כדורסלליגה לאומית

משרד הספורט יתקצב את הליגה הלאומית בכ-13 מיליון ש"ח

תקדים: בישיבת המנהלת שנערכה במשרדו של השר מיקי זוהר, הוחלט כי לראשונה ליגת המשנה תתוקצב ע"י משרד הספורט. זוהר: ''המטרה היא שהליגה לא תהיה עוד שלב בדרך אלא ליגה ראויה ונחשבת בפני עצמה''

לאחר שבקיץ הקודם חתמה מנהלת ליגה לאומית Winner על הסכם עם הטוטו, היום (שני) הצהיר שר התרבות והספורט מיקי זוהר על מתווה תקצוב לקבוצות הליגה בסך 13 מיליון ש"ח. למעשה, זאת הפעם הראשונה בה משרד הספורט יתקצב הליגה הלאומית בכדורסל.

שר התרבות והספורט, מיקי זוהר: "שמחתי להיפגש עם נציגי קבוצות הליגה הלאומית בכדורסל ולדון איתם על מתווה התקצוב החדש. המטרה היא שהליגה הלאומית לא תהיה עוד שלב בדרך אלא ליגה ראויה ונחשבת בפני עצמה. לחזק את השחקנים, הקבוצות ואת הכדורסל בישראל".

הפגישה במשרדי מנהלת הליגה הלאומית (צילום: יעל אמסילי)

יו"ר מנהלת הליגה הלאומית, רון וורוטיצקי: "ראשית, אני רוצה להודות לשר התרבות והספורט מיקי זוהר, על תיקון עוול בן שנים רבות. ליגה לאומית מייצגת כדורסל ישראלי אמיתי ואין כל סיבה שליגה שמטפחת שחקנים לכל נבחרות ישראל ולקבוצות ליגת העל, לא תזכה כלל לתקצוב. אני גאה בהישג, ובטוח שתקצוב זה יסייע לקבוצות ואף יתרום לצמצום הפערים מליגת העל".

כידוע, בעונת 2023/24 תשחקנה בליגה לאומית Winner 13 קבוצות כך שכל קבוצה תוכל לקבל כמיליון ש"ח. בישיבה הוחלט כי הסכום לכל קבוצה יותנה לפי קריטריונים שייקבעו בקרוב כגון מעטפת לכל קבוצה, הגדלת תקציב המינימום, שדרוג אולמות ועוד.

השר זוהר שאף היה בעבר יו"ר מכבי קריית גת ששיחקה בליגה הלאומית, אמר לקבוצות כי הוא מודע לקשיים שלהן וכי הליגה הלאומית חשובה לכדורסל הישראלי.

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
ישראל ספורט

FREE
VIEW