כדורגל ישראליליגת העל

סולטאני: "אני לא מפחד מהמלחמה, ישראל מגנה על עצמה"

מכבי חיפה השלימה בשבוע החולף את צירופו של הארגנטינאי-יהודי תומאס סולטאני וכעת במועדון עובדים על השלמת רישומו כישראלי בהתאחדות לכדורגל. השוער, שכבר נחת בארץ כאמור והשלים את מעברו, התראיין ל"OLE" במולדתו וסיפר על ההחלטה לעזוב את ארסנאל עבור סגנית אלופת ישראל, בייחוד בימי מלחמה. הוא גם התייחס לעובדה שהוא מרגיש בטוח במדינה למרות המצב הלא פשוט, ואף דיבר על המטרות בירוק, השפה וההחלטה להגיע לישראל.

סולטאני אמר: "אני לא מפחד, בכלל. מאז שהגעתי הרגשתי מאוד בטוח. כאן אנשים אוהבים מאוד את המדינה, הם מאוד לאומניים. יש מציאות: נכון שיש מלחמה, אבל זה לא מורגש בתוך הארץ. אתה בכביש או ברחוב ואין מלחמה. אנשים מתנהלים בחיים הרגילים שלהם. האמת היא שישראל הותקפה על ידי קבוצות טרור כמו חמאס או חיזבאללה, וכמו כל מדינה בעולם שהותקפה, היא מגינה על עצמה. אם ישראל לא תגן על עצמה, היא לא הייתה קיימת. אז אין אפשרות אחרת מלבד להגן על עצמך".

ברוכים הבאים. תומאס סולטאני (האתר הרשמי)

השוער היהודי-ארגנטינאי הוסיף: "זה לא מפחיד אותי כי אנשים חיים כרגיל, אולי ערניים יותר, אבל החיים טובים ואנשים רבים מנסים לעשות דברים כרגיל. ברור שזה שינוי פתאומי, אבל להיות כאן לא גורם לי לפחד. ישראל נותנת לך את כל המשאבים למקרה שתהיה סכנה כלשהי, יש מקלטים בבניינים. לרשותנו כל האנשים שעובדים במועדון, שנותנים את כל הכלים שיהיה נוח. אם משהו מוזר קורה בארץ, המועדון גורם לך להרגיש בטוח. זה מה שהם עשו בימים אלה, בהיותם קשובים מאוד. עבורם זה מאוד חשוב, הם גורמים לך להרגיש כמו משפחה, שאתה הגיבור האמיתי ואתה צריך לקבל את כל הנוחות האפשרית כדי להיות מסוגל לשחק".

סולטאני המשיך: "דיברתי עם המשפחה שלי. ההורים שלי, והחברה שלי, שנשארה בבואנוס איירס, תמכו בי מהרגע הראשון. זו החלטה שצריך לקבל, כי אני רוצה להתקדם בקריירה הספורטיבית שלי, ולפעמים הדברים האלה מופיעים. צריך לקבל את ההחלטה, וזו שעשיתי במקרה הזה אני מאמין שהיא הנכונה. חשבו, נותחו ודיברו עליו. אנחנו מרוצים מזה, אמרו לי שהם הולכים להתקדם איתי, וגם הם חלק מכל זה. זו מדינה שכבר הכרתי, השפה היא לא בעיה. אמנם אני לא יודע עברית, אבל אני יודע כמה מילים ודובר אנגלית, כך שאני יכול לתקשר היטב".

סתיו נחמני עם הכדור (אסף הופמן)

השוער סיכם: "הייתה לי הזדמנות לדבר עם צוות המאמנים. יותר מכל דבר עם מאמן השוער, דיברתי יותר נרחב על נושאים שהוא רוצה לשפר במשחק שלי. ראיתי נטייה מאוד טובה לאימונים, מה שמניע אותי כי ככה אני. עדיין לא יכולתי לראות את חבריי לקבוצה כי לא התחלנו להתאמן. ברור שאשמח להיות מסוגל לשחק, אבל קודם כל אני רוצה להתחיל את קדם העונה, להתכונן ולתת את המיטב. זה מועדון גדול, שדורש ממך להיות ראשון כל שנה, וזה מניע אותנו מאוד להיות מסוגלים לצאת ולנצח".

בנושא אחר, מכבי חיפה החליטה סופית שלא לממש את האופציה על חלוץ נבחרת ישראל הצעירה, סתיו נחמני, והוא יעזוב את קבוצת נעוריו. נחמני בן ה-21, שהספיק להיות מושאל ממכבי חיפה ולשחק בליגת על במדי נוף הגליל, בית״ר ירושלים, הפועל חדרה ובעונה האחרונה אף במדי סנט מירן הסקוטית לפני שחזר בינואר לישראל, השתלב לקראת סוף העונה במ.ס אשדוד, כאשר שניים משעריו היו מכריעים מאוד, אחד מהם השער מול הפועל תל אביב שהכריע את גורל האדומים לרדת לליגה הלאומית והשאיר את אשדוד בליגת על גם לעונה הבאה. 

כתבות קשורות

Back to top button
Isport

FREE
VIEW