כדורידענפים אחרים

ניצחון מאליפות היסטורית: 1:2 לרמה"ש על מכבי ראשל"צ בגמר

סדרת הגמר בכדוריד ממשיכה לספק את הסחורה: רמת השרון עולה ליתרון 1:2 על האלופה המכהנת מכבי ראשון לציון - לאחר 37:41 בהארכה (שנייה בסדרה) - והיא רחוקה 60 דקות לבד מהנפת צלחת אליפות היסטורית

שישים דקות מהנפת צלחת אליפות ודאבל היסטוריים: זה המרחק בין א.ס רמת השרון בהדרכתו של עידן מימון להישג הגדול ביותר בתולדות המועדון, והוא יוכל לקרות כבר בשבת (17:00) ב'בית מכבי' בראשון לציון, או שסדרת גמר הכדוריד הנהדרת הזו תימשך למשחק חמישי ומכריע ב'אורנים' בשישי הבא.

הסדרה המדהימה הובילה אותנו משחק שני ברציפות להארכה, ובסיום רמת השרון רשמה הערב (רביעי) ניצחון 37:41 (34:34, 16:19) על האלופה המכהנת מכבי ראשון לציון, והיא עולה ליתרון 1:2 בסדרה. לפני המשחק, רמת השרון קיימה טקס פרידה מרגש מדניאל שקלים, קפטן הקבוצה וקפטן נבחרת ישראל לשעבר. לפני המשחק בשבת, מכבי ראשון לציון תקיים טקס פרידה לשוערה האגדי בעבר – יוליאן סטראט, מי שמשמש כמאמן השוערים של נבחרות ישראל.

נבוישה בואיץ' עוצר את גיא גרא (הדר ואן קולא, איגוד הכדוריד)

כל זה כאמור קורה, אחרי ניצחון 34:35 של רמת השרון במשחק הראשון, עם אותה עצירה מכרעת של נבוישה בואיץ' מול נדב ניזרי בשניות הסיום, והניצחון בשישי האחרון של מכבי ראשון לציון 43:44 בתום הארכה וזריקות הכרעה היסטוריות. השתיים התייצבו לפרק השלישי ב'אורנים'. כמו במשחקים הקודמים, והאמירה של עידן מימון – "דברים קטנים מנצחים משחקים גדולים", המפגש הזה לא איכזב. הצהובים נאלצו שוב להיות חסרים את פאבל אטמן הרוסי, מכוכבי הקבוצה שנפצע במשחק הראשון בסדרה. דקות הפתיחה היו שייכות בעיקר לשוערים, נבוישה בואיץ' וגרדימיר צ'נבסקי (שעצר גם פנדל של רם טורקניץ). שערים של טורקניץ, עמית מוטולה וריסטו וויאצ'יץ' העלו אותה ליתרון 1:3. איתי שלמא, ההפתעה של המשחק השני, וירמי סידי איזנו – 3:3 (8').

צ'נבסקי הגיע לעצירה הרביעית שלו, כמו סך העצירות בשני המשחקים הראשונים, וגל עזריאל העלה את הצהובים ליתרון ראשון. דניאל צרפתי סגר את עשר הדקות הראשונות בשיווין 4:4.השוער בואיץ' החזיר בהמשך את היתרון לרמת השרון, עם שער שכבש ממגרש מלא – 6:7 (14'). סידי השווה, ורמת השרון שנגררה לקצב האיטי של האלופה המכהנת – התקשתה. אסיסט של סידי לעזריאל החזיר את היתרון – 8:7. ריסטו וויאצ'יץ' ולאונרדו דה אלמיידה הפכו ל-8:9. סידי שוב דייק בפנדל. מהלך חכם בין בן ליברטי לאוראל נחמני, שכבש את שערו הראשון בסדרה, ומיד גם את השני בזריקה חכמה ממגרש מלא – קבעו 10:11 לרמת השרון – שהזעיקו פסק זמן של ג'ו מתתיה. צח מלול סיפק אסיסט נוסף לגיא גרא שהשווה, אבל וויאצ'יץ' המשיך להיות חד. גם סידי המשיך לחלק אסיסטים – ונדב ניזרי היה עם הראשון שלו וקבע 13:13.

עידן מימון לקח פסק זמן, וגם הרחיב את הרוטציה עם הצעירים (נחמני, נועם סוסנה, איתי שנפלד ובהמשך עילאי לביא) – והוא בא על שכרו. רמת השרון עלתה לפלוס 2 שערים, במהלכים שהחלו באסיסט ובחטיפה של טורקניץ, והסתיימו  בשערים של דה אלמיידה ו-וויאצ'יץ'. מכבי ראשון לציון אומנם חזרה עם שערים של סידי וקראצ'יץ', אבל הסיומת של המחצית הייתה שייכת לאיתי שיינפלד שדייק מהפינה, לבואיץ' עצר ולידור פסו שהבקיע וסחט הרחקה. רגע לפני הירידה להפסקה, דה אלמיידה קבע 16:19.

