כדורידענפים אחרים

סער פרנקל: "זאת הזדמנות לתת מעצמנו ולייצג את המדינה"

המאמן החדש של נבחרת ישראל בכדוריד דיבר לקראת השלב הראשון במוקדמות אליפות העולם. 21 שחקנים זומנו לצמד המפגשים מול לוקסמבורג בינואר, סלובקיה מחכה בחודש הבא. במוקד: פיליפ אירוביץ שגויס למילואים

סגל חדש, מעניין, ומרענן לנבחרת ישראל בכדוריד לקראת צמד המשחקים מול נבחרת לוקסמבורג ב-17 וב-18 בינואר במסגרת השלב הראשון במוקדמות אליפות העולם. הצוות המקצועי החדש, בראשותו של המאמן הלאומי סער פרנקל, עוזרו ולדי קופמן ומאמן השוערים יוליאן סטראט, זימנו היום (ראשון) 21 שחקנים לקראת פתיחת האימונים ב-31 בחודש, כאשר במהלך ההכנה מצפה לנבחרת גם מחנה אימונים שהיא תקיים בקיבוץ אילות בערבה.

הנבחרת תקיים את צמד המשחקים בלוקסמבורג, לאחר סאגה ארוכה בעקבות דחייתם במקור מחודש נובמבר, לאחר פרוץ המלחמה. המטרה – להעפיל לשלב השני במוקדמות, שם ממתינה כבר יריבה – נבחרת סלובקיה, והמנצחת תפגוש אותה פעמיים במהלך חודש מרץ. ללוקסמבורג ימריאו 18 שחקנים, כשאר דורון בן עטיה, מנהל הנבחרת המוערך, ימשיך בתפקידו.

פיליפ אירוביץ' מאשדוד (צילום: איתי אניג'ר)

סגל הנבחרת כולל את השוערים יהב שמיר (מינדן, גרמניה), מושיקו אלימלך (מ.כ חולון), טל פלד (מאסי, צרפת). שחקני הפינות: נדב ניזרי, גיא גרא (מכבי ראשון לציון), פיליפ אירוביץ (הפועל אשדוד), דניאל צרפתי (א.ס רמה"ש), נדב כהן (קאן, צרפת). בקו האחורי (ויהיו שחקנים שיחלקו שתי עמדות) – מרכזים: יואב לומברוזו (בנפיקה ליסבון, פורטוגל), יונתן דיין (האם, גרמניה), ועמרי קושמרו (הפועל אשדוד) – שגם מונה לקפטן הנבחרת החדש. מקשרים: דניאל מוסינדי (ססון, צרפת), רותם סגל (בילאר, צרפת), נבו מדינה (דיז'ון, צרפת), רם טורקניץ (רמת השרון), צח מלול (מכבי ראשון לציון), אור לוי (מ.כ חולון). בעמדת הפיבוט: יוסי אפו (ויקינג, נורבגיה), שניר נציה (מכבי תל אביב), תומר בודנהיימר (הפועל ראשון לציון), אור ממן (חולון).

המאמן סער פרנקל התייחס לבחירת הסגל, בו ישנם החזרה של ותיקים לצד זימונים חדשים ומעניינים: "נבחרו השחקנים הטובים ביותר לדעתנו, בזמן הנתון, בהתאם לצרכים ולפילוסופיית המשחק שלנו, כולל סוגי הגנות. אני שמח שחזרו מספר ותיקים לסגל – בהם יוסי אפו, מושיקו אלימלך, ועמרי קושמרו שנבחר לשמש כקפטן – ומהווה דמות משמעותית וקונצנזוס בחדר ההלבשה. הוא צעיר מהם, אבל כמובן יואב לומברוזו שב לאחר שנעדר מהקמפיין הקודם בגלל פציעה. לצד זה, יש זימונים חדשים של שחקנים ראויים, מרביתם צעירים מוכשרים – טל פלד, פיליפ אירוביץ, נבו מדינה, צח מלול, אור לוי ואור ממן. אנחנו מקווים שהשילוב של ותיקים לצד צעירים, ליגיונרים לצד מקומיים, ובחיבור בחדר ההלבשה, יניב תוצאות טובות".

ייעדר. ירמי סידי בדרבי (צילום: פאבל יפנוב, מכבי ראשון לציון)

פרנקל הוסיף: "זה לא סוד שירמי סידי, אדיר כהן, ליאור גורמן ודן טפר יחסרו לנו, אבל בטח ברמת נבחרת אני מאמין שמי שנמצא הוא הכי טוב, יכול וצריך לקחת את הבמה בשתי ידיים. יש עוד שחקנים שאנחנו רואים בהם כפוטנציאל לנבחרת, ונמשיך במעקב אחריהם. זו תקופת הכנה יחסית ארוכה לנבחרת, ואנחנו ננסה כולל במחנה האימון ליצור זהות לתלכיד המקצועי והחברתי. אנחנו שומעים כל יום את החדשות הקשות, וזו ההזדמנות שלנו לתת גם מעצמנו לייצוגיות של המדינה. מצפה מכולם להיות מחויבים ברמה הכי גבוהה שיש, ומבחינתי זה מעורר ההערכה בתקופה כזו, שחלק מהוותיקים שחזרו, הם בעלי משפחות, ונרתמו למשימה".

על יחסי הכוחות במפגש הקרוב, אמר המאמן: "לוקסמבורג זו נבחרת שהקשתה על היריבות שלה בקמפיין הקודם, כמו טורקיה ומקדוניה. הסיטואציה מורכבת, מצד אחד יש לה יתרון שהיא מארחת אותנו פעמיים, וגם יתרון שהיא משחקת תוך 10 ימים – 4 משחקים, שניים לפנינו, מול לטביה במסגרת השלב הראשון במוקדמות אליפות אירופה. זה יתרון עבורם, שהם יעשו משחקים שלנו אין הכנה ברמת משחקים בינלאומיים, ומצד שני, הם יגיעו יותר עייפים לשני משחקים שישוחקו יום אחרי יום. את זה אנחנו צריכים לנצל. בכל מקרה, המטרה היא ברורה – להעפיל לשלב הבא נגד סלובקיה".

כאמור, בנוסף לזימונים חדשים, חזרה של שחקנים – אחד הסיפורים המרגשים של העת הזו הוא הזימון של פיליפ אירוביץ מהפועל אשדוד. אירוביץ גויס כלוחם חוד למערכה בעזה ב-7 באוקטובר, השתחרר לפני כשלושה שבועות – והציג מאז יכולת נהדרת. 

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button