כדורידענפים אחרים

נבחרת הנוער בכדוריד העפילה לאליפות אירופה עד גיל 18

הנבחרת של דור רוסו סיימה בשוויון 24 עם נבחרת בוסניה ועלתה על חשבונה בזכות הפרש שערים עדיף. המאמן דור רוסו: ''כיף גדול לעשות נחת לישראל בתקופה כל כך קשה''. המנהל המקצועי, פרנקל: ''התרגשות גדולה''

נבחרת הנוער של ישראל בכדוריד התייצבה היום (ראשון) למשחק מכריע על העלייה, מול נבחרת בוסניה, שהיה השלישי תוך 45 שעות מאז יום שישי בערב – ובתום דרמה גדולה ושוויון 24:24 (12:10) היא העפילה לאליפות אירופה בזכות יחס השערים העדיף על בוסניה (השתיים סיימו עם 3 נקודות כל אחת). זאת אחרי ניצחון מרשים ביום שישי 22:34 על לוקסמבורג, והפסד אמש לפולין המארחת 24:20.

הנבחרת בהדרכתם של המנהל המקצועי סער פרנקל, וצוות המאמנים דור רוסו ועוזריו ערן רויטר ויוליאן סטראט, ידעה להתעלות – בטורניר שמתקיים כאמור באינטנסיביות גדולה. הנבחרת סיימה במקום השני בבית, אחרי פולין המארחת (שזכתה באירוח לאחר שישראל נאלצה לוותר – גם על הכנה מול איטליה שתוכננה עוד טרם פרוץ המלחמה). מדובר בנבחרת שסיימה במקום ה-8 באליפות אירופה הפתוחה עד גיל 17 בקיץ האחרון.

שחקני הנבחרת עם חולצות החטופים (Marcin Gadomski)

סגל השחקנים במשימה כלל את השוערים אלון רוצבי (א.כ נס ציונה), יונתן בן שטרית (הפועל קריית אונו), סמיון אוסינוביק (הפועל אשדוד). קיצונים, שמאל: רביד נוימן (מכבי ראשון לציון), דניאל מולדובן (הפועל ראשון לציון), ימין: עידן מנע (מכבי ראשון לציון), אדי קירקיריוס (הפועל ראשון לציון). מקשרים, שמאל: לואיק בקסו (חולון), גיא רש-ארמן (מכבי תל אביב), אורי כהן (מכבי ראשון לציון), מימין: אסף שרון – קפטן (הפועל ראשון לצין), עידו צ'רנובילסקי (קריית אונו), בן גרוס (א.ס רמת השרון). מרכזים: טל אקשטיין – קפטן (קריית אונו), נדב מלאכי (חולון), יונתן פלח (הפועל ראשון לציון), פיבוט: אריאל שהרבני (מכבי תל אביב), עילאי לביא (רמת השרון). הצוות כלל את המנהל גילעד נתן, הפיזיוטרפיסט פאבלו קורנחו-טום, ולאורך תקופת ההכנה הנבחרת לוותה על ע"י הפסיכולוג, ד"ר לאל גרשגורן וצוותו רועי יבלוצ'ניק ועידן שטיגליץ.

המאמן דור רוסו: "כיף גדול, בתקופה כל כך קשה לעשות נחת לעם ישראל, למשפחות שלנו, לכולם, וכמובן לענף הכדוריד. זה הלך קשה עד השנייה האחרונה והשריקה, אבל אין מאושרים מאיתנו. זה הישג גדול עבור הכדוריד הישראלי, ועבור דור הצעירים – ששתי נבחרות ייצגו את ישראל בקיץ באליפויות אירופה. נתנו הכל, והאמנו לאורך כל הדרך. זה ניצחון שכולם שותפים לו, צוות ושחקנים, ונעבוד קשה כדי לייצג את ישראל בכבוד גם באליפות אירופה".

המנהל המקצועי, סער פרנקל: "התרגשות גדולה. זה מסע של שנה וחצי, שסימנו את היעד לעלות לאליפות אירופה, וזה קרה בצורה הכי דרמטית שיש, מול יריבות אירופאיות טובות. נתנו גם לפולנים וגם לבוסנים מאבק אדיר. את הביטחון ביכולת שלנו קיבלנו כבר בקיץ בשבדיה. ההכנה שעשינו, למרות המלחמה ותנאי הפתיחה הקשים, עזרה לנו מאוד – ועל כך תודה לאיגוד. יש פה שחקנים מאוד מוכשרים, עם לב גדול ועתיד גדול כשחקני כדוריד וכבחורים נפלאים לחבר'ה הישראלית. אני מתרגש בשביל הצוות הצעיר, שקיבל את כל הבמה עם עבודה רצינית וקשה ומסורה. אל אל ישראל, בקיץ אחד שתי אליפויות אירופה. זה הישג. ההתרגשות הרבה יותר גדולה בגלל המצב בארץ. הייתי כבר בתהליך להתגייס אבל המשימה הזו הייתה מבחינתי האישית היא שליחות – ואני שמח שהצלחנו לשמח את אוהדי הכדוריד בארץ". 

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button