כדורסלליגת העלנבחרת ישראל

נותנים כבוד לאגדה: ותיקי ישראל כיכבו במשחק הוקרה ללוצקי

שחקני העבר וההווה הגדולים של נבחרת ישראל הזכירו נשכחות באירוע מרגש לכבוד מומו לוצקי, הכחולים גברו על הלבנים 78:89 בחגיגה של כדורסל. לוצקי: ''נתתי את הנשמה ומחזירים לי עכשיו, זה עושה טוב על הלב''

אירוע מרגש במיוחד נערך אתמול (שלישי) באולם רוזמרין בפתח תקווה, כאשר כל המי ומי של הכדורסל הישראלי לדורותיו התכנסו לטובת משחק הוקרה למומו לוצקי, שחקן העבר והמנהל האגדי של נבחרת ישראל במשך למעלה משני עשורים, שחגג לאחרונה את יום הולדתו ה-80.

באירוע נכחו יו"ר איגוד הכדורסל עמירם הלוי, שר התרבות והספורט מיקי זוהר, הישראלי הראשון ב-NBA עומרי כספי, מלך סלי הליגה בכל הזמנים דורון ג'מצ'י, חתן פרס ישראל טל ברודי, מנכ"ל מנהלת הליגה שלומי פרי, המאמן הלאומי אריאל בית הלחמי ועוזרו שרון דרוקר, מאמן הנבחרת לשעבר מולי קצורין, מאמן מכבי תל אביב עודד קטש, ועוד רבים טובים ואחרים. לפני המשחק נשאו דברים יו"ר האיגוד עמירם הלוי, צביקה שרף, דורון ג'מצ'י, עומרי כספי ובנו של מומו, עידן לוצקי.

"אני נרגש, טוב לראות אתכם וטוב לראות גם את עצמי כאן", אמר מומו לוצקי בחיוך גדול, "היה לי טוב בשנותיי בנבחרת, אני מאחל לכל נבחרת שתהיה טובה וחזקה. אתמול ישבתי לראות את נבחרת העתודה בטלוויזיה וכאב לי מאוד שהפסדנו לבלגיה. חבר'ה, תשחקו טוב, תקלעו טוב – אני אוהב את כולכם".

"אני לא שוכח את התקופה שהייתי יו"ר מכבי קריית גת בכדורסל ואז הוא היה האיש המשמעותי במרכז מכבי", נזכר שר התרבות והספורט, מיקי זוהר, "תמיד אם היו בעיות או בכל נושא היינו פונים למומו לוצקי. לאחר מכן עם השנים שלו בנבחרת ישראל, הוא תרם לחבר'ה כל כך הרבה, אם זה מהניסיון, אם זה מהשקט שלו, אם זה מהמקצועיות, מהאהבה והחום שהביאו הרבה מאוד הישגים. אני זוכר אותו מניף את השחקנים אחרי הניצחונות, הוא פשוט איש ספורט בכל רמ"ח איבריו ואי אפשר לשכוח את השנים המדהימות שהוא נתן".

בנו של מומו, עידן לוצקי: "אני מודה לכל המארגנים שעבדו קשה בשביל האירוע הזה. היו שחקנים שביקשו לדחות את המשחק בשביל להיות כאן וזה לא מובן מאליו. זה הדבר הכי גדול שקרה לנו ואנחנו לא נשכח את זה בחיים. אבא נגע לכולם בלב, הוא האיש הכי טוב בעולם. הוא לא מרבה במילים, אבל יודע להגיד את מה שכל אחד צריך. תמיד ידענו שיש לו משפחה גדולה יותר מהמשפחה הגרעינית: משפחת הכדורסל. הוא שירת את הנבחרת בהתנדבות כי הוא פשוט אוהב את נבחרת ישראל. יש לנו בישראל את 'המומו-מנטליטי'. הספורט זורם בכל רמ"ח איבריו. הוא לא הפסיק להתעסק בספורט גם כשהוא כבר יצא לפנסיה. אבא שלי הוא קונצנזוס, באמת כולם אוהבים אותו".

צביקה שרף, שאימן את אחת הנבחרות במשחק: "אני בין הזקנים פה באולם. אני זוכר את מומו כשחקן, הוא היה שחקן גדול עם נאמנות למכבי פתח תקווה. הכוכבים היו הולכים למכבי או הפועל תל אביב אבל הוא נשאר נאמן. מומו היה גם מאמן כמה שנים ואפילו המאמן של אשתי במכבי רמת חן. מומו הוא איש של שלום, שקט ואהבה, מטפל בכל המשברים שיש בקבוצה. בדרך כלל במשחקי ותיקים כולם מתחמקים, אבל במקרה הזה היה ריב בין השחקנים מי יבוא ומי שלא בא התלונן שלא שמו אותו בסגלים".

נדב הנפלד אמר: "זה מאוד מרגש, אני פשוט בשוק. ידעתי שעושים משחק, כמובן שישר הסכמתי ונחמד מאוד לבוא לכבודו ולראות אותו. ההיענות היא מדהימה, לא האמנתי שיהיו כל כך הרבה שחקנים מכל מיני דורות. מומו הוא האיש של כולנו. הוא דמות ומופת, איש כזה טוב לב, כזה נחמד. לא זוכר שמתישהו הוא אמר למישהו לא ולא מצא פתרון למשהו. הכל תמיד בנועם, בצחוק ובחוש הומור, אז במחשבה שניה זה לא מפתיע שכולם הגיעו לפה. אני מאחל לו ולכולנו בריאות".

יניב גרין הוסיף: "מומו הוא האבא של השחקנים. כל מי שעבר בנבחרת ישראל עבר תחת מומו. כשרואים את ההיענות היום של השחקנים מכל הדורות להגיע לאירוע, לא חושב שמישהו אמר שהוא לא יכול להגיע, מבינים מזה כמה מומו היה אבא של השחקנים. אני שמח להיות פה בשביל מומו שיוכל עוד פעם להתרגש איתנו".

עמית תמיר סיכם: "מהיום הראשון שפוגשים את מומו מבינים כמה גדול הלב שלו. הוא גבוה וגדול – וככה גם הלב שלו. מהמילה הראשונה שיוצאת לו מהפה מבינים איזה לב יש לו. הוא היה כמו אבא של השחקנים, תמיד ידע להגיד את המילים הנכונות. ולכל השחקנים שהגיעו היה חשוב לכבד אותו, כולם התייצבו ולא היה מצב לפספס את זה. מומו הוא אגדה וכל מי שבכדורסל בישראל יודע כמה הוא חשוב וכמה הוא חלק מהיכל התהילה של הענף הזה".

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button