יורוליגכדורסל

סלוקאס: "סבלנו הרבה נגד מכבי תל אביב, היינו עם הגב לקיר"

ה-MVP והכוכב הגדול של פאנתינייקוס נזכר בסדרה מול הצהובים ברבע גמר הפלייאוף: ''עתמאן המאמן הטוב באירופה, הגיע לנו לזכות''. המאמן: ''מאמין שנוכל להתחיל שושלת חדשה''. שליח ישראל ספורט מדווח מברלין

פנאתינייקוס הדהימה את ריאל מדריד ואת אירופה כולה לאחר שגברה על הבלאנקוס 80:95 בגמר היורוליג וזכתה אמש (ראשון) בפעם השביעית בתולדותיה במפעל היוקרתי ביותר ביבשת – והראשונה מאז 2011. כזכור, היוונים חלפו ברבע גמר הפלייאוף על פני מכבי תל אביב עם 2:3 בסדרה.

מאמן פאו, ארגין עתמאן, זכה במפעל בפעם השלישית בארבע השנים האחרונות כאשר הפעמיים הקודמות היו עם אנאדולו אפס: "אחרי שנים רבות שפאו לא זכתה בתואר, לא פתחנו טוב. כולם התחילו להגיד שיהיה גמר משעמם, תמיד דיברנו שצריך לשפר את האגרסיביות. ברבע השלישי נתנו להם לקלוע רק 7 נקודות. הקבוצה שסיימה במקום הראשון שוב לא זכתה ביורוליג. אני מאמין שנוכל להתחיל שושלת חדשה בפאו, עכשיו יהיה לו חוזה לעוד שנתיים. החלום עם הבעלים היה להגיע לפיינל פור, אחר כך שני משחקים ואתה אלוף. עבור העונה הרגילה הגיע לצ'וס מתאו לזכות במאמן העונה, מעולם לא זכה מאמן העונה בתואר. לקבוצה חדשה טוב לשחק מספר משחקים רב, ביורוליג שיחקנו 41 משחקים. כל יום השתפרנו, כולם שאלו איך אתה יכול להשתפר, אחרי זה אתה יכול לשחק ביחד. הייתי מאוד נרגש עם התואר הראשון ב-2021, אח"כ הבנתי שחשוב להגיע לפיינל פור. אמרתי לשחקנים – אל תחשבו על התוצאה, תתמקדו בעצמכם. זה היה זהה גם בבלגרד – שני ניצחונות מול ריאל מדריד גם".

קוסטאס סלוקאס, שזכה ב-MVP של הפיינל פור, הוסיף: "עתמאן סמך עליי מהיום הראשון, יש אמון בינינו. מהיום הראשון הוא אמר לאוהדי פאו לקנות כרטיסים לפיינל פור, אנחנו אלופי אירופה וזה מגיע לנו. בשנה שעברה הייתי בקבוצה אחרת, זאת המשפחה שלי פה. ארגין הסיבה העיקרית שאני בפאו, החלום הוא זכיה ביורוליג שהשגנו. לא ציפינו שמיד נזכה בתואר, סבלנו הרבה נגד מכבי תל אביב. היינו עם הגב אל הקיר והצלחנו. הייתי בחוץ 10 ימים, עתמאן יודע מה כולנו יכולים לעשות. ארגין עתמאן מהמאמנים הטובים באירופה, הגיע לקבוצה במקום ה-17 והביא לנו את התואר. אין סיפור גדול יותר מהסיפור שלי – מאולימפיאקוס לפאו ולזכייה ביורוליג. יש לנו סגל נהדר ומוכשר, מגיע לנו התואר הזה. אנחנו מחכים לאוהדים בשדה עם התואר".

מאמן ריאל מדריד צ'וס מתאו אמר: "מברכים את היריבה, זאת המסורת שלנו כמועדון. כל השחקנים שלי ניסו לעשות את המרב, אבל אחרי המחצית איבדנו את השליטה שלנו במגרש. חשוב לנו לשחק עם יותק משמעת, היינו מבולבלים, ניסינו לקלוע יותר מדי מהשלוש. חילקנו את הכדורים היטב. אני מבולבל מהשיפוט מעט, היו עבירות מוקדמות. אני מכין את השחקנים שיהיו מוכנים לאירועים גדולים. אנחנו רוצים לשלב את רמת היורוליג ואת הליגה שלנו, זה מדהים. נישאר חיוביים לקראת המשך העונה. נהיה עצובים הערב, אבל מחר נקום ונתאושש. אנחנו מתכוננים ליום רביעי מול הקהל שלנו, נגד ברצלונה שנחה יותר. היה חסר לנו הפיזיות, האנרגיות. אני גאה בבחורים ,יש מנצחת ויש מפסידה. פאו שיחקו טוב יותר במחצית השניי, אנחנו יוצאים מפה עם רוח מרוממת. היום אני עם המשפחה, הם תמיד איתי בניצחונות ובהפסדים".

Back to top button
Isport

FREE
VIEW