כדורידענפים אחרים

סער פרנקל מונה למאמן נבחרת הכדוריד: "זו הגשמת חלום"

המאמן הוותיק ימשיך במקביל בתפקידו כמנהל מקצועי של הנבחרות הצעירות: ''רגע של אושר והתרוממות רוח''. גלעד מאוד מונה למאמן נבחרת הנשים: ''המשימה הקרובה, מעבר לציפיות ולקושי, היא משימה מרגשת''

הנהלת איגוד הכדוריד אישרה הערב (רביעי) את המלצת הוועדה המקצועית ו-ועדת האיתור למינוי מאמנים לאומיים לנבחרות ישראל – סער פרנקל כמאמן נבחרת הגברים, וגלעד מאור כמאמן נבחרת ישראל הנשים.

שני המאמנים המוערכים זכו להמלצה של ועדת האיתור, שכללה את אמיר פופקו, יורם כהן, מיקו צרפתי וטוביה יוגב, ולהמלצת הוועדה המקצועית ו-ועדת הנשים. השניים יחלו  את עבודתם, כאשר נבחרת הגברים תפתח בתחילת חודש נובמבר את משימתה במוקדמות אליפות העולם (בצמד משחקי חוץ ובית מול לוקסמבורג). נבחרת הנשים במוקדמות אליפות אירופה כבר בחודש הבא, והמשחקים מול נבחרות סלובקיה (ב-11 באוקטובר) ושלושה ימים לאחר מכן בת"א – מול נבחרת גרמניה (הנבחרת תפגוש בהמשך גם את אוקראינה).

פרנקל, שמחליף בתפקיד את דראגן ג'וקיץ', ימשיך בתפקידו כמנהל מקצועי של הנבחרות הצעירות, כאשר למשרת מאמן נבחרת הנוער שתתמודד בינואר במוקדמות אליפות אירופה עד גיל 18 – ימונה מאמן חדש. "אני מתרגש מאוד, ממש כמו כל ילד שמשחק וחולם להגיע יום אחד לנבחרת. עבורי זו הגשמת חלום ושאיפה מקצועית מהרגע בו התחלתי לאמן. זהו רגע של אושר והתרוממות רוח", התייחס סער פרנקל לבחירה. "תודה להנהלת האיגוד, לוועדה המקצועית ולוועדת האיתור על האמון והערכה. כבר מחר נתחיל לעבוד כדי להצדיק את הבחירה וכדי להגיע מוכנים למשימה הראשונה והחשובה בתחילת נובמבר. אני מאמין בנבחרת ובדור הקיים, ובטוח שבדרך נכונה וראויה אפשר להצליח לממש את הפוטנציאל, לשאוף להישגים ולהיות גאים על הזכות ללבוש את המדים הלאומיים ולייצג את המדינה בכבוד".

גלעד מאור (צילום: באדיבות האיגוד האירופי)

גלעד מאור התייחס: "אני מאוד נרגש על המינוי, וכבוד גדול להיות מאמן נבחרת ישראל נשים. המשימה הקרובה מעבר לציפיות ולקושי, היא משימה מרגשת. נבחרת ישראל נשים בבית עם 4 נבחרות, עם 3 משחקי בית בתל אביב, מול נבחרת מהטופ העולמי – גרמניה. ברור שהפערים בינינו לבין אירופה ברמת הנשים גדולים, והנבחרות שנפגוש ברמה גבוהה, אבל יש לנו בנות מדהימות גם בדור הוותיק וגם בדור הצעיר, מנבחרת העתודה שאיתה סיימתי 4 שנים. המטרה לשחק כדוריד מודרני, לתת פייט ולשלב שחקניות צעירות. אני מודה על האמון של הוועדה המקצועית והנהלת איגוד הכדוריד. נעשה את המקסימום, נצא לדרך עם שני משחקים הכי קשים שיכולנו לקבל, סלובקיה בחוץ וגרמניה בבית. אני בטוח שממשחק למשחק נשתפר – ואל אל ישראל".

יו"ר הוועדה המקצועית ומי שעמד בראש ועדת האיתור, אמיר פופקו: "בהתייחס למאמן הלאומי בגברים, היו שלושה מועמדים ראויים – סער, גלעד מאור וניסים פלח. העמדנו בפניהם את הדרישות שלנו, והם הגיעו לוועדת האיתור מוכנים ומסודרים, עם מצגות, ולכל אחד ניתנה את אותה במה כדי להביע את העמדות. הם עמדו בסטנדרטים שהצבנו, היה מאבק בין שלושתם – ובסופו של דבר הוכרע – וסער פרנקל קיבל את האמון שלנו. אנחנו מאחלים לסער ולנבחרת ישראל הצלחה רבה. הוא עומד בפני קמפיין מאוד מאתגר ולא פשוט, עם משוכות מאוד גבוהות – ומצפים שיוביל אותנו ממטרה למטרה – דרך של שלושה שלבים מוקדמות כדי להגיע לאליפות עולם. גלעד מאור הוא מאמן ראוי ביותר, עם היסטוריה של הישגים מרשימים. ועדת הנשים בחרה בו פה אחד, ואני מאחל לו ולנבחרת ישראל הצלחה רבה במשימה הקרובה במוקדמות אליפות אירופה".

מחר ייערכו משחקי חצי גמר גביע ווינר-שופטים ע"ש מויזס רש: א.ס רמת השרון תארח את הפועל ראשון לציון (19:00), ומ.כ חולון את מחזיקת גביע המדינה והמפעל – הפועל אשדוד (20:00). משחק הגמר ייערך ביום שני, כאשר ליגת ווינר תצא לדרך ב-22 בחודש.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
ישראל ספורט

FREE
VIEW