כדורגל ישראליליגת העל

נשיא המדינה הרצוג להרנן פלר: "אתה מדהים וראוי להערצה"

הנשיא אירח את שדרן הכדורגל הארגנטינאי ודודתו, אופליה רוטמן, ששוחררה משבי החמאס: ''לעולם הספורט בכלל, ולכדורגל בפרט, יש יכולת חזקה לאחד אנשים, לקרב בין קבוצות שונות, להביא אנשים להיות יחד''

בזמן בו אופליה רויטמן הייתה בשבי, אחיינה הרנן פלר, שדרן הכדורגל הארגנטינאי המוכר, רתם את עולם הספורט למאמץ המלחמתי ופעל ללא לאות, למען העלאת המודעות ולהשבת החטופים הישראלים. הרנן גינה את ארגון הטרור חמאס בכל הזדמנות שניתנה לו על מגרש הכדורגל, בכל משחק, וכן במשחק היסטורי של ברזיל נגד ארגנטינה קרא להשבת החטופים.

היום (שני) נפגש נשיא המדינה יצחק הרצוג עם פלר. הנשיא שיבח את פלר על פועלו ואמר: "אתה מדהים, עקבנו אחרי הפעילות שלך, זה ראוי להערצה. זה הראה סולידריות אמיתית, משפחתית ויהודית בכל העולם. לעולם הספורט בכלל, ולתחום הכדורגל בפרט, יש יכולת חזקה לאחד אנשים, לקרב בין קבוצות שונות, להביא אנשים להיות יחד".

הרנן פלר והנשיא יצחק הרוג (פליפה וולוקיטה)

הרנן פלר השיב: "אני שמח מאוד שדודה אופליה חזרה, יש תחושת הקלה שהיא פה. צריך להמשיך ולדרוש שכל החטופים ישובו במהרה. המון אנשים בארגנטינה ובאמריקה הלטינית מצטרפים לקריאה הזו, אתם לא לבד. אנחנו לא נעצור, נמשיך עד שכולם יחזרו".

מנכ"ל בית הנשיא, אייל שויקי, הוסיף: "מה שעשית מאוד אמיץ, במיוחד במשחק של ברזיל וארגנטינה, שזה קודש הקודשים בכדורגל העולמי להגיד את מה שאמרת. זה מסר חשוב מאוד".

הרנן פלר והנשיא יצחק הרוג (פליפה וולוקיטה)

לאחר מכן, שיתפה בתחושות הקשות אופליה רויטמן בת ה-77, שנחטפה באכזריות בשבעה באוקטובר מביתה שבקיבוץ ניר עוז: "לבד בשבי. חשבתי שאני משתגעת. כמעט ולא אכלתי, לא ראיתי אור יום. כתבתי יומן מהשבי ושרפו לי אותו. הימים מאוד קשים, יום אחד זה כמו שבוע. צריך לעשות הכל כדי להחזיר את כולם, עכשיו".

הנשיא השיב לה: "אני מאמין ביכולות המנטליות של בני האדם במצב של מצוקה. אופליה, הראית את הכוח החזק הזה. הסיפור שלך צריך להישמע בכל העולם. מדינת ישראל מחויבת להחזיר את כל החטופים, הסיפור שלך נותן תקווה והשראה לכל עם ישראל".

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button