כדורגל ישראליליגת העל

סלים טועמה: "המשחק הכי חשוב, אבל הכל עדיין תלוי בנו"

ארצ'ל, סניור וארי כהן האריכו חוזה

מול אצטדיון בלומפילד מלא ביותר מ-20 אלף צופים, הפועל תל אביב תארח בשבת ב-18:00 את מ.ס אשדוד למשחק על עונה שלמה, כאשר הפסד עלול לחרוץ את גורלה ולהוריד אותה לליגה הלאומית. בינתיים, בקבוצה הודיעו היום (חמישי) על מימוש האופציות על טל ארצ'ל, עומר סניור וארי כהן לעונה הבאה. השלושה, בוגרי מחלקת הנוער של המועדון, חתומים עד קיץ 2025.

המאמן סלים טועמה אמר במסיבת העיתונאים לקראת המשחק: "אין ספק שבכל הסיטואציה שנוצרה זה המשחק הכי חשוב, אבל לא הכי גדול כי עדיין יש לנו עוד משחק אחרון. אבל אין ספק שזה משחק שתלוי בנו ואנחנו צריכים לבוא ולהיות מוכנים למשחק הזה, כי אנחנו משחקים מול קבוצה מאוד טובה ומאוד קשה שלא הפסידה בפלייאוף ואני מקווה שנעשה את זה". על הצפי לקהל רב בשבת, אמר טועמה: "זאת התרגשות גדולה שכל כך הרבה אוהדים מאמינים בנו ובאים לראות את המשחק הזה. אמרתי לשחקנים שזה יהיה יותר גדול מנתניה ושיותר אנשים מאמינים בהם ובאים לתמוך בהם".

האריך חוזה. עומר סניור מול עידן ורד (אסף הופמן)

המאמן התייחס לניצחון על מכבי נתניה במחזור שעבר: "ברגע שהפסדנו לבית"ר השחקנים עברו זעזוע, כולל הפיטורים של המאמן וחן סול. נשארנו לבד והבנו שאנחנו צריכים לעשות הכל ולתת הכל כדי לנצח סוף סוף. אני שמח שהצלחנו לעמוד בזה וכשיש ניצחון זה באופן טבעי מחזיר את האמונה של השחקנים. השחקנים יודעים טוב מאוד שיש משימה לא קלה וצריכים לבוא בשבת ולתת הכל. כל אחד יודע מה מצפה לו ואיך להתכונן ואני בטוח שכל אחד ואחד מאיתנו יודע מה החשיבות של המשחק. אני יודע שנגד נתניה היה משחק טוב והקבוצה נתנה הכל ואם נגיע באותה צורה ונחישות כמו במשחק הקודם אני מקווה שנצליח לעשות את זה גם הפעם".

על השוער רוי ברנס, אמר טועמה: "הוא מתמודד עם זה כמו שצריך, יש לו מאמן שוערים אחד הגדולים שהיו לנו בארץ והוא נותן לו טיפים לבוא עם מוכנות למשחק. הוא שמר על שער נקי במשחק האחרון ואני מקווה שימשיך כך". המאמן דיבר גם על הטקס למשפחות השכולות: "אתמול היה טקס מאוד מרגש, את רובם אני מכיר כי ביקרתי אצלם ודיברו איתי. מאוד התרגשתי מהאירוע הזה ויחד עם זאת יש לנו מחוייבות גדולה לרצות לשמח אותם וכבר הודיעו שהם מגיעים למשחק לעודד ואני מקווה שבשבת נצליח לגרום להם לחייך".

זיו מורגן בורח לסמואל בראון (אסף הופמן)

המגן זיו מורגן אמר: "בלומפילד מלא? אני חושב שמדובר במשהו מאוד מרגש. בעל עוצמה שקשה להסביר במילים. ככדורגלן, סוג משחקים כזה זה משהו שאתה מחכה לו כל הקריירה, זכות גדולה להיות חלק ממשחק כזה. זה מביא אותנו במוטיבציית שיא. אנחנו מבינים שיהיה קהל שלם שידחוף אותנו, ואנחנו צריכים לעשות את העבודה שלנו בשביל כולם. למרות הניצחון על נתניה, הבנו שעדיין לא עשינו שום דבר. יש לנו שני משחקים שכל משחק מהם זה כמו גמר גביע, כל משחק אנחנו צריכים לנצח. השחקנים יודעים בדיוק מה צריכים לעשות כדי לבוא לנצח ואנחנו מאמינים שנישאר בליגה, חד משמעית".

על טקס הזיכרון שערך המועדון אתמול והאובדן האישי שחווה במהלך המלחמה, כשחברו הקרוב אסף אדברג נרצח בפסטיבל נובה, אמר מורגן: "היה טקס מאוד מרגש. חוויתי אכן אובדן של החבר הכי טוב שלי, שהוא כמו בן בית, כמו אח עבורי, זה משהו שעלה לי בראש גם כאן פה בטקס. אתה יושב פה ומבין אנשים שיש אנשים שהפועל בשבילם זה כל החיים, והם הולכים עם זה לאורך כל החיים שלהם. אני לוקח את זה בחשבון כשאני עולה למגרש, שיש אנשים שאתה לא רוצה לאכזב ושאתה רוצה לגרום להם שמחה". על שינוי התפקוד שלו מבלם למגן, אמר השחקן: "לאורך הקריירה שיחקתי בשני התפקידים, אז השינוי הזה הוא לא משהו שרלוונטי בשבילי. אשחק בכל תפקיד שהקבוצה תצטרך אותי".

כתבות קשורות

Back to top button
Isport

FREE
VIEW