כדורגל ישראליליגת העל

סלים טועמה מירר בבכי: "אני שבור, אבל נחזור חזקים יותר"

הלם מוחלט בהפועל ת''א, הקהל קילל את השחקנים שלא הלכו להודות לאוהדים לאחר ה-2:0 למ.ס אשדוד. המאמן: ''לכל מי ששמח שירדנו - אנחנו נחזור לימים היפים. מי שייקח את המועדון יצטרך לעשות חריש עמוק''

בפעם השלישית בהיסטוריה והשנייה בשבע השנים האחרונות, הפועל תל אביב ירדה אמש (שבת) לליגה הלאומית. למרות כ-25 אלף צופים שהגיעו לאצטדיון בלומפילד, האדומים קרסו עם 2:0 ליריבה הישירה מ.ס אשדוד וההלם במועדון האדום היה עצום לאחר שריקת הסיום. מיד לאחר תום המשחק, בוז צורם נשמע מהיציעים האדומים כשהשחקנים רצו לגשת לקהל, אבל האוהדים סימנו להם לא להגיע וקיללו אותם. בנוסף, חלק מהקהל האדום ניסה לפרוץ למגרש והחלו עימותים עם המשטרה על הדשא. מאות אוהדים מחוץ לחדרי ההלבשה המתינו לשחקנים, כששניים ניסו לפרוץ ונהדפו.

המאמן סלים טועמה נראה שבור לחלוטין ואמר עם דמעות בעיניו: "אני שבור, לא האמנתי שזה מה שיהיה בסוף. חשבתי שנצליח במשימה הזאת, אבל עם כל הכבוד לא ירדנו היום. כדור השלג הזה התגלגל כל השנה הזאת. אין מה לעשות, זה הכדורגל וזה המצב. הכי כואב לי על הקהל, ראיתם איזה קהל הגיע היום. ראיתם איזה מועדון גדול זה. המסר שלי אך ורק לאוהדים, לא מעניין אותי אף אחד אחר. הפועל תל אביב זה מועדון של האוהדים היקרים והנפלאים האלה, היום הם עשו תצוגה מדהימה, מטורפת. כואב לי שככה זה הסתיים. לכל מי ששמח שירדנו, אני רוצה לומר להם שאנחנו נחזור, וחזקים יותר. הפועל תחזור לימים היפים שלה, אנחנו נשתקם".

המאמן הזמני התייחס להמשך דרכו: "להישאר? הפועל תל אביב זה הבית שלי, החיים שלי. אני לא שווה בלי הפועל תל אביב. אנחנו נחזור, אני אהיה פה חלק מהשיקום כדי להחזיר את האוהדים הנפלאים האלה לימים הטובים שהם מכירים. מה צריך לשנות? אני משאיר לעצמי הרבה דברים, לא אחשוף מה היה טוב ומה לא. מי שינהל את המועדון בשנה הבאה צריך לעשות חריש עמוק בכל מה שקשור לבנייה של המועדון ולמה שצריך פה. מגיע לקהל הזה הרבה יותר. גם שנה שעברה סבלתי ממאבקי ירידה".

טועמה סיכם בפנייה לאוהדים האדומים: "בתור אוהד, גם לי נמאס. אני רוצה הפועל תל אביב אחרת, כזאת שמתחרה כמו מועדון אירופי לכל דבר ועניין. אנחנו צריכים לקבל את זה, נרד כמו גברים. האוהדים האלה המשיכו לתמוך גם אחרי שירדנו ליגה. אני מתנצל בפני האוהדים. הפועל תל אביב זה בית ומשפחה, זה ימשיך להיות ככה ושום דבר לא ישנה את זה".

מאמן מ.ס אשדוד, אלי לוי (מוטי קדוש)

מאמן מ.ס אשדוד אלי לוי, שקבוצתו עשתה קאמבק אדיר בשבועות האחרונים ולא הפסידה אפילו פעם אחת בששת המשחקים האחרונים, אמר: "תחושות מדהימות, עשו מהמשחק הזה פי אלף ממה שהוא, כאילו הזמינו אותנו לאירוע, אמרתי לשחקנים שלי מהרגע הראשון שאנחנו באים לשחק כדורגל והקהל הזה יכול לעזור לנו. השחקנים שלי נתנו פה הופעה והשאירו את הקבוצה בליגה, שאפו ענק להם, מגיע להם את כל המחמאות, זה שלהם. האמון מג'קי בן זקן? זה בדיוק היופי, אף פעם לא היו ספקות או שאלות, סמכו עליי מהרגע הראשון".

לוי הוסיף והתייחס לבעלים: "זה לא פשוט למאמן צעיר, היו לנו שישה הפסדים רצופים, לקבל כזה אמון מההנהלה, העריכו את העבודה שלי, אני שמח שהחזרתי להם, הבטחתי לג'קי שאני לא אאכזב אותו מהיום הראשון שהייתי פה בנוער ואני שמח שלא עשיתי את זה. אנחנו באנו לשחק כדורגל, אמרתי לשחקנים לבוא צנועים, ממושמעים, הם עשו עבודה מדהימה, כל הכבוד להם, מגיע להם. יש לי פה חבורה של גברים, אמרתי שאם אין אני לי מי לי וזה מה שעשינו עם החבורה הזאת".

הקשר מוחמד כנעאן סיכם: "תחושה של סגירת מעגל אחרי עונה כל כך קשה, הרבה עליות וירידות, פציעות, כאבים שקשה לתאר, לפעמים הלך יותר ולפעמים פחות, עונה קשה מאוד ואני שמח שסיימנו אותה בצורה הכי טובה שיש. אי אפשר לתאר את זה במילים, זו הרגשה שלא חווים כל יום, שמחים, אין מה להגיד יותר מזה. עברתי שנה לא פשוטה, היו הרבה פעמים שלא רציתי לקחת את הסיכון ולהחמיר משהו שאין לי, רציתי להיות מוכן במאה אחוזים למאני טיים, שמח שהצלחתי לעשות את זה ועזרתי במשחק כזה חשוב, היה יותר מתוק אם היו מחשיבים לי את השער. אני חושב שבשנים האחרונות לא היה לנו מאבקים כאלה, שאפנו יותר גבוה גם בשנים הקודמות, והשנה היו פציעות ומכשולים, שמח שנשארנו בליגה, הראינו אופי".

כתבות קשורות

Back to top button
Isport

FREE
VIEW