ספורט אולימפיענפים אחרים

נשיא אולימפיאדת לוס אנג'לס הקדיש את נאומו לקורבנות החמאס

יו"ר הוועדה המארגנת של אולימפיאדת לוס אנג'לס, קייסי וסרמן, בהתייחסות למלחמה: "אין מילים שיתארו את ההלם. הפגיעה בחיי היהודים הזכירה את השואה. עומד לצד ישראל ולצד החפים מפשע ברצועת עזה''

קולה של ישראל נשמע באסיפה הכללית של התנועה האולימפית בהודו. כחלק מיומה השני של האסיפה השנתית של הוועד האולימפי הבינלאומי, יו"ר הוועדה המארגנת של משחקי לוס אנג'לס 2028, קייסי וסרמן, עלה להציג הבוקר (ראשון) את סטאטוס ההכנה למשחקים והענפים החדשים שיבחרו.

בתחילת נאומו סיפר על היותו יהודי גאה, הזכיר את השואה, גינה את המלחמה באוקראינה ובאמירה אמיצה ומרגשת מול כלל חברי הוועד האולימפי הבינלאומי ויו"ר ההתאחדויות העולמיות, גינה בפה מלא את הטבח המתועב בישראל כשהוא מזכיר את רצח מינכן. בסיום דבריו ביקש לגנות הרג חפים מפשע בעזה.

וסרמן אמר: "כולם יגיעו ב-2028 לחגוג את המשחקים האולימפיים, אבל לוס אנג'לס היא אחד הבתים הגדולים של האוכלוסייה היהודית בארצות הברית, וקהילה גדולה להמון משפחות שברחו ממקומות רבים ברחבי העולם. המשפחה שלי הגיעה לאמריקה מאוקראינה, בשל התוכניות לחסל את כל היהודים בעולם, ואם זה לא היה קורה, אני לא הייתי עומד כאן היום. עכשיו, כמעט 100 שנה מאוחר יותר, אני מאוד מודאג מהמצב של האנשים באוקראינה, אנחנו ממש צריכים לעזור להם".

עוד הוסיף: "אני גאה להיות יהודי. כראש עיריית לוס אנג'לס לשעבר וכיום השגריר האמריקאי כאן בהודו, אין מילים שיכולות לתפוס את ההרס והטבח שקרה בישראל ב-7 באוקטובר. אני עדיין נסער מהאובדן הגדול של חיים יהודיים. אין הצדקה לכפירה של הארגון הזה וטבח של חפים מפשע. אני רוצה להבהיר שאני עומד מאחורי חפים מפשע בעזה, שלא בחרו במלחמה הזאת. למרבה הצער, האולימפיאדה אינה חסינה מפני האירועים שאנחנו חיים בה, וגרוע מכך, זאת פלטפורמה לשנאה לבטא את עצמה".

בתוך כך, הבוקר, בזמן שיו"ר יעל הארד שוהה בהודו ועומדת להיות מושבעת מחר כחברה בוועד האולימפי הבינלאומי, פרסם הוועד הישראלי את שמות 17 הספורטאים שחייהם נגדעו הרשימה הקשה מבקשת לזכור ולהנציח את שחקני הכדורגל, הכדורעף והכדור מים, את לוחמי הג'ודו, האתלטים, השחיינים והמתעמלות שאינם עוד איתנו לאחר שנרצחו במתקפת הטרור הנוראית של ארגון הטרור חמאס.

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button