כדורגל ישראליליגת העל

סוכלו פיגועים שתכננו לבצע תומכי דאע"ש באזור אצטדיון טדי

הימ''ר והשב''כ סיכלו תוכנית של מחבלים, תושבי מזרח ירושלים ותומכי ארגון ''המדינה האיסלאמית'', להניח מטען ולבצע ירי בסמוך לאצטדיון בו מתקיימים משחקי הבית של בית''ר והפועל ירושלים. כל הפרטים בפנים

היחידה המרכזית במשטרת מחוז ירושלים ושירות הביטחון הכללי, סיכלו פיגועי טרור שתכננו מחבלים תומכי ארגון הטרור המדינה האסלאמית ("דאע"ש") במזרח ירושלים – כך הותר לפרסום היום (חמישי). שניים מתוך המחבלים תכננו להכין מטענים ואמצעי חבלה ולבצע ירי כלפי תחנת משטרה, ובאזור אצטדיון טדי בירושלים. השניים חברו למחבל נוסף שהדריכם ושכנעם לצאת לאימוני טרור בחו"ל על מנת להתאמן ולקדם פעילות טרור בארץ ובחו"ל, אולם המשטרה ושב"כ חשפו את כוונותיהם ועצרו אותם בטרם מימשו את תכניותיהם.

מדוברות המשטרה ושב"כ נמסר: "במהלך החודש האחרון, החלה חקירה בשב"כ וביחידה המרכזית של מחוז ירושלים, נגד חוליית מחבלים, בחשד לכוונתם לבצע פיגועים במתווה של הנחת מטען חבלה וירי מנשק חם, והשתייכות לארגון הטרור המדינה האסלאמית ("דאע"ש"). בהכוונת שב"כ, לפני כחודש עצרו בלשי ימ"ר מחוז ירושלים שלושה מחבלים, בשנות ה-20 לחייהם תושבי מזרח ירושלים.

פרשים באצטדיון טדי (צילום: דוברות המשטרה)

"מחקירת המחבלים עלה כי הם נשבעו אמונים למדינה האסלאמית ("דאע"ש") ותכננו לבצע מספר פיגועים באזורים מרכזיים בעיר ירושלים, במתווים שונים של הנחת מטען וירי מנשק חם. עוד עלה מהחקירה המשותפת ליחידה המרכזית של מחוז ירושלים ובשב"כ, כי שניים מהמחבלים, התומכים באידיאולוגיית המדינה האסלאמית ("דאעש"), תכננו לבצע פיגועי טרור נגד תחנת משטרה במזרח ירושלים. בנוסף המחבלים תכננו לבצע פיגוע באזור אצטדיון טדי, במתווה של הנחת מטען.

"מאחר והכנת המטען לא צלחה, תכננו השניים במקום זאת, לבצע במקום פיגוע ירי. שני המחבלים חברו למחבל נוסף (בשנות ה-50 לחייו, תושב סוואחרה) שהדריך ושכנע אותם לנסוע לאימוני טרור בחו"ל. תחילה למדינות באפריקה ולאחר מכן לסוריה או לעיראק, וזאת על מנת לקדם פעילות טרור בארץ ובחו"ל. בהמשך נעצר חשוד נוסף במעורבות במעשה.

אצטדיון טדי (ארנון בוסאני)

"בטרם מעצרם, שני המחבלים החלו בהכנות לביצוע פיגועי הטרור ובלמידה על אופן הכנת המטענים ואמצעי החבלה שעמם תכננו לבצע את הפיגועים. חוקרי המשטרה במחוז ירושלים והשב"כ, חשפו את כוונותיהם להכנת מטעני חבלה ופיגוע ירי שהתכוונו לבצע המחבלים נגד תחנת משטרה בירושלים ובאזור אצטדיון טדי בעיר. עם סיום החקירה בשב"כ ובימ"ר ירושלים, התגבשה תשתית ראייתית נגד חוליית המחבלים. מעצרם הוארך מעת לעת, בבית משפט השלום בירושלים וצפוי נגדם היום כתב אישום ע״י הפרקליטות".

במשטרה סיכמו: "מפקד מחוז ירושלים ניצב דורון תורג'מן, שיבח את ימ"ר ירושלים על שיתוף הפעולה עם שב"כ לאורך השנה בסיכול טרור ובכל הפעילות המשותפת של המשטרה והשב"כ למען ביטחון אזרחי ישראל. מאז תחילת המלחמה סיכלו במשטרת מחוז ירושלים ובשב"כ, עשרות פיגועים וכוונות פיגועים באזור ירושלים, במגוון מתווים, הן בזכות פעילות במישור המודיעיני והחקירתי והן בזכות ערנות, מקצועיות ותגובה מהירה של שוטרי מחוז ירושלים ולוחמי מג"ב הפועלים בבירה".

שר התרבות והספורט מיקי זוהר: "אני מברך את לוחמי שירותי הביטחון הכללי ומשטרת ישראל שסיכלו פיגוע טרור של מחבלים באצטדיון טדי בירושלים ומנעו אסון גדול. עם ישראל כולו מצדיע לאנשי המודיעין ולוחמים הגיבורים שלנו במאמצים התמידיים שלהם לסכל טרור ולשמור על ביטחון ישראל".

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button