כדורידענפים אחרים

נבחרת ישראל נחתה בסלובקיה: "יש חיבור טוב מהאימון הראשון"

נבחרת הכדוריד מסיימת את הכנותיה לצמד המשחקים הגורליים בסיבוב השני המוקדם לאליפות העולם. המאמן סער פרנקל דרוך: ''אני מדגיש - מדובר במשימה לא פשוטה''. וגם: מי השחקן ששוב גויס לשירות מילואים וייעדר?

נבחרת ישראל בכדוריד נחתה בסלובקיה – ומשלימה את הכנותיה לקראת צמד המשחקים שייערכו מול הנבחרת המקומית, מחר (שישי), וביום ראשון במסגרת סיבוב המוקדמות השני לאליפות העולם. ניצחון יקנה ההעפלה לסיבוב השלישי והמכריע – שם ממתינה נבחרת פולין.

הנבחרת יצאה עם סגל שכולל 18 שחקנים. השוערים: הקפטן – דן טפר (אא"ק אתונה, יוון), יהב שמיר (מינדן, גרמניה) וטל פלד (מאסי צרפת). בפינות: זימוני בכורה לנבחרת הלאומית לאמיר שניידר ולאיתי סורקיס מהפועל ראשון לציון, לצידם של נדב ניזרי (מכבי ראשון לציון), נדב כהן (קאן, צרפת), דניאל צרפתי (א.ס רמת השרון). בקו האחורי, בעמדת המרכז: יואב לומבורוזו (איינזהאך, גרמניה), יונתן דיין (האם, גרמניה). בעמדת המקשרים – אדיר כהן (נקסה, קרואטיה) וליאור גורמן (הפועל ראשון לציון) שבים לסגל אחרי שלא היו כשירים במשימה הקודמת, ולצידם דניאל מוסינדי (ססון-ראן, צרפת), רותם סגל (בילאר, צרפת) ואור לוי (חולון). בעמדת הפיבוט – יוסי אפו (ויקיניג, נורבגיה), תומר בודנהיימר (הפועל ראשון לציון) ואור ממן (מ.כ חולון).

פיליפ אירוביץ' במדים (צילום פרטי)

סגל מעט שונה מהמפגש שהיה בלוקסמבורג, ללא הקפטן במשימה הקודמת עמרי קושמרו, מושיקו אלימלך, גיא גרא, שניר נציה ונבו מדינה הפצועים, ואחד – פיליפ אירוביץ, שאחרי ששירת ברצועת עזה עם פתיחת הלחימה, גויס שוב ועלה על מדי הצבא – לא לפני שביקר באימון הנבחרת לפני יציאתה ואיחל הצלחה לשחקנים. "אירוביץ לצערנו לא יכול לעמוד לרשותנו, בגלל משימה שגדולה מעל כולנו. אנחנו גאים בו, תומכים בו. הוא הגיע במיוחד מהמילואים בצפון רק כדי להיות איתנו לכמה רגעים. שחקנים כאלו, עם רמת רצון כזו לתרום, מרגשים אותי. גאה שיש לנו בני אדם וספורטאים כאלו", אמר המאמן הלאומי סער פרנקל

"ההצטרפות של דן טפר, אדיר כהן וליאור גורמן, שהפעם עומדים לרשותנו – היא תוספת כוח משמעותית. הדבר החשוב הוא שיש חיבור טוב מהאימון הראשון. גישה טובה של שחקנים, שמאוד מאוד רוצים להיות חלק מהנבחרת ולעבור את המשימה הזו בהצלחה, ואני מדגיש – מדובר במשימה לא פשוטה".

המאמן סער פרנקל (הדר ואן קולא, איגוד הכדוריד)

סלובקיה (ניצחה בסיבוב הקודם את קוסבו) מהווה אתגר לא פשוט, קודם כל בשל העובדה ששני המשחקים ייערכו שם. הכדוריד הסלובקי ידע שנים יפות, בין 2006 ל-2012 – עם 3 הופעות באליפות אירופה (בשלושתם סיימה במקום ה-16 והאחרון), ובפעם האחרונה שהנבחרת הזו הייתה ביורו – זה קרה ב-2022 – אותו היא אירחה יחד עם הונגריה (סיימה במקום ה-18). מפגשי העבר מול נבחרת ישראל כללו ניצחונות של הסלובקים, שגם עשו הכנה עם משחקים בינלאומיים לאחרונה.

"זה משמעותי. ראינו את המשחקים. הם עשו שם ניסוי כלים. אנחנו בסיטואציה אחרת עם סיפור המלחמה", הוסיף פרנקל. "זה ששני המשחקים מתקיימים בסלובקיה, ומבלי להנמיך ציפיות כי אני לא כזה, זה מגדיל להם את הסיכויים, ויצטרך לגרום לנו להיות יותר טובים בשני המשחקים. להיות נחושים, עם רצון גדול, אגרסיביים מהרגע הראשון. מדויקים בהתאמות, וחדים מאוד. יש להם נבחרת טובה. אומנם לא בטופ האירופי, אבל זו משימה קשה. אמרתי לשחקנים, אם נהיה טובים, ביותר דקות של משחק, בתוך שני המשחקים האלו, זו משימה שאפשר לעבור. אני לא מנמיך ציפיות, כי אם רוצים לעשות צעד קדימה, עם הדור המוכשר הזה, זה מסוג המפגשים שעם כל הקושי אנחנו צריכים לנסות לעבור. אם זה יקרה – זו תיחשב הצלחה וקפיצת מדרגה".

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button