ספורט אולימפיענפים אחריםענפים נוספים

נבחרת קפיצות הראווה של ישראל קבעה את הקריטריון לפריס

נבחרת ישראל בקפיצות ראווה סיימה במקום הראשון בתחרות גביע האומות בפראג והגדילה את המשלחת הישראלית למשחקים בחמישה ספורטאים נוספים. זו הפעם השנייה ברציפות שישראל תשתתף בענף זה

נבחרת קפיצות הראווה של ישראל קבעה היום (שישי) את הקריטריון הבינלאומי למשחקים האולימפיים בפריס 2024. זו הפעם השנייה ברציפות שישראל תשתתף בענף זה במשחקים האולימפיים לאחר שעשתה זאת בטוקיו 2020.

הנבחרת הישראלית סיימה במקום הראשון בתחרות גביע האומות בפראג והגדילה את המשלחת הישראלית למשחקים בחמישה ספורטאים נוספים. הצמד המצטיין של הנבחרת היה אשלי בונד וסוסה דונטלו 141 שרשמו תחרות מושלמת ונקייה מפסילות.

הרוכבים הישראלים הציגו קפיצות ראווה ברמה גבוהה מאוד וסיימו את התחרות עם 9 נק' חובה. במקום השני שהעניק אף הוא את הכרטיס למשחקים בפאריס השיגה נבחרת פולין עם 18 נק' חובה. הצמד המצטיין של הנבחרת היה אשלי בונד וסוסה דונטלו 141 שרשמו תחרות מושלמת ונקייה מפסילות.

בתום הסיבוב הראשון (מתוך שניים) ישראל הובילה עם 4 נקודות חובה, אחרי שבונד ודונטלו 141 ובלומן עם לדריאנו Z עשו מסלול מושלם. רובין מוהר וסוסו גלקסי HM סיימו את המסלול עם 4 נקודות חובה ואיזבלה רוסקוף עם סוסה C Vier 2 סיימו את המסלול עם 8 נקודות חובה שהושמטו (עבור כל נבחרת מנקדים שלושת הצמדים עם הניקוד הנמוך ביותר), וכך ישראל לקחה את ההובלה לפני הונגריה שצברה 5 נק' חובה ופולין עם 6.

בסיבוב השני והקובע ישראל רשמה הופעה מרשימה כשנוספו לה 5 נקודת חובה בלבד, ואילו יתר הנבחרות צברו כמות גבוהה בהרבה של נקודות, ובסיום הסיבוב נקבע שישראל ניצחה, כאמור, עם 9 נקודוצ, לפני פולין עם 18, ואילו ההונגרים שדורגו שניים אחרי הסיבוב הראשון, סבלו מסיבוב שני לא טוב וסיימו במקום השלישי עם 27 נקודות.

מבחינת הנבחרת הישראלית הסיבוב השני נפתח מצוין עם רכיבה מושלמת של בונד ודונטלו, וגם רוסקוף שרכבה שנייה עם C Vier 2 עברה את המסלול עם נקודת חובה אחת בלבד. למוהר וגלקסי היה סיבוב שני פחות טוב עם 12 נקודות חובה, אולם אלו הושמטו, ובלומן ולדריאנו השלימו את המשימה עם הפלת מכשול בודד שגרר 4 נקודות חובה ודירג את הנבחרת במקום הראשון וזיכה את ישראל בקריטריון אולימפי בפעם השנייה ברציפות לנבחרת קפיצות הראווה ברכיבת סוסים.

את הנבחרת הובילו, מקצועית, השף ד'אקיפ האנס הורן, המאמן הלאומי יארון דובלדאם והמנהל המקצועי עמיחי אלפרוביץ'. יצוין אף שהרוכבת בריטני רפלוביץ' הייתה הרוכבת הישראלית החמישית בתחרות והיא שימשה כרוכבת הרזרבית, לה לא נזקקו הפעם.

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button