגל", הקובע כי דגל ישראל יתנוסס בכל מדי נבחרות הספורט של ישראל, עבר היום (רביעי) בקריאה טרומית. הצעת החוק, אותה יזם יו"ר וועדת הספורט, חה"כ סימון דוידסון, באה לתקן את המצב הנהוג כיום בו חלק מנבחרות ישראל בתחומי הספורט השונים, מייצגות את מדינת ישראל בתחרויות בינלאומיות במדי נבחרות רשמיים, עליהם לא מופיע סמל דגל ישראל.

לפי המצב היום, מופיע על גבי מדי נבחרות ישראל השונות סמל איגוד הספורט הישראלי ובו נכללים גם סממנים ישראלים כגון צבעי הדגל ו/או מגן דוד – אך דגל הלאום הרשמי אינו מופיע.

ח"כ סימון דוידסון (צילום: דוברות הכנסת, דני שם טוב)

יו"ר וועדת המשנה לספורט, חבר הכנסת סימון דוידסון: "הניסיונות להדיר את ישראל מהבמה הבינ"ל, ואירועי ה-7.10 מחזקים את הצורך בהצבת דגל ישראל על מדי נבחרות ישראל בכל ענפי הספורט, בכל רחבי העולם. התשובה הטובה ביותר לכל מי שרוצה ברעתנו היא עמידה איתנה לצד דגל ישראל המתנוסס בגאון בספורט ובכלל".

ח"כ דוידסון הוסיף: "שמח לראות כי החוק קיבל תמיכה של חלק מחברי הקואליציה. בתקווה, החוק ייכנס לספר החוקים, ודגל ישראל, לצד הנבחרת הישראלית, יתנוסס בגאון בכל תחרות. איפה שינסו להעלים אותנו – אנחנו נהיה. ישראל על המפה.

Back to top button
ישראל ספורט

FREE
VIEW