כדורגל ישראלינבחרת ישראל

נטע לביא הדגיש: "נצטרך להפיק לקחים כדי שזה לא יקרה שוב"

קשר נבחרת ישראל דיבר אחרי ה-3:0 מול הונגריה במשחק ידידות: ''היו גם דברים טובים''. דסה: ''הופתענו, אבל החלק השני היה הרבה יותר טוב''. גרופר: ''לא מופתע, מגיע לי להיות פה''. ספורי: ''שמחים שהחטופים חזרו''

בסגל משני, ללא שחקנים בכירים רבים ובלי אלה שמיועדים לנבחרת האולימפית בפריס, עידן רן בן שמעון החל אמש (שבת) עם הפסד 3:0 במשחק הכנה להונגריה בדברצן. התוצאה אמנם לא כדי כך מפתיעה אך לפרקים היכולת על הדשא הייתה איומה – כולל שלושה שערים תוך 11 דקות, גם ביחס לציפיות הנמוכות. ביום שלישי הנבחרת של בן שמעון תפגוש את בלארוס למשחק ידידות נוסף, הפעם בבודפשט.

הקפטן אלי דסה (אודי ציטיאט, ההתאחדות לכדורגל)

הקפטן אלי דסה אמר: "קצת הופתענו, הייתה לנו תוכנית משחק אחרת. ידענו שאנחנו צריכים להחזיק את 10-15 הדקות הראשונות, לא עמדנו בזה. באיזושהי צורה, אם אפשר לקחת משהו חיובי, זה שגם עבור רן וגם עבור השחקנים, שלפחות ב-60 הדקות הנותרות זה היה נראה יותר טוב. בחלק הראשון לא שמרנו על רשת נקייה, בחלק השני כן. עבור חלק מהשחקנים זו הייתה הופעה ראשונה או זימון ראשון, זה ההבדל בינינו לבין הונגריה שרצה ביחד הרבה שנים ונראית טוב".

דסה הוסיף: "אני חושב שמי שמוזמן לנבחרת, עצם זה שהוא מוזמן, כנראה שיש לו באישיות את היכולת להכיל ולהבין כל סיטואציה אפשרית. ברמת נבחרת, הנבחרת היא הדבר שחשוב. גם אם אתה מוחלף בדקה ה-2, אתה תצא ותרים את עצמך. אלה חבר`ה טובים עם אופי טוב ויהיה בסדר. מול בלארוס אנחנו נמשיך ורוצים להתחיל באיזושהי דרך מסוימת. כמובן שהיום זה היה הרבה יותר קשה למשחק ראשון, מול הנבחרת והקהל הזה, אבל אנחנו נצטרך לאט לאט להרים את עצמנו צעד צעד".

הקפטן סיכם: "בלי דרך ותהליך, ולא משנה מתי זה יקרה, וגם אם זה יקרה ב-4 שנים של רן, בסוף בלי דרך לא נגיע לשום מקום. כשנגיע אז תגידו שהייתה דרך. זו קלישאה מעצבנת אבל נכונה". על שחרור החטופים: "ברגע ששמענו את זה הייתה שמחה כל כך גדולה. זה היה בדיוק אחרי האסיפה, בארוחת צהריים, אנשים היו בטירוף. אסור לנו טלפונים, אבל זה לא עניין אף אחד ורצינו להתחבר. זה פשוט מרגש, אני מקווה שנראה עוד 120 תמונות כמו שראינו היום עם המשפחות".

נטע לביא בפעולה (שאול גרינפלד)

הקשר נטע לביא אמר: "קודם אנחנו רוצים להודות לכל כוחות הביטחון המעורבים במבצע ההרואי לחילוץ החטופים. התרגשנו כולנו ביחד היום ואנחנו באמת מקווים שכל החטופים יחזרו הביתה בשלום". על המשחק עצמו: "המשחק מבחינתנו התחיל לא טוב, כמובן. קיבלנו מכה קשה כבר בדקה ה-20 עם ה-3:0. התאוששנו מזה, אפשר לקחת מזה דברים טובים. נצטרך להפיק לקחים כדי שזה לא יקרה שוב. נבחרת הונגריה באה לתת בראש ובאמת הפתיעה אותנו בהתחלה. אנחנו יכולים לקחת את ההתאוששות שלנו במשחק הזה, בטח במחצית השנייה כשהיו יותר שטחים ויצאנו קדימה".

