כדורסלליגת העל

נער בן 17 נעצר בחשד לתקיפה, היה אמור להיות מורחק מהמגרשים

אוהד הפועל ת''א החשוד בתקיפת אוהד הפועל חיפה התעלם מהחלטת בית המשפט להרחיקו ל-60 יום מהמגרשים רק בפברואר, בעקבות ביזוי הטקס ב''ש לזכר השוטרים. השר זוהר: ''רק בנס האירועים לא הסתיימו במוות''

משטרת ישראל עצרה במהלך הלילה (בין שבת לראשון) חשוד במעורבות באירוע אלימות במשחק הכדורסל בהיכל שלמה בתל אביב, כאשר לפחות 10 אוהדים של הפועל תל אביב תקפו בודדים מאוהדי הפועל חיפה ובעיקר עשו מה שנראה כמו לינץ' על הפרקט באוהד של הקבוצה האדומה מהכרמל.

הבוקר מתברר כי אותו חשוד הוא נער בן 17 שכבר הורחק בעברו מהמגרש בבאר שבע, בעקבות ביזוי טקס לזכר שוטרים. המשטרה ביקשה להרחיק את אותו אוהד עד סוף העונה מהמגרשים לאחר שלא עמד בתנאי בית המשפט, אך זה החליט להרחיקו ל-60 יום בלבד. זה קרה ב-5 בפברואר, כך שלמעשה אותו אוהד היה מורחק בזמן התקרית החמורה אתמול. המשטרה גם ביקשה שאותו אוהד יגיע לתחנה בכל משחק של הפועל תל אביב, אך גם את זה בית המשפט לא אישר.

מדוברות המשטרה נמסר הבוקר כי "בהמשך לאירוע האלימות החמור שאירע בתום משחק הכדורסל, בין הקבוצות הפועל תל אביב להפועל חיפה, משטרת ישראל פתחה מיד בחקירה יזומה, במהלכה הלילה עצרה חשוד, שעפ"י החשד תועד נוהג באלימות כלפי אוהד מהקבוצה היריבה וגורם לו לחבלות. בעקבות החבלות הקורבן פונה לקבלת טיפול רפואי בבי"ח".

עוד נמסר מהמשטרה כי "כאמור, החשוד נעצר בחשד לתקיפה וחבלה ממשית והועבר לחקירה בתחנת משטרת תל אביב צפון. משטרת ישראל רואה בחומרה רבה את אירועי האלימות במגרשי הספורט ופועלת באפס סובלנות כלפי פורעי החוק כפי שפעלה במקרה זה. החקירה נמשכת וצפויים מעצרים נוספים לבדיקת נסיבות האירוע ומיצוי הדין עם כלל המעורבים".

שר התרבות והספורט מיקי זוהר מסר בתגובה: "אירועי האלימות שראינו אתמול חמורים מאין כמוהם ובנס לא הסתיימו במוות. אסור לאפשר את התופעה בה קומץ מתפרעים מגיעים על מנת להרוס לכולם. רוב מוחלט של אוהדי הספורט הם אנשים טובים ונורמטיביים שמגיעים ליהנות ממשחקי ספורט ומחובתנו להגיע לכל מי שמעמיד בסכנה את הכלל ולשים אותם מאחורי סורג ובריח. אנחנו נמשיך לפעול במלוא העוצמה לתיקון האלימות מהשורש, ולא נאפשר להתנהגות הזו להפוך לנורמה במגרשי הספורט בישראל".

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button