ג'ודוענפים אחרים

מרשים: שגיא מוקי זכה במדליית זהב בגרנד פרי זאגרב בג'ודו

אחרי שניצח באמצעות איפון לאורך כל הדרך, הג'ודאי הישראלי רשם תחרות נפלאה בקרואטיה וסיים במקום הראשון אחרי שגבר בגמר על מדיקסון דל אורב קורטורל מהרפובליקה הדומיניקנית הודות לאיפון נוסף

שגיא מוקי הבטיח נקודות דירוג חשובות במאבק להשגת הכרטיס האולימפי לפריס 2024, כאשר זכה הערב (שבת) במדליית הזהב והוכתר לאלוף גראנד פרי זאגרב 2023. הישראלי, שהתחרה בקטגוריית המשקל עד 81 ק"ג, גבר על כל חמשת יריביו בתצוגת ג'ודו מרשימה.

את יום הקרבות פתח מוקי עם שני וואזרי מהירים בסיבוב הראשון על ערב שיבגאטולאחח שהתחרה במסגרת נבחרת הפליטים של האיגוד העולמי, המשיך עם איפון בשמינית הגמר על שוקרוב טורסונוב מאוזבקיסטן, מדליסט הזהב מתחרות הסבב האסייתי בקירגיסטן והעפיל לרבע הגמר.

שגיא מוקי עם המדליה (איגוד הג'ודו בישראל)

ברבע הגמר סיפק איפון מהיר של מוקי, כאשר 30 שניות הספיקו לו לגבור בניצחון מרשים על אדם קופצ'קי הצ'כי ולהעפיל לחצי הגמר, בו השיג וואזרי מהיר ובהמשך איפון על אשקירבי גירביקוב שייצג את בחריין. בקרב הגמר התמודד מול מדיקסון דל אורב קורטוריל מהרפובליקה הדומיניקנית. מוקי שנראה חד לכל אורך התחרות ספג וואזרי, החזיר עם וואזרי משלו ולסיום קינח באיפו שזיכה אותו בזהב השני שלו השנה (לאחר הזהב בגראנד סלאם תל אביב).

מוקדם יותר בתחרות התחרו יהונתן אלבז ואורון גינר, בקטגוריית המשקל עד 73 ק"ג. יהונתן אלבז ניצח בסיבוב הראשון את ז'אנו ריאובו הגרמני, אך הפסיד לאחר מכן לבילאל צ'ילוגולו הטורקי. אורון גינר ניצח את את מייקל מרסילינו הברזלילאי, אך הפסיד לאחר מכן לאקיל ג'אקובה הקוסוברי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
ישראל ספורט

FREE
VIEW