כדורגל ישראליליגת העל

נקבע העונש של מכבי חיפה: שני משחקי חוץ ללא קהל וקנס

אופ"א פרסמה הערב (רביעי) את החלטתה בנוגע לאירועים במשחק החוץ של מכבי חיפה אצל האמרון ספרטנס המלטזית: הירוקים נענשו בשני משחקי חוץ ללא קהל בגין התפרעויות האוהדים, כאשר בנוסף הושת קנס של 30,000 יורו על המועדון, שגם חויב לפצות את אלופת מלטה על הנזקים למשטח הדשא הסינתטי וליציעים באצטדיון.

האלופה הישראלית עמדה לדין כשארבעה סעיפי משמעת עמדו נגדה: התפרעות קהל, זריקת חפצים, הדלקת אבוקות וגרימת נזק. המשמעות היא שאוהדי מכבי חיפה לא יוכלו ללוות אותה במשחק החוץ מול שריף טירספול בסיבוב המוקדמות השני של ליגת האלופות וכן בזה שלאחריו, במוקדמות המפעל הבכיר של אופ"א או בליגה האירופית אם הקבוצה תודח מול המולדובים.

חיפה הגישה השבוע כתב הגנה מפורט ובו עדויות מצולמות בקשר לאירועים. למעשה, אופ"א הפעילה את עונש התנאי שעמד נגד אלופת ישראל והוסיפה עליו משחק ללא קהל חוץ בנוסף. כזכור, המשחק הופסק ליותר מחצי שעה אחרי שאבוקה הושלכה מיציע האורחים לעבר הקהל המלטזי, זאת אחרי שבשלב מוקדם יותר נזרקה אבוקה לכר הדשא, שגרמה לנזק בדשא הסינתטי.

בנושא אחר, מכבי חיפה הודיעה שפנתה להנהלת שריף טירספול, בבקשה להקדים את המשחק במולדובה בשבוע הבא. המשחק, במסגרת הסיבוב השני של מוקדמות ליגת האלופות, מיועד להתקיים בטירספול ביום רביעי 26 ביולי, ערב ט' באב. שריף הפנו את מכבי חיפה למכתב ההודעה שיצא בהוראת אופ"א לפני הסיבוב הראשון, בו הודיעה כי המשחק מתקיים בתאריך זה ואין אפשרות לשנות בשלב זה. בעקבות הנסיבות, הקבוצה תצא לישראל מיד לאחר המשחק בטיסת לילה.

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
ישראל ספורט

FREE
VIEW