כדורסלכדורסל נשים

נבחרת הנשים קיימה פעילות משותפת עם לוחמות יחידת ברדלס

במקביל להמשך ההכנות למוקדמות היורובאסקט, שרון דרוקר ו-15 שחקניות קיימו אירוע מיוחד בסימן עוצמה נשית. המאמן: ''אנחנו באים עם גאווה והולכים לייצג את המדינה, קיבלנו את הדוגמא הטובה ביותר''

נבחרת הנשים של ישראל התכנסה היום (ראשון) להמשך האימונים לקראת חלון פברואר של מוקדמות יורובאסקט 2025, קיימה מסיבת עיתונאים עם המאמן שרון דרוקר והקפטנית עדן רוטברג ובנוסף קיימה אירוע מיוחד של פעילות משותפת שכולה בסימן עוצמה נשית: 15 שחקניות נבחרת ישראל בכדורסל ו- 15 לוחמות יחידת ברדלס. הפעילות התקיימה באולם הספורט מידטאון בת"א ונערכה במסגרת שיתוף הפעולה של איגוד הכדורסל, צה"ל וקבוצת האנרגיה סונול, הנותנת חסות לנבחרות ישראל מזה כשנה וחצי.

לוחמת ברדלס יובל הולצמן שהייתה בעברה שחקנית כדורסל בליגת העל, הצטרפה למסיבת העיתונאים. לוחמים ולוחמות מגדוד ברדלס קפצו בשבעה באוקטובר ליישובי דרום העוטף, נלחמו ופינו פצועים, בהמשך ביצעו משימות הגנה במרחב. בהמשך הלחימה, נכנסו קבוצת לוחמים ולוחמות מהגדוד לבצע משימות שונות ברצועה. היום, כלל הגדוד מבצע הגנה בגבול מצרים.

נבחרת הנשים עם לוחמות ברדלס (עודד קרני, איגוד הכדורסל)

מנכ"ל סונול, ניר גלילי: "מזה שנים סונול תומכת במספר יחידות של צה"ל כחלק מערכי היסוד שלנו, כקבוצת אנרגיה ישראלית מובילה. היום במיוחד, אנו גאים בחיילים, באנשי המילואים ובכוחות הביטחון, שבזכותם אנו יכולים להמשיך לקיים שגרה בעורף. מרגש אותנו במיוחד החיבור הישראלי בין יחידת ברדלס לנבחרת ישראל נשים בכדורסל, המשקף לכידות ותמיכה של החברה האזרחית בצה"ל".

יו"ר איגוד הכדורסל, עמירם הלוי: "איגוד הכדורסל לוקח חלק בחודשים האחרונים במס' פעילויות ואירועים ברחבי הארץ בשיתוף צה"ל ומס' רשויות, גם באירוע היום אנו שמחים לקחת חלק בפעילות משותפת של נבחרת הנשים רגע לפני היציאה למשחקים במסגרת מוקדמות אליפות אירופה ולוחמות יחידת ברדלס ומודים לחב' סונול על שיתוף הפעולה".

כזכור, שני משחקים מצפים לישראל בחלון הנוכחי, ביום חמישי הקרוב מול נבחרת אירלנד וביום ראשון מול לטביה. שני המשחקים יתקיימו בבירת לטביה ריגה, כאשר המשחק מול אירלנד הוא משחק בית של ישראל. 13 שחקניות יצאו מחר עם סגל נבחרת הנשים לריגה, לקראת צמד המשחקים נגד אירלנד ולטביה. מהסגל שוחררו אתמול ליהי עזורי ועמית טרנר והיום תמר ברגל. בסגל הסופי נועה מגד שעדיין לא חגגה 17, הילה קארש ודוריאן דהן סוויץ שיהיו בסגל נבחרת העתודה בקיץ הקרוב.

נבחרת הנשים של ישראל (עודד קרני, איגוד הכדורסל)

מאמן הנבחרת שרון דרוקר אמר לקראת המשחקים ולאחר האירוע המרגש: "את היום הזה סיימנו בצורה מרגשת עם כל הבנות שכיבדו אותנו בנוכחותם, זה נותן מימד אחר ואמיתי ונכון בזמן שאנחנו חיים. אנחנו באים עם גאווה והולכים לייצג את המדינה וקיבלנו את הדוגמא הכי טובה שאנחנו יכולים לבקש. אחרי זה, אין מה לדבר מוטיבציה עם הבנות, אנחנו נהיה ביחד ונשים הכל על המגרש כדי לחזור מנצחים מהחלון הזה. היינו צריכים לעשות התאמות תוך כדי עקב הדחיה של המשחקים, בחרנו את הסגל הכי טוב שיכול לייצג את המדינה. אני מסתכל רק על המשחק הראשון מול אירלנד, זה משחק בית שלא בבית שלנו, צריכים לבוא ולנסות לנצח אותו ומשם להמשיך למשחק השני. אני רוצה להצטרף לקריאה לשחרור החטופים, הלב שלנו איתם ועם המשפחות שלהם".

