כדורסלליגת העל

נמשכת המהפכה בהפועל ירושלים: גל מקל הוצג כנציג הבעלים

שחקן העבר, שתפקידו מוגדר כיועץ ובעלים-שותף, הוצג רשמית: ''לא יכולתי לסרב, זו זכות ואחריות''. אלון קרמר, המנכ''ל החדש, הוצג אף הוא: ''המטרה היא שנהיה מועדון מוביל בכדורסל האירופי והישראלי''

הפועל ירושלים קיימה היום (ראשון) בצהריים מסיבת עיתונאים מיוחדת בפיס ארנה, בהשתתפות הבעלים מתן אדלסון, בה הודיעה על צעדים אסטרטגיים חדשים, בראשם מינויו של גל מקל לתפקיד יועץ ובעלים-שותף ושל אלון קרמר לתפקיד המנכ"ל.

"בחודשים האחרונים עבדנו קשה כדי להוציא לפועל את החזון של הפועל", אמר אדלסון בפתח דבריו, "הרכבנו סגל מאוד מוכשר שאנחנו בטוחים שיילחם על כל התארים. שמנו את בריאות השחקנים בראש סדר העדיפויות, כאשר הגדלנו את הצוות הרפואי. והכי חשוב, עשינו כמה צעדים כדי לשדרג את חווית האוהדים. אני נרגש להכריז שגל מקל, סופרסטאר וחבר קרוב, יצטרף כיועץ ובעלים-שותף. הכרתי אותו בגיל 15, כשדאלאס מאבריקס שיחקה בלוס אנג'לס נגד הלייקרס ולי ולמספר חברים היה את התענוג לפגוש אותו. כשחזרתי לישראל, חידשנו את הקשר. מהרגע שעלתה האפשרות לרכוש את הקבוצה, התייעצתי עם גל על בסיס יומי ואני בטוח שהוא יביא ערך רב לקבוצה. הוא מהבודדים שעודדו אותי לעשות את הצעד הזה ואין לי ספק שהוא יכול לתרום רבות".

גל מקל (דוד מיכאלי, הפועל ירושלים)

מקל אמר: "אני מאוד שמח ומתרגש מהרגע הזה, זו זכות ואחריות גדולה להצטרף להפועל ירושלים. זה מועדון עם קהל עצום ואיכותי, מסורת וקלאס. אני שמח ומתרגש לחבור לחבר כמו מתן ולאנשים המצוינים שיש במערכת הזו ולהתחיל דרך, שאני אישית מאוד מאמין בה. כמו שמתן אמר, אנחנו חברים כבר הרבה שנים. לאורך השנים, תמיד ראיתי את האהבה של מתן למשחק הכדורסל ותמיד ידעתי שיבוא יום והוא ירצה לעשות עם זה משהו. מתן בא אליי לפני שמונה חודשים וסיפר לי שיש לו את האפשרות לרכוש את הקבוצה. הוא ציין שהרבה אנשים המליצו לו לא לעשות את זה ושאל לדעתי. בהשקפה שלי, לא קונים קבוצת כדורסל רק כדי לעשות רווחים, פרסום או תהילה. שאלתי אותו למה הוא רוצה לעשות את זה והתשובות שלו היו מאוד במקום. השאלה הבאה שלו הייתי אם אני רואה את עצמי כחלק מהקבוצה והיה לי קשה להגיד להזדמנות כזו לא. לקח זמן להגיע לנוסחה המדויקת של התפקיד ולפני חודש ומשהו הגענו להסכמות. השמיים הם הגבול עבור הפועל ירושלים עם הקהל המדהים, הארנה והמסורת".

המנכ"ל החדש קרמר הוסיף: "אני אסיר תודה למתן שתמך בי ונתן לי את ההזדמנות להצטרף להפועל ירושלים. זה כבוד גדול לעמוד בפניכם כאן היום כמנכ"ל החדש של המועדון. אני ומתן שותפים לאותה תשוקה וחזון, שמטרתו להוביל את הפועל ירושלים לצמרת הכדורסל הישראלי והאירופי ולהוביל את המועדון לעידן חדש. אני מודע לכובד האחריות והמטרה שלי היא ליצור מורשת, מועדון שהוא לא רק גאווה לאוהדים שלו, אלא מוביל שינוי בקהילה. עבדתי כאנליסט עסקי בניו אינגלנד רבולושן מה-MLS ולפני שלוש שנים הגשמתי חלום כשהצטרפתי ל-NFL ועבדתי כמנהל בכיר בתחום ניתוח הנתונים".

המנכ"ל אלון קרמר (דוד מיכאלי, הפועל ירושלים)

מקל נשאל על מהות תפקידו: "הגדרת התפקיד היא בעלים-שותף ויועץ לענייני כדורסל. ברמה היומיומית, זה לא שאני אגיע בכל יום למשרד או אהיה בקירבת הקבוצה, אלא הסתכלות במבט הכולל. אני אהיה מעורב עד רמת הפרטים המאוד קטנים בדברים שהם המומחיות שלי. הרעיון הוא להביא מהידע והניסיון שלי, בעיקר מהתחום של הכדורסל. אנחנו רוצים ליצור בהפועל ירושלים מועדון שהוא ברמה בינלאומית. היו לי הרבה גלגולים שהייתי יכול להצטרף לקבוצה כשחקן, זה לא יצא מכל מיני סיבות. אני מאוד שמח שהמעגל נסגר וכנראה שזה היה אמור לקרות, רק בכובע הזה ולא כשחקן. אם אחד השחקנים ירצה יום חופש וקואץ' דז'יקיץ' ירצה, אני עדיין יכול להתאמן…".

