ענפים אחריםענפים נוספים

סגן אלוף אירופה בגלישה עד גיל 20 הצטרף למכבי תל אביב

עילי בוצ'ן, הנחשב לכישרון גדול בגלישת גלים, הוא הגולש הישראלי הראשון בכל הזמנים שזכה בתואר האירופי הנכבד: ''כילד ראיתי במכבי תל אביב מועדון גדול ועוצמתי''. שיטרוק: ''גולש חדור מוטיבציה להצליח''

גולש הגלים עילי בוצ'ן (19), סגן אלוף אירופה עד גיל 20 לשנת 2023, הצטרף בימים אלו למועדון מכבי תל אביב. בוצ'ן, הנחשב לכישרון גדול בגלישת גלים, הוא הגולש הישראלי הראשון בכל הזמנים שזכה בתואר האירופי הנכבד הזה. באליפות העולם שהייתה בינואר האחרון בסן דייגו, קליפורניה, סיים במקום ה-17 מבין 24 מתחרים.

מאז שהוא זוכר את עצמו בגיל חמש, כשנכנס לראשונה בחייו לים עם הגלשן, הוא החליט שזה מה שהוא רוצה לעשות כשיהיה גדול. "ההורים השאירו אותי בים, אמרו למציל שישים עלי עין. הם הסכימו שאשאר בים בתנאי שאגלוש באזור טווח הראייה של המציל וכך עשיתי. ביליתי בים כל יום כשמונה שעות. היו גם לא מעט פעמים שהתייבשתי, אבל אף אחד לא עצר אותי מלהמשיך בעיסוק הזה", נזכר בוצ'ן השוהה רוב ימות השנה, כשמונה חודשים, באימונים ובתחרויות בחו"ל.

מרכז האימונים שלו נמצא בפורטוגל. הוא מתאמן אצל הפורטוגלי מנואל גימרו, מאמנה של ענת ליליאור האולימפית, גם היא ממכבי תל אביב, שתשתתף במשחקים האולימפיים בפריס ותהא זו עבורה הופעה שניה במשחקים האולימפיים. הוא מתאמן גם עם הישראלי גבי בולוביק.

עילי בוצ'ן (צילום: מכבי תל אביב)

בוצ'ן, המגדיר עצמו כמכור לגלישת גלים ומי שאוהב לבצע אקרובטיקה במים בגלים בגובה של בין מטר לשלושה מטרים, יוצא בתחילת השבוע למחנה אימונים באל סלבדור, לקראת סדרת תחרויות במסגרת אליפות אירופה לבוגרים ולנוער עד גיל 20 שתכלול 6-7 תחרויות שיחלו באנגליה וימשכו כחודשיים.

עם הצטרפותו למועדון, אמר יו"ר מכבי תל אביב דורון שיטרוק: "אנו שמחים לצרף לשורותינו את עילי בוצ'ן גולש צעיר הישגי מאד, חדור מוטיבציה להצליח. המוטיבציה הגבוהה שלו להצלחה מאפיינת את הספורטאים במכבי תל אביב שכל אחד מהם שואף להיות הכי טוב שהוא יכול. למכבי תל אביב הרצון והכלים להעניק לבוצ'ן את המעטפת המתאימה לספורטאי ברמתו, מתוך מטרה משותפת – שיגיע למשחקים האולימפיים הבאים בלוס אנג'לס 2028".

על הצטרפותו למכבי תל אביב, אמר עילי בוצ'ן עצמו: "כילד ראיתי במכבי תל אביב מועדון גדול ועוצמתי. תמיד חלמתי להגיע לאגודה הזאת ולהיות חלק ממנה. המשאלה הזאת התגשמה. אני בטוח שצפויה לי חוויה ספורטיבית מצוינת. אני עושה ואעשה הכל כדי לייצג את מכבי תל אביב ואת ישראל במשחקים האולימפיים הבאים לוס אנג'לס 2028". 

Back to top button
ישראל ספורט

FREE
VIEW