המאמן המשיך: "גם הצוות וגם השחקניות שלנו לא מנותקות, אנחנו יודעים מה קורה עם האיריות ומה היה איתן. אין לי טעם לחמם ולהדליק את השחקניות כי הן גם ככה יבואו עם מוטיבציה ורצון לנצח, יש לי הרבה מה להגיד על זה אבל אני מעדיף לא לדבר ולשמור את הנבחרת מפוקסת בכדורסל אבל ספורט צריך להיות חלק בלתי נפרד ממה שהוא מסמל ואירלנד לא קיבלו את זה. אנחנו נתרכז בכדורסל בלבד ולא מעבר לזה. כדורסל זה ענף דינאמי, קורים הרבה דברים כמו פציעות, מחלות וכושר משחק, אנחנו עוקבים אחרי הליגה באדיקות ואי אפשר להתעלם ממה שדור סער עושה השנה ומגיע לה זימון של זכות, לא חסד. אם היה חלון בנובמבר אז פליישר ואלכס כהן היו חלק מהסגל והיו גבוהות, כרגע אלכס חצי פרשה והיא לא בקו הבריאות ולא יכולה לתרום לנו, לפליישר יש התחייבויות אחרות ולא יכולה להופיע ולכן יש לנו את דניאל רבר כגבוהה יחידה".

מסיבת העיתונאים של נבחרת הנשים (עודד קרני, איגוד הכדורסל)

דרוקר סיכם: "חשבנו איך אנחנו יוצרים סגנון משחק שיגרום לנו לשחק מהר ויתן לנו יתרונות, ברור שלא נשחק פנימה בטירוף אבל נעשה דברים אחרים. הבנות מבינות כדורסל, יודעות מה צריך לעשות וזו תהיה שיטת משחק שנצטרך להנחיל באימונים לפני המשחק. באופן טבעי אין לנו את שחקניות הקולג', גילי היתרון הכי גדול שלה זה לשחק ליד מובילת כדור, היא בעיני מבינה כדורסל ברמה הכי גבוהה, היא חלק חשוב במערך שלנו והיא גם אישיות, אני שמח שיש לנו את גילי איתנו. גם שחקניו ששיחקו פחות ביורובאסקט יקבלו במה גדולה יותר. אני לא עושה את היריבות גדולות ומצוינות, אני סומך על השחקניות, הן ידעו להתמודד עם כל סוג של הגנה וכל סוג של יריבות. ניסינו לסגל משהו כדי להכניס סגנון שיתאים לנבחרת".

הקפטנית עדן רוטברג: "תודה לבנות ברדלס על מה שאתן נותנות ועושות בסיטואציה מאוד מורכבת, תודה שאתן שומרות עלינו והלוואי והחטופים יחזרו במהרה. יש לנו מטרה חשובה בשני המשחקים הקרובים, עבדנו קשה, נבוא חדות וננצח. קודם כל המטרה היא לנצח לפני שחושבים על הפרשים, במהלך המשחק יש לנו את הצוות הכי טוב ונדע איך להתמודד עם אירלנד ואם צריך גם לנהל הפרשים אבל קודם כל צריך לנצח. הסיטואציה לא פשוטה, גם לי אישית היו חברים שנרצחו וזה מאוד משפיע אבל בסוף זו העבודה שלנו, הספורט מרפא, אנחנו באות מוכנות כל אחד יודעת מה היא צריכה לעשות פה, אין סיבה שלא ננצח".

נבחרת הנשים של ישראל (עודד קרני, איגוד הכדורסל)

רב סרן יובל הולצמן, לוחמת ביחידת ברדלס: "תודה על הזכות להתארח פה, המשימה של ברדלס זה להגן על גבול מצרים, זו פריצת דרך ללוחמות להגיע לשוויון מלא. שיחקתי כדורסל לפני הצבא, זכיתי להיות שחקנית בליגת העל לנשים, הספורט הביא לי לצבא ולחיים דברים שהפכו אותי לטובה יותר. הרצון לנצח חקוק בי, גם בצבא יש לי את הרצון להוביל בכל דבר אפשרי, בסוף יש בספורטאיות משהו מעבר, תמיד לחתור למגע ולנצח במה שאנחנו עושות. זכיתי להכיר את רוב שחקניות הנבחרת ואני בטוח שהן ייצגו אותנו בכבוד. בסוף להיות לוחמת זה בעיקר עבודה בצוות וזה משהו שלקחנו מהספורט, המשמעת והחתירה למצוינות והערכים – ככה חונכתי, אפשר לראות את זה מצוין בספורט בכלל ובכדורסל בפרט, גם בתפקוד תחת לחץ יש דמיון מסוים. כל הערכים שספורט מביא הפך אותי ללוחמת טובה יותר ולמפקדת".

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
ישראל ספורט

FREE
VIEW