כדורגל ישראליליגת העל

משרד הספורט יוצא בקמפיין הסברה למיגור האלימות במגרשים

לקראת העונה החדשה, משרד התרבות והספורט יוצא בקמפיין הסברה למיגור האלימות במשחקי הספורט. השר מיקי זוהר: "משימה לאומית ראשונה במעלה, המציאות האלימה הקיימת היא מציאות רעה. זהו רק צעד ראשון במאבק''

בזמן שעונת 2023/24 של ליגת העל בכדורגל הולכת ומתקרבת, משרד התרבות והספורט יזם קמפיין הסברה ראשון מסוגו למיגור אלימות במגרשי הספורט, תחת הסלוגן "האלימות הורסת לנו את המשחק".

שר התרבות והספורט מיקי זוהר: "מיגור האלימות בספורט הוא משימה לאומית ראשונה במעלה. המציאות שבה כמעט כל אירוע ספורט נגמר באלימות, היא מציאות רעה ואני נחוש שבעונה הבאה זה לא יהיה כך. קמפיין ההסברה הוא הצעד הראשון בתוכנית למיגור האלימות בספורט עליה אני עובד כבר מכניסתי לתפקיד עם כלל הגורמים במטרה להשיב את הביטחון האישי לאוהדי הספורט בישראל".

בשנים האחרונות נתוני האלימות במגרשים עולים וכמעט שאין אירוע ספורט שנגמר ללא אלימות, קלה או קשה. בסקר שנערך החודש באמצעות מכון המחקר איפסוס דרך לפ״מ, עולה כי כ-40% מהישראלים נתקלו בהתנהגות אלימה במשחקי ספורט וכ-80% לא ייקחו את ילדיהם לצפות משחקי ספורט.

הקמפיין החדש נועד להגביר את המודעות הציבורית לחומרת התופעה ולהיקפה. הוא מבטא את המדיניות המחמירה שבה נוקט שר התרבות והספורט מיקי זוהר כלפי אוהדים אלימים, תופעה המלווה את הספורט הישראלי מזה זמן רב בהיקפים שונים.

עידן חדש: אושר מתווה השר מיקי זוהר לחיזוק ושיפור הליגות
שר התרבות והספורט, מיקי זוהר (צילום: דוברות הכנסת)

בחודשים האחרונים השר מיקי זוהר קיים עבודת מטה אינטנסיבית ומקיפה לגיבוש תכנית פעולה לטיפול בתופעת האלימות בספורט, שתכלול צעדים חינוכיים, מניעתיים ואכיפתיים ותוצג לציבור הרחב בקרוב. לשם כך רתם השר את המשטרה, משרד המשפטים, המשרד לביטחון לאומי, ראשי הספורט הישראלי ואת קבוצות האוהדים לעשרות פגישות ליצירת מתווה עדכני ומתאים לשטח.

במרכז סרטון ההסברה ניצב ילד קטן, שהולך לצפות בפעם הראשונה בחייו במשחק כדורגל עם אביו. החיוך שמרוח על פני הילד הנלהב כשהוא רואה את האצטדיון העצום, מתחלף עד מהרה בדמעות ופחד, בשל האלימות הקשה אליה הוא נחשף – השלכת אבוקות ופירוטכניקה למגרש, השלכת חפצים, יריקות, דחיפות וקללות. הקמפיין משקף את המציאות העגומה במגרשי הספורט, שמזיקה לספורט הישראלי ומקלקלת את ההנאה שקיימת בחווית הצפייה במגרשים.

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
ישראל ספורט

FREE
VIEW