כדורסלכדורסל נשיםנבחרת ישראל

נבחרת העתודה לנשים ערכה מרגש סיור בבית הלוחם בת"א

השחקניות, שישתתפו באליפות אירופה דרג א' בעוד חודשיים, ביקרו בבית הלוחם בת''א. נכחו בהרצאה של החותרת הפראלימפית מורן סמואל ושיחקו עם עמרי רוזנבליט, שנפצע במלחמת ''חרבות ברזל'' ואיבד את רגלו

נבחרת העתודה נשים, שתשחק בעוד חודשיים בדיוק, באליפות אירופה דרג א' בליטא, הגיעה היום (חמישי) לסיור מרתק ומרגש בבית הלוחם בתל אביב. בחלק הראשון של הביקור, שמעו השחקניות הצעירות הרצאה של מורן סמואל, שזכתה בשתי מדליות פארולימפיות בענף החתירה ותשתתף בפאריס בפעם הרביעית בקריירה שלה במשחקים הפאראולימפיים.

נבחרת העתודה עם מורן סמואל (עודד קרני, איגוד הכדורסל)

סמואל, שזכתה באליפות העולם ב-2015, התחילה את הקריירה שלה כשחקנית כדורסל, שיחקה תחת טל נתן, מאמן העתודה היום, בנבחרת הנערות דאז ואחרי שהפכה נכה, חזרה לשחק כדורסל על כיסאות גלגלים והייתה לקפטנית נבחרת ישראל עד שעברה לחתירה. סמואל דיברה עם השחקניות על הדרך להתגבר על הקשיים שמצפים להן, בדרך להצלחה, איך יהפכו לספורטאיות טובות יותר ואיך ימנעו מהפחד להיכשל למנוע מהן להצליח.

בשלב השני של הסיור, ירדו השחקניות לאולם הכדורסל, פגשו את בן רייס, שחקן הנבחרות של ישראל לשעבר, שאחרי פרישתו הפך לכדורסלן על כיסאות גלגלים, את רועי רוזנברג לשעבר שחקן הנבחרת ואת מאמן הנבחרת אריאל אוטולנג, שהסביר להם על חוקי המשחק, הטכניקה השונה של הפעלת הכיסא ואת מנכ"ל ארגון נכי צה"ל יוסי מתיתיהו. ואז הגיע שלה ההתנסות. השחקניות התיישבו על כיסאות הגלגלים ואחרי כמה דקות של קושי, מצאו את הדרך למסור, לכדרר וגם לקלוע ברמה גבוהה ביותר.

סיור נבחרת העתודה בבית הלוחם (עודד קרני, איגוד הכדורסל)

יחד איתן שיחק עמרי רוזנבליט, שנפצע במלחת חרבות ברזל, איבד את רגלו שמאלית ותוך כדי השיקום התחיל לשחק כדורסל על כיסאות גלגלים. עמרי ביקש מהשחקניות כשהן יוצאות לייצג את המדינה, לשיר בקול גדול את התקווה ולהביא כבוד והישגים למדינה והדגל. את הסיור, הראשון מבין נוספים שיגעו בהמשך, יזם אפיק נסים, מיסד נבחרת הוותיקים של ישראל שמסייע לאיגוד היום בכל הצד החברתי קהילתי.

כתבות קשורות

Back to top button
ישראל ספורט

FREE
VIEW