ענפים אחריםענפים נוספים

ניתאי חסון ונועה לסרי ייצגו את ישראל בסירות 470 בפריס 2024

איגוד השייט אישר כי השניים יהיו הנציגים הישראלים בשייט מפרשיות ה-470 למשחקים האולימפיים. בובר: ''הוכיחו כי הם ראויים לייצג אותנו''. קליגר: ''הצוות עובד בשנתיים האחרונות קשה בצורה יוצאת דופן''

הוועד המנהל של איגוד השייט אישר היום (רביעי) כי ניתאי חסון ונועה לסרי יהיו הנציגים הישראלים בדגם סירות ה-470 למשחקים האולימפיים בפריס. חסון ולסרי שלטו בשנתיים האחרונות בדגם בישראל, ולאחר שהשיגו את הקווטה האולימפית באליפות העולם 2023 היה צפוי כי מועמדותם לפריס תאושר.

ניתאי חסון ונועה לסרי (צילום: Bernardí Bibiloni)

דרכו המשותפת של הצוות החלה באפריל 2022, כאשר לסרי שבה מפרישה על מנת לחבור לחסון בשיוט הנסיכה, לאחר ששותפתו לסירה נפצעה. החיבור הוכח כמוצלח מאוד, כאשר הצמד זכה במקום החמישי בתחרות ומאז הם מפליגים ביחד. בשנתיים האחרונות סיימו חסון ולסרי כמעט את כל התחרויות בהן השתתפו בתוך עשרת הגדולים, כולל מקום שישי באליפות אירופה 2022 ועשירי ב-2023, מקום עשירי בטסט איוונט האולימפי, מקום שביעי באליפות העולם 2023 ומקום חמישי באליפות העולם 2024, שהסתיימה בשבוע שעבר.

לאחר סיום כל תחרויות המבחנים האולימפיים התכנסה אתמול הוועדה לבחירת הנציגים האולימפים, על מנת לאשר את המלצת המאמן הלאומי גידי קליגר. בוועדה יושבים דני אורן, מנהל היחידה לספורט הישגי, שמשון ברוקמן ומוטי אמברם, חברי הוועדה המקצועית של איגוד השייט, אלי צוקרמן, המנהל המקצועי של האיגוד ומעין דוידוביץ, גולשת אולימפית לשעבר. בעמדת משקיפה בוועדה דליה בושינסקי, היועצת המשפטית של האיגוד.
הוועדה קיבלה את המלצת המאמן, העבירה את המלצתה לוועד המנהל, שכאמור אישר היום את ההמלצה.

ניתאי חסון ונועה לסרי (צילום: Bernardí Bibiloni)

יו"ר איגוד השייט, שי בובר: "ניתאי ונועה הוכיחו בחודשים האחרונים כי הם ראויים לכרטיס לפריס וממשיכים להסב לנו גאווה בעולם. נותרו לנו 5 חודשים עד למשחקים האולימפיים ואני בטוח שהצוות המקצועי יכין אותם למשימה החשובה ביותר- זכייה במדליה אולימפית".

המאמן הלאומי בדגם 470, גידי קליגר: "הצוות עובד בשנתיים האחרונות קשה בצורה יוצאת דופן, על מנת להמשיך ולהשתפר והתוצאות נראות בשטח. ראוי שיאמר שהם עובדים רק שנתיים ביחד, זמן לא ארוך, אבל ההשקעה מניבה תוצאות והשיפור עקבי. אני מאמין שהמגמה תמשך עד פריס".

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button