איבן קארצ'יץ' בפעולה (הדר ואן קולא, איגוד הכדוריד)

המחצית השנייה נפתחה עם שערים מהירים של מלול וסידי, ומנגד של דה אלמיידה וטורקניץ, שגם הגדיל את היתרון ל-21:25 (40'). צ'נבסקי התעלה, ושערים של איתי שלמא בלמו את הריצה של רמת השרון – 23:25 – שהובילו לפסק זמן של עידן מימון. שיינפלד המשיך לבלוט וכבש את השלישי שלו. סידי כבש שער שדה ראשון. חטיפה של יוסי ביטרמן, הובילה את ניזרי לסיים מתפרצת – 25:26 (45'). דווקא שם מכבי ראשון לציון ספגה הרחקה כפולה לשתי דקות, של ביטרמן וקראצ'יץ', ו-וויאצ'יץ' כבש בפנדל. הצהובים עברו בשלום את החיסרון המספרי, ושערים של סידי וצרפתי קבעו 26:28 (48'). עזריאל סחט פנדל, אבל סידי החטיא. בן ליברטי וצרפתי העלו לפלוס 3 – 27:30 – בכניסה לעשר הדקות האחרונות. 

גיא גרא דייק עם הרביעי שלו, אבל ביצע לאחר מכן עבירת תוקף. שערי של דה אלמיידה – 28:31. צ'נבסקי ושלמא קיזזו שער. שערים של ליברטי ומלול קבעו 30:32 (54'). הפיבוט הברזילאי העלה את מאזנו ל-7 שערים, אבל מלול החזיק את הצהובים קרוב – 31:33 – בכניסה לחמש הדקות האחרונות. ליברטי קירב את רמת השרון עם 31:34. סידי העניק צ'אנס נוסף, כשדייק בפנדל, ומיד לאחריו קראצ'יץ' סחט פנדל נוסף והרחקה של צרפתי. סידי הכניע את בואיץ' – 33:34 – 1:40 דק' לסיום. זריקה של פסו החטיאה את המסגרת. בואיץ' שוב עם עצירה של משחק, מול גיא גרא, ממש כפי שעשה מול ניזרי במשחק הראשון, אבל וויאצ'יץ' החטיא. סידי עם החלטה טובה מסר לקראצ'יץ', שהשווה ל-34:34 (והחזיר את הצהובים מפיגור 4 שערים). לטורקניץ הייתה הזדמנות להכריע, אבל הוא החטיא והמשחק המשיך להארכה – שנייה בסדרה הנהדרת (ממש כמו לפני שנתיים בסדרה בין הפועל אשדוד לרמת השרון).

ההארכה נפתחה עם שערים של וויאצ'יץ', ומנגד שלמא, ממצטייני הסדרה (עם השביעי שלו, וה-13 בסה"כ בסדרה) שקבעו 35:35. וויאצ'יץ' וטורקניץ, לצד עצירות של בואיץ', חתמו את החלק הראשון -35:37. סידי רשם איבוד כדור (שישי) בפתיחת החלק השני של הארכה. ליברטי וצרפתי העלו לפלוס 4 שערים – 35:39. בואיץ' הגיע לעצירה ה-15 שלו. גרא הקטין, אבל טורקניץ היה חתום על ה-36:40. שיינפלד סחט עבירת תוקף, וליברטי סגר את הסיפור. 

מבקיעים לרמת השרון: ריסטו וויאצ'יץ' 8 (ו-12 אסיסטים), לאונרדו דה אלמיידה, רם טורקניץ (8 אסיסטים) 7 כ"א, בן ליברטי (6 אסיסטים) 6, דניאל צרפתי 4, איתי שיינפלד 3, אוראל נחמני, עמית מוטולה 2 כ"א, לידור פסו ובואיץ' 1 כ"א. עצירות שוערים: בואיץ' עם 16. מבקיעים למכבי ראשון לציון: ירמי סידי 10 (ו-10 אסיסטים), איתי שלמא 7, גיא גרא 5, צח מלול 4, גל עזריאל, איבן קראצ'יץ' (7 אסיסטים) ונדב ניזרי 3 כ"א, יוסי ביטרמן 2. עצירות שוערים: גרדימיר צ'נבסקי 12.

Back to top button
Isport

FREE
VIEW