על השאיפות של הקבוצה והתחרות שתהיה בליגה: "כהשקפת עולם, אנחנו לא צריכים להסתכל על אחרים. אנחנו רוצים להיות הכי טובים שאנחנו יכולים, מתן אמר את זה מהרגע הראשון: אנחנו מכוונים הכי גבוה שאפשר בכל התחומים. אלון נמצא פה ובנוף הספורט שלנו, זה איש מקצוע ייחודי מאוד. גם בתחום העסקי אנחנו רוצים להפוך את המועדון למשהו בינלאומי. כבר יצא לי להיפגש עם דניאל ששר, המנהל המקצועי של מחלקת הנוער, אנחנו רוצים להקים פה אקדמיה ולפתח תוכנית אימונים לשנים קדימה. יש לנו המון תוכניות, אנחנו רוצים לגרום לכל שחקן שמגיע להפועל ירושלים להרגיש שהוא במועדון מיוחד שהוא טרם חווה. מתן מתווה את הדרך שלו לכל הדברים ואני שמח שאנחנו חולקים את אותה ההשקפה לגבי טווח ארוך, סבלנות והכי חשוב: חיבור לקהילה ולאוהדים".

מסיבת העיתונאים היום (דוד מיכאלי, הפועל ירושלים)

מקל על המטרה להשתלב ביורוליג: "בתור מי שחי את הכדורסל שלנו, העננה הזו סביב היורוליג והפועל ירושלים קיימת כבר שנים. כווינרים וכחבר'ה תחרותיים, ברור שאנחנו רוצים להגיע לשם. השאלה הזו צריכה לרדת מהפרק, כי גם כשחקן, הייתי רגוע כלפי מה שתלוי בי. פה יש משתנים שלא תלויים בנו. אם היו אומרים לנו שכדי להגיע ליורוליג צריך לזכות באליפות, הייתי הרבה יותר רגוע. יש פה המון דברים מחוץ למגרש. אני כן יכול להגיד שנעשה את המקסימום, על המגרש ומחוצה לו, כדי להגשים את המטרה הזו. מה שחשוב עכשיו הוא ליצור את חווית האוהד כפי שאלון דיבר עליה ולהרים את הסגל הכי תחרותי שיש, לעבוד על מחלקת הנוער, אקדמיה ותשתיות. הקהל רוצה ניצחונות ולהרגיש שהוא חלק ממשהו ולהתגאות בזה. כשנדאג לדברים האלו, גם היורוליג יגיע. אנחנו מתייחסים לשנה הזו כסוג של עונת מעבר, יש הרבה גורמים חדשים במועדון. הדבר הכי יציב בקבוצה כרגע זה השחקנים והמאמן. אנחנו מבסוטים ממה שקרה עד עכשיו, אבל נבחן ונאבחן את כל הדברים בשנה הזו ונבנה תוכנית מסודרת כדי להגיע ליורוליג".

קרמר נשאל על איך הוא רואה את הקבוצה: "כמי שגדל על כדורסל ישראלי בארץ, הפועל ירושלים מאז ומעולם הייתה כוח עליון ומועדון להסתכל ולהעריץ. אני עוד חדש במערכת ולומד אותה, אז אני עוד לא יודע להעריך את החוזקות והחולשות. מנהל טוב צריך להקשיב וללמוד. אני מביא איתי ידע וניסיון על איך להגיע לרמות הכי גבוהות. אני אתווה את הדרך, אקח את הדברים הטובים שיש ואשפר את מה שצריך. רומא לא נבנתה ביום אחד, אנחנו בתהליך. אנחנו נצעיד את הפועל לרמה מקצועית יותר גבוהה. אני לא מאמין בלהמציא דברים, ראיתי איך הדברים עובדים טוב ויש דברים שנשפר כבר העונה. אני מגיע מעולם הטכנולוגיה, יש המון כלים שאפשר לשפר באמצעותם את חווית האוהד, להבין אותו יותר טוב וליצור סינרגיה בין המועדון לאוהדים".

גל מקל (דוד מיכאלי, הפועל ירושלים)

על השאיפה למלא את הפיס ארנה אמר המנכ"ל: "בתור אוהד, יש לי את החוויה האישית שלי. אני בא לתת אוזן קשבת לקהל. אנחנו נבדוק איך אפשר להקל על האוהדים. ב-NFL, הקבוצות החזקות כמו הדאלאס קאובויס, לא באמת הזדקקו לכישוריי. אני עבדתי עם הקבוצות שלא מילאו את האיצטדיון ויש הרבה דברים שאפשר להציע מעבר למינוי או כרטיס למשחק בודד. אלו דברים שארצה להטמיע ולהציג לקהל הרחב. אני רוצה קודם כל להבין מה הקהל רוצה ולספק לו את זה, עם רעיונות שאני מביא איתי מה-NFL".

קרמר על הבדלי המנטליות בין ה-NFL לכדורסל הישראלי: "קודם כל, אני ישראלי. נולדתי וגדלתי פה. שירתי בצה"ל, למדתי פה תואר ראשון ואת מרבית חיי העברתי בישראל. המסע שלי בארה"ב היה כדי ללמוד מהטובים ביותר. אם בעולם העסקים ואם בעולם הספורט. אני מאמין שאני איזון טוב, ביחד עם התמהיל שנוצר פה, כדי ליצור את הגשר הזו. כולנו ישראלים, אני מכיר את המנטליות ועם זה אין לי בעיה. אני מאוד רוצה לעזור לכדורסל הישראלי ולהפועל ירושלים בפרט לקחת את תחום הניהול לרמות הגבוהות. יש לי תוכנית מסודרת לאיפה אנחנו רוצים להגיע החל מהשנה הקרובה ובסופו של דבר להפוך את הפועל למועדון הכי מקצועי בכדורסל הישראלי".

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button