כדורסלליגת העל

סטפאנוס דדאס: "יכול להפוך את הפועל ת"א לקבוצת יורוליג"

מאמן הפועל ת''א דיבר אחרי ההפסד בגמר הפלייאוף: ''יכול לסייע לקבוצה לזכות באליפות, עד שמכבי הובילה האוהדים שלה לא הפסיקו לזרוק עלינו חפצים. זה לא היה כדורסל ברבע האחרון, אבל לא אתעסק בתירוצים''

למרות תקציב שיא תחת הבעלים החדש עופר ינאי והר של ציפיות, הפועל תל אביב סיימה עונה מאכזבת מבחינתה – בדיוק כמו בשנה שעברה. היא שוב נעצרה ברבע גמר היורוקאפ ואמש (שני) גם הפסידה שנה שנייה ברציפות 2:1 למכבי תל אביב בגמר הפלייאוף והשעונים שקנה הבעלים לקראת זכייה אפשרית באליפות אחרי 55 שנים, יישארו עם חריטה מיותרת. אין ספק שהפועל תל אביב עברה טלטלה העונה עם פיטוריו של דני פרנקו ומינויו של סטפאנוס דדאס, כאשר נראה שהיווני – למרות שאין לו חוזה לעונה הבאה – יישאר בתפקיד.

דדאס אמר בסיום: "אני רוצה לברך את השחקנים שלי ואת הצוות שלי, ואת ההנהלה, על העונה המדהימה שנגמרת היום בלי תואר, אבל כולם ראו שמבחינת כדורסל היינו יותר טובים ממכבי במשך כמעט שלושה משחקים. במשחק הראשון והשלישי הם סיימו חזק, וזה מה שנחשב בסוף. ברכות לעודד על האליפות. הרגשתי שאת המשחק הראשון הפסדנו בצורה קשה, הרגנו אותם במשך 40 דקות במשחק השני, ועד הבלאגן היום שלטנו במשחק. אני יכול להיות מרוצה כמאמן, ולא יכול להתלונן. שיפוט טוב, אבל קרה מה שחששתי ממנו, הביצוע שלנו ברבע הרביעי ובהגנה גם לא היה ברמה גבוהה".

היווני הוסיף: "אתם מכירים אותי מחולון, יש לי אופי, אני לא מתחבא מאחורי חוזים כדי לעזור לקבוצות שלי. אני נהנה מכל רגע. ביומיים הבאים אני אהיה כאן, ואדבר עם הקבוצה, עם ההנהלה, הכיוון חיובי. נראה. אני חושב שאני יכול להפוך את הקבוצה הזאת לקבוצת יורוליג ולאלופת ישראל. תשמרו את היום והשעה שאמרתי את זה, ונראה בעונה הבאה. מכבי היו צעד אחד לפנינו מבחינת אופי, היינו צריכים להוביל ב-10-12 ואז שיהיה לנו יתרון לפני שהם מנסים לחזור. בסוף, מה שעלה לנו במשחק ברבע השני והשלישי שהם שיחקו טוב יותר עם החמישייה השנייה. עם לורנזו ובולדווין הם היו במינוס, ועם סורקין ותמיר הם היו ביתרון".

דדאס סיכם את התחושות: "כשהאבוקות נדלקו דיברתי עם השחקנים והסברתי להם שוב את תכנית המשחק. זה מה שהאוהדים אוהבים לעשות, זה חלק מהמנטליות פה, אולי זה השפיע עלינו, אולי היינו מפסידים ביותר בלי זה. זה חלק מהשמחה שלהם, אני לא אתלונן. אני אחשוב כמו יווני וכמו אוהד, לפני 20 שנה הייתי אוהד, אני מקנא שאני לא ביציע. אני לא מאמן של מחשבים ומשקפיים, זה היה יפה מהצד, כל עוד אף אחד לא נפגע. אחרי זה אוהדי מכבי זרקו עלינו דברים, זה לא היה כדורסל בחלק האחרון של המשחק, אבל לא אתרץ. ידענו שזה יקרה".

כתבות קשורות

Back to top button
ישראל ספורט

FREE
VIEW