ענפים אחריםענפים נוספים

נבחרת הנשים בכדורמים זכתה לקבלת פנים חגיגית בוועד האולימפי

הנבחרת, שסיימה במקום העשירי באליפות העולם וקבעה הישג היסטורי, הגיעה למשרדי הוועד האולימפי. יו''ר הוועד האולימפי יעל ארד בירכה את בנות הנבחרת: ''התהליך הספורטיבי שעברתן הוא מדהים''

נבחרת הנשים של ישראל בכדורמים הגיעה היום (שלישי) לקבלת פנים במשרדי הוועד האולימפי בתל אביב, זאת לאחר שסיימה במקום העשירי בעולם באליפות שנערכה ביפן לפני כשבועיים. מדובר בהישג היסטורי עבור הכדורמים הישראלי, כאשר גם בגזרת ענפי הכדור מדובר בהישג מרשים מאוד שכן 37 שנים לא הופיעה נבחרת כדור ישראלית בוגרת באליפות עולם. קבלת הפנים נערכה במעמד יו"ר הוועד האולימפי יעל ארד, מנכ"ל הוועד האולימפי גילי לוסטיג, יו"ר איגוד הכדורמים רויטל גלוסקא כהן ומנכ"ל איגוד הכדורמים עמית אבנר.

יו"ר הוועד האולימפי, יעל ארד: "אנחנו שמחים לארח אתכן כאן. התהליך הספורטיבי שעברתן הוא מדהים. מעט אנשים זוכים לחוות תהליכים כאלה. אני רוצה לברך את המאמן דימיטריס מברוטאס על ההישג, ואת רויטל יושבת ראש האיגוד שמגיעה לה כל ההערכה על הצבת המטרות והשגתן. רויטל סוחפת אחריה את כל המערכת וזה מעורר השראה". ארד הוסיפה: "זה דבר נדיר להיות בין הכי טובות בעולם ואתן שם. כל ניסיון שאתן צוברות בדרך הוא אדיר ואנחנו אתכן בדרך הארוכה. אני מאחלת לכן בהצלחה רבה".

נבחרת הנשים של ישראל (באדיבות איגוד הכדורמים)

מנכ"ל הוועד האולימפי, גילי לוסטיג: "לסיים במקום העשירי בעולם זה הישג בלתי נתפס. אין אף נבחרת כדור היום שיכולה להתגאות בהישג כזה. יש לכן מטרות גדולות לפניכן. אנו מקווים שכמה שיותר מכן תגענה לשחק בקבוצות בחו״ל ומאחלים לכן הרבה בהצלחה".

יו"ר איגוד הכדורמים, רויטל גלוסקא כהן: "אני מודה מאוד על ההזמנה של הוועד האולימפי. התמיכה הכספית הנוספת היא מרגשת ולא מובנת מאליה, אנו שמחים על העזרה של הוועד מאחורי הקלעים בכל התחומים. יש לנו הרבה מה לעשות ברמה העולמית, לקראת אליפות אירופה בישראל ולאחריה בתקווה אליפות עולם נוספת. יש לנו צוות ברמה הגבוהה ביותר, כולל מאמן הנבחרת דימיטריס מברוטאס שבעקבות המלצת הוועד האולימפי והיחידה לספורט השגי, חתם עבורו אתמול שר הספורט מיקי זוהר על מכתב המלצה לקבלת אזרחות ישראלית".

כזכור, בינואר 2024 תתקיים בישראל אליפות אירופה לבוגרים ולבוגרות בהשתתפות 16 נבחרות נשים ו-16 נבחרות גברים. מדובר באירוע ספורט הכדור הגדול בישראל אי פעם. המשחקים יערכו בבריכה הלאומית שבמכון וינגייט שתעבור התאמה לאירוע, כולל הגדלת מספר המושבים ל-3,000. עוד קודם לכן, באמצע חודש ספטמבר, תצא נבחרת הנשים עד גיל 20 לאליפות העולם בפורטוגל. בנבחרת הצעירה של ישראל מספר שחקניות הנמנות על סגל הנבחרת הבוגרת, אשר שיחקו באליפות העולם האחרונה ביפן.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
ישראל ספורט

FREE
VIEW