יורו 2024כדורגל עולמי

מרטינס פרגן: "מה שרונאלדו עשה יילמד בבתי הספר לכדורגל"

מאמן נבחרת פורטוגל אהב את הפרגון של כריסטיאנו שהפך למלך הבישולים ביורו בכל הזמנים ב-0:3 על טורקיה. סילבה: ''לא מודאגים מהפריצות, אבל זה בהחלט מעצבן''. שליח ''ישראל ספורט'' מדווח מהאצטדיון בדורטמונד

נבחרת פורטוגל הבטיחה אמש (שבת) אתה מקום הראשון בבית ו' של יורו 2024, עם 0:3 קליל על טורקיה. דווקא לאחר ה-1:2 הקשה על צ'כיה שהוכרע רק הודות לשער שהובקע עמוק בתוספת הזמן, הסלסאו הרשימו מאוד, והוכיחו שכדאי לקחת אותם ברצינות בכל הנוגע לסימון המועמדות המובילות ללכת עד הסוף. מי שעמד במוקד, גם כשלא כבש, הוא כמובן כריסטיאנו רונאלדו שבגיל 39 ו-138 ימים הפך לא רק למבשל הכי מבוגר ביורו אלא גם למלך הבישולים של הטורניר בכל הזמנים עם אסיסט שמיני. בנוסף, לא פחות משבעה פורצים ניסו להצטלם עם CR7 שתחילה עוד הגיב בחיוך לילד שפרץ, אך בהמשך נראה עצבני ומאוד לא מרוצה.

אחד הפורצים: עם חולצה של פורטוגל, על קו האמצע (רועי ינקלוביץ)

מאמן נבחרת פורטוגל רוברטו מרטינס אמר: "שיחקנו באותה רמה כמו נגד צ'כיה, היינו מאוד ממוקדים הגנתית. השער הראשון היה מאוד חשוב לנו. אני מאוד מרוצה מהגישה של השחקנים. בפעם הראשונה שהגעתי, ידעתי שהכי חשוב לווסת את הכשרון שלנו. מאוד חשוב לעבוד קשה באימונים. צופה נייטרלי לא היה מאמין שפפה בן 41, הוא דוגמה ומופת. כריסטיאנו כובש דגול, אבל הוא מחפש גם למסור. מה שעשה הערב יילמד בבתי ספר לכדורגל. מסירה יותר חשובה משער. לא היה משחק פשוט. לטורקיה יש כישרון אישי רב, אבל ברגע שכבשנו את הראשון משהו השתחרר והגנו גם ממש טוב. נשארנו ממוקדים, מאוד שמח ששמרנו על שער נקי".

הספרדי הוסיף: "מדאיג אותי לגבי הפריצות. כוונותיהם היו טובות, אבל אפשר להבין שאם הכוונה של האוהד רעה זאת סכנה, אני לא חושב שזה צריך לקרות. לאוהדים עדיף שלא לפרוץ כי זה רק יקשה על הכניסה שלהם למגרש בעתיד. פפה מכין עצמו כל הזמן למשחקים. 24 שעות ביממה – התאוששות, שינה. הוא כל הזמן רוצה לשחק והאהבה שלו למשחק גדולה, הידע הטקטי שלו גם כן. הוא מודל לחיקוי, יש לו גנטיקה מדהימה. הוא דוגמה לשחקנים צעירים. הקהל שלנו היה מדהים. השחקנים מאוד גאים, הקהל הביא להם אנרגיות. הם ידