יורו 2024כדורגל עולמי

ספאלטי הודה: "כל האחריות היא עליי", חגיגות גדולות בשווייץ

ארץ המגף בהלם אחרי עוד הופעה חלשה שהסתיימה בהדחה של איטליה בשמינית גמר היורו, בתקשורת ביקרו: ''איזה כישלון, נבחרת נוראית''. המאמן התגונן: ''יש הרבה סיבות שאנחנו נראים ככה''. השווייצרים חגגו בגדול

נבחרת איטליה לא פיללה לסיים את מסע ההגנה על תוארה כאלופת אירופה כבר בשמינית הגמר, אך זה בדיוק מה שקרה אמש (שבת) כאשר הפסידה 2:0 לשווייץ. האזורי הפכו להיות אלופת אירופה השלישית ברציפות שמודחת כבר בשמינית הגמר אחרי פורטוגל ביורו 2020 וספרד ביורו 2016. בתקשורת של ארץ המגף ביקרו בחריפות וכתבו בין היתר "איטליה הנוראית", "איזה כישלון, איטליה איבדה את הפנים שלה", "האסון של ספאלטי" ו-"האזורי האיומים הודחו אחרי הופעה שבה התבטלו לחלוטין".

המאמן לוצ'יאנו ספאלטי הודה לאחר ההדחה הכואבת בברלין: "האחריות היא עליי, נכשלנו בגלל בחירת הסגל שלי. הספיגה השנייה, בדקה הראשונה של המחצית השנייה, הורידה לנו את כל הביטחון. ההבדל היה בקצב. היינו הרבה יותר איטיים מהם במחצית הראשונה, ברמה הקבוצתית, אבל גם ברמה האישית. קצב וחדות עושים את ההבדל. שישה שינויים בהרכב? חשבתי שאם אתן לכמה שחקנים מנוחה ואחליף אותם בשחקנים יותר טריים, החדשים יהיו יותר חדים. בנקודת הזמן הנוכחית, בגלל הרבה סיבות, אנחנו לא מסוגלים ליותר. יש דרך ארוכה לפנינו וניגש אליה בסבלנות. גם אם נשים בצד את הדיבורים על איכות, אנחנו חייבים רוח הקרבה, לחץ, להיות קרובים לשחקני היריבות".

אחת מנקודות האור הבודדות של איטליה בטורניר, השוער ג'יאנלואיג'י דונארומה סיכם את התחושות: "כואב להיות מודחים ככה, אנחנו מתנצלים בפנים כולם. אכזבנו היום, לשוויץ הגיע לנצח. התקשינו לכל אורך המשחק, במחצית הראשונה איבדנו יותר מדי כדורים ונתנו להם יותר מדי שטח. זה היה משחק קשוח, לא נכנסנו אליו טוב, זו האמת. היינו צריכים להתחיל את המחצית השנייה יותר טוב, אבל ספגנו שער מהיר… בסופו של דבר צריך להודות באמת, אכזבנו את כולם ואת עצמנו".

מנגד, השווייצרים ניצחו את איטליה לראשונה אחרי 31 שנה ובתקשורת המקומית נכתב בין היתר: "צ'או איטליה, הנבחרת הטובה יותר חיסלה את זו שאלופת אירופה, עשתה לה בית ספר. שווייץ הותירה את איטליה חיוורת". החלוץ, בריל אמבולו, אמר בסיום: "התחושה מדהימה, בעיקר כי שיקחנו טוב מאוד. יצרנו מצבים, היינו יעלים וכבשנו הרגעים חשובים מאוד. אני גאה מאוד עבור הנבחרת, עבור הצוות ובעיקר עבור כל המדינה".

כתבות קשורות

Back to top button
ישראל ספורט

FREE
VIEW