ענפים אחריםענפים נוספים

מתקרבת לפריס: גל צוקרמן סיימה במקום ה-7 באליפות אירופה

הגולשת הישראלית השיגה ניקוד חשוב במאבק על הכרטיס לאולימפיאדה בדגם הקייט פויל: ''מאושרת שהייתה לי תחרות טובה, הכי חשוב לי שעמדתי פה מול כל העולם עם דגל ישראל''. בשבוע הבא ייקבע מי יגיעו לפריס

גולשת הקייט פויל הישראלית גל צוקרמן סיימה היום (ראשון) את אליפות אירופה במקום השביעי. צוקרמן העפילה אתמול לחצי הגמר הראשון באליפות, לאחר שסיימה את המוקדמות במקום השביעי. בחצי הגמר התחרתה מול ג'סי קמפמן מצרפת ולילי יונג מבריטניה, שהעפילו לחצי הגמר ממקומות גבוהים יותר ולכן זכו בניצחונות בונוס.

על מנת להעפיל לגמר היו צריכות הגולשות להשיג שלושה ניצחונות, אך צוקרמן סיימה את השיוט הראשון במקום השלישי וראתה את הצרפתייה מנצחת ועולה אל הגמר. "אני בעיקר מאושרת שהייתה לי תחרות טובה", אמרה צוקרמן לפני טקס חלוקת המדליות. "היכולת הזו לעמוד פה על הבמה מול כל העולם עם דגל ישראל היא הדבר הכי משמעותי מבחינתי כרגע. הלב נמצא עם משפחות החטופים ועם החברים בארץ ואני מקווה שאנחנו מצליחים להביא כבוד למדינה בימים האלה".

המקום השביעי באליפות יספק ניקוד חשוב לצוקרמן במאבק על הכרטיס לפריז בינה לבין מיה אשכנזי. עד אליפות אירופה הובילה אשכנזי במעט בניקוד הפנימי בנבחרת, מאחר שבשנה שעברה הובילה על צוקרמן בשתי תחרויות המטרה. ההפרש המזערי ביניהן עד כה והעובדה כי אשכנזי סיימה את אליפות אירופה במקום ה- 15 בהחלט מקרבות את צוקרמן לקבל את הכרטיס הנכסף ואת הזכות לייצג את ישראל במשחקים האולימפיים פריז 2024.

גל צוקרמן (צילום: Robert Hajduk)

בשבוע הבא יציג מאמן הנבחרת שחף אמיר את המלצתו לוועדה לבחירת הנציג האולימפי של איגוד השייט. לאחר שהוועדה תגיע להחלטה יועבר האישור לוועד המנהל של האיגוד. "הייתה לגל ולדור תחרות מצוינת. זו אמנם לא תחרות לקווטה, אבל היינו המדינה הרביעית בגברים, מהמדינות שטרם השיגו קווטה, וזה מעודד לקראת תחרות ההזדמנות האחרונה בחודש הבא" אמר שחף אמיר, המאמן הלאומי של דגם הקייט פויל. "גל הייתה יציבה מאוד בפסגה וסיימה תחרות מצוינת, רק שלושה מקומות מהישג השיא שלה מלפני שנתיים. אנחנו בדרך הנכונה".

יו"ר איגוד השייט, שי בובר: "גל סיימה תחרות מוצלחת, קודם כל מעצם זה שנכנסה לעשר הגדולות וסיימה במקום 7. אם מסתכלים על המשחקים האולימפיים, שם יש רק נציגה אחת לכל מדינה, מקומנו טוב ויש לנו זמן לבצע עוד שיפור ביכולת על מנת להגיע לפריז ולאיים על הפודיום. ברכות לשתי הנבחרות ולמאמן שחף אמיר על כל ההישגים בשנים האחרונות". לאלופת אירופה הוכתרה לוריין נולו מצרפת, ואיתה פודיום צרפתי מלא, המחזק את הדומיננטיות הצרפתית בענף.

אצל הגברים חצאי הגמר התארכו וההכרעה הגיעה רק בשיוט השלישי בשני החצאים. הגמר היה שיך כולו למתחרה הסינגפורי, שהיה צעיר המתחרים בשיוטי הגמר אצל הגברים והוכרז כמנצח אליפות אירופה הפתוחה, כאשר תואר אלוף אירופה נשאר גם הוא בידי הצרפתי אקסל מזלה. כל תוצאות הנבחרת: גל צוקרמן (7), דור זרקה (14), מיה אשכנזי (15), זוהר חרובי (23) ודביר אזולאי (32).

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button