יורו 2024כדורגל עולמי

ספאלטי: "לא חשוב לי רק לנצח, אני רוצה לשחק כדורגל יפה"

איטליה התאוששה מהשער הכי מהיר בטורניר עם 1:2 על אלבניה, המאמן: ''אין לנו את הפיזיות, צריכים לבוא עם פתרונות שונים''. קייזה: ''השער האלבני? פלאשבקים מגמר היורו''. שליח ישראל ספורט מדווח מדורטמונד

מסע ההגנה על התואר של נבחרת איטליה החל אמש (שבת) עם הלם גדול, כשאלבניה הצנועה עלתה ל-0:1 אחרי 22 שניות בלבד. אלא שאלופת אירופה המכהנת הגיבה מהר: אלסנדרו באסטוני נגח פנימה (11), חברו לאינטר ניקולו בארלה השלים מהפך (16) וקבע 1:2 לסקוואדרה אזורי בדורטמונד.

המאמן לוצ'יאנו ספאלטי אמר בסיום: "זה קורה כשפותחים רע את המשחק. הם שיחקו ממש טוב ועבדו היטב מהצדדים, אבל צריך לעבוד היטב מכל הכיוונים. הם היו ממש טובים, אבל אמרנו אל דאגה דברים כאלה קורים. נצטרך לעבוד יותר טוב במשחק הבא. אלבניה שיחקה טוב מאוד, שיחקנו בצורה הנכונה. התוצאה לא משקפת, יכולנו לכבוש יותר משני שערים . הכדורגל עובד על משחק לחץ, אלבניה לחצו עלינו, אבל ההגנה שלהם הייתה על קצה הרחבה. העובדה שהיו לנו ארבעה קשרים שהצליחו לשחק כדורגל מסודר, הם נראים חסרי משמעות אבל הם יוצרים את ההזדמנויות שלנו. אתה צריך לקחת את האתגר, לעיתים לא לקחנו את האתגר. יכולנו לעשות יותר עם ההזדמנויות שלנו. כולם אומרים שמה שמשנה זה לנצח. כשהתחלתי לאמן אמרו שחשוב לנצח, אבל לי חשוב שכדי שנצליח נשחק כדורגל יפה"

האיטלקי הוסיף: "אם תשחק כמו הנבחרות הגדולות, הן ינצחו. הן יודעות לעשות הכל, היינו עמוקים יותר במחצית הראשונה. אין לנו את הפיזיות, אבל צריכים לבוא עם פתרונות שונים. מה שיכול להציל אותנו הוא הכדורגל שלנו. כשאתה משחק כדורגל, אתה גם צריך לשחק בפיזיות. בחרתי בניקולו בארלה כי הוא מצליח להוציא אותנו ממצבים קשים. העובדה שהחסיר אימונים יכולה דווקא להיות טובה עבורו. ספרד תלחץ עלינו, נגדם נוכל לשחק מאחורי קו ההגנה. מבחינת צורת המשחק, זה תלוי בכמה משתנים. ג'אנלוקה סקאמקה שיחק היטב הערב. הוא החזיק בכדור, יש לו יכולת טכנית. למרות שהוא בחור גדול, הוא לא רק מסיים מהלכים, הוא גם בונה אותם. פדריקו קייזה מוציא הרבה כוח".

פדריקו קייזה הודה שהשער של אלבניה הזכיר לו את גמר היורו הקודם מול אנגליה, אז לוק שואו כבש כבר בדקה השנייה, אך האיטלקים השוו וניצחו בפנדלים: "היו לי כמה פלאשבקים מגמר יורו 2020, אבל עשינו את אותו הדבר גם נגד אנגליה וגם נגד אלבניה – שלטנו במשחק. אני חושב שהשער המוקדם העיר אותנו, כי מיד יצאנו להתקפה ולפי דעתי היה מגיע לנו להבקיע עוד כמה שערים. זה המקום שבו אנחנו צריכים להשתפר, להרוג משחקים שאנחנו שולטים בהם. היינו צריכים להרוג את המשחק מוקדם יותר, כי הכל יכול לקרות ביורו. זו באמת התחלה טובה, בגלל שאנשים נטו לדבר כאילו אנחנו האנדרדוג, אבל הייתה לנו הופעה נהדרת ועכשיו אנחנו עומדים לפגוש נבחרת נפלאה כמו ספרד".

ניקולו בארלה, שכבש את שערו ה-10 במדים הלאומיים, אמר "זו הייתה התחלה קצת מוזרה, שער אחרי 23 שניות יכול היה באמת לפגוע בשחקנים מבחינה פסיכולוגית, אבל רצינו את הניצחון הזה, היינו צריכים להבקיע יותר שערים. התחלנו ברגל ימין". על כך שהוא הכובש המוביל בסגל הנוכחי, אמר שחקנה של האלופה אינטר: "זה קצת מדאיג, כי זה רק אומר שאני מזדקן".

כתבות קשורות

Back to top button
ישראל ספורט

FREE
VIEW