ספורט אולימפיענפים אחריםענפים נוספים

מרשים: ישראל השיגה את הכרטיס לאולימפיאדה באופני הרים

תומר זלצמן וגיל לי גונן הבטיחו את הכרטיס למשחקים האולימפיים בפריס 2024. זלצמן רשם הישג שיא בתחרויות גביע העולם, מנכ''ל איגוד האופניים: ''מסע ארוך ומוצלח הגיע לרגע השיא שלו''. הם מצטרפים ליעקב יעקבלב

תחרות גביע העולם באופני הרים בנובה מסטו הסתיימה אמש (ראשון), כאשר תומר זלצמן וגיל לי גונן מצליחים להבטיח הלכה למעשה את הכרטיס הישראלי לפריס.

זלצמן וגונן יצאו אתמול לדרך בגביע העולם, במצב בו הם צריכים לשמור על הפרש הנקודות מהנבחרת האוקראינית, שהייתה צריכה לצבור כ-170 נקודות על מנת לחטוף את הכרטיס מישראל. לאחר שהרוכב האוקראיני המוביל סיים במקום 19 בקטגוריית גיל עד 23 ולא הצליח לצבור מספיק נקודות, יצאו זלצמן וגונן למקצה העילית בידיעה שההפרש מהאוקראינים מובטח והכרטיס בידנו.

תומר זלצמן (צילום: ניר לביא)

תומר זלצמן זינק היטב בפתיחה והתברג בשליש הראשון של המתחרים, גיל לי גונן לעומת זאת היה מעורב בהתנגשות מרובת משתתפים, אך קם חזרה למסלול בלי שאיבד זמן רב. זלצמן המשיך להיראות נהדר לאורך כל המסלול, כאשר הוא שומר על מקומו בשליש הקדמי ובהקפה האחרונה מגביר קצב ומסיים במקום ה-32, ארבע דקות ממנצח התחרות, תוך שהוא מוסיף למאזנה של ישראל 42 נקודות דירוג. זהו הישג השיא של זלצמן בתחרויות גביע העולם. גיל לי גונן סיים במקום 67.

אף על פי שדירוג ה- UCI (איגוד האופניים הבינלאומי) יתפרסם רק ביום שלישי באופן רשמי, ניתן כבר היום לומר בוודאות כי לישראל יהיה רוכב רביעי במשחקים האולימפיים, אחרי שמיכאל יעקבלב הבטיח מקומו באופני מסלול והובטח כרטיס גם באופני הכביש לגברים ונשים.

מנכ"ל איגוד האופניים, ירדן גזית, אמר: "מסע ארוך ומוצלח מגיע לרגע השיא שלו. שנתיים של תחרויות ומרדף בלתי פוסק על מנת להשיג את הכרטיס לפריז ולהבטיח שישראל תשלח את הנבחרת הגדולה ביותר אי פעם ברכיבת אופניים. כל הכבוד לתומר זלצמן, גיל לי גונן ואיתן לוי על ההישג הלאומי המשמעותי הזה. כבוד גדול גם לעוז דודאי, מאמן ומנהל קבוצת טימשגב, שפיתח את שני הרוכבים הבכירים של הנבחרת, גיל לי ותומר, מתחילת דרכם כילדים בחוג אופני הרים, ולמאמן הנבחרת תומר בארי".

תומר זלצמן (צילום: Kuestenbrueck BRA)

השבוע תתכנס ועדת הסגלים של איגוד האופניים בישראל, על מנת להעניק את נקודות הדירוג האחרונות בהתמודדות בין תומר זלצמן וגיל לי גונן על הזכות לייצג את ישראל במשחקים האולימפיים, ובכך יגיע המרוץ בין שני הרוכבים להכרעה.

בגביע העולם התחרו גם נציגים ונציגות נוספים מישראל – בקטגוריית נשים עילית סיימה נעמה נוימן במקום 53, בגברים עד גיל 23 סיימו ניר צואלה במקום 107 ותומר כספי במקום 134, מונירה יאסין סיימה במקום 22 בקטגוריית הנערות. יונתן בראון סיים במקום החמישי המרשים במקצה המרתון הלא אולימפי עד גיל 23 (מקום 56 כללי).

Back to top button
Isport

FREE
VIEW