לביא הבהיר: "זה לא יכול לקרות, אנחנו נצטרך לעבוד על התיאום בינינו. זו נבחרת חדשה לגמרי שכל שלושת הגולים באו מחוסר תיאום". לקראת בלארוס: "קודם כל, התיאום שלנו חייב להיות הרבה יותר טוב. בטח מול בלארוס שזו לא נבחרת ברמה של הונגריה. נצטרך לעשות את הדברים בצורה הרבה יותר טוב, בטח בתחילת המשחק. הונגריה זו נבחרת קצת שונה משווייץ וסקוטלנד. הסקוטים אולי יותר יסגרו אותם. שווייץ משחקת יותר 4-3-3, ההונגרים יוצאים קדימה מדהים. הבית שלהם זה באמת בית מדהים ואין לי מושג איך הוא ייגמר".

רמזי ספורי בנבחרת (אודי ציטיאט, באדיבות ההתאחדות לכדורגל)

הקשר רמזי ספורי אמר: "שיחקנו נגד קבוצה מאוד מאומנת, נבחרת מאוד טובה שתהיה גם ביורו. עבורנו זה משחק ראשון שאנחנו משחקים ביחד, יש הרבה שחקנים חדשים בסגל. זה טוב בשבילנו ללמוד מהטעויות שאנחנו עושים, בטח ובטח נגד נבחרות שהן ממש טובות. ניקח את הדברים הטובים, וגם את הפחות טובים. כשחקן, אתה צריך קודם כל להיכנס ולעשות את העבודה שלך על הצד הכי טוב שיש. לא סתם המאמן שם אותך על המגרש בדקה ה-30 כדי לבוא ולשנות את המשחק. אני שמח שאנחנו השחקנים שנכנסנו הצלחנו לעזור לקבוצה קודם כל לא לספוג עוד שער, וגם לאיים על השער של היריבה, ועשינו את זה ממש טוב".

ספורי הוסיף: "אני מאמין בנבחרת שלנו ובטח בצוות שנוכל לעשות דברים טובים יחד. כל פעם שאתה מתחיל דבר חדש, אתה בא באנרגיות חיוביות לדברים החדשים. כמו כל קמפיין, אתה שואף לדברים שאתה רוצה להגיע אליהם. זה משחק ראשון ביחד, ניקח את מה שרן דורש מאיתנו וננסה להגיע לאן שאנחנו רוצים. שחרור החטופים? אני יכול להגיד שמאיפה שהיינו, הייתה שמחה שהרבה זמן בארץ לא חוו. אנחנו השחקנים היה לנו כיף לשמוע את זה, זה נתן לנו דחיפה גדולה לפני המשחק, חבל שלא השגנו תוצאה טובה שיכולנו להקדיש להם את זה. אנחנו כל כך שמחים שהם חזרו, כל כך גאים בהם ומקווים שכל החטופים יחזרו בעזרת השם".

מאמן נבחרת ישראל, רן בן שמעון (ישי נאמן)

המגן דני גרופר אמר: "המשחק התחיל לא נעים, לא איך שרצינו, לא לפי תכנית המשחק. קצת איחרנו, היינו קצת נאיביים, אולי טיפה לחצנו כשלא צריך. לא הסתדר לנו. עשינו את השינויים שהמאמן חשב. אחרי זה השתלטנו קצת על הקצב והרגענו את המשחק. לקחנו אותו יותר לאיפה שאנחנו מסתדרים. חבל שלא לפני זה, אבל בסדר, זו נבחרת חזקה ומתואמת מאוד. רובנו פעם ראשונה ביחד, אני בטוח שבפעמים הבאות יהיה הרבה יותר טוב. לא הופתעתי מהזימון. אני חושב שכשאני משחק, מגיע לי להיות פה. אני חושב ומאמין שרן המאמן מכיר אותי ויודע את האיכויות שלי. אשמח תמיד להיות פה ורוצה תמיד להיות פה".

גרופר סיכם: "אני חושב שזה משהו שהוא קבוצתי. לפעמים כשלא מתחבר בקבוצתי, אז האינדיבידואל גם לא יבוא לידי ביטוי. אני חושב שזה מה שקרה, שכשעברנו לקו 4 אף אחד לא הצליח להביא את עצמו כמו שהוא רוצה. זה יכול להיות גם טוב. אם היה לנו יותר זמן להתאמן, אני בטוח שזה היה נראה יותר טוב. צריך להבין שממש היו לנו ימים ספורים פה. קשה להביא את מה שאתה רוצה. עשינו הכנה מקסימלית ומעולה, ובכל זאת קשה מאוד בפעם הראשונה עם הציוותים ביחד, צריך קצת זמן. העתיד שלי? כרגע יש לי חוזה בעוד עונה בלודוגורץ ואני שם. בלארוס? באנו כדי לשחק ולא לעשות הגנה ולשכב אחורה, ראו את זה בהתחלה. ניסינו לצאת, אולי בטיימינג לא מספיק טוב, אבל באנו לשחק. בטח ובטח שנעשה את זה גם במשחק הבא. באים לנצח, ברור".

כתבות קשורות

Back to top button
ישראל ספורט

FREE
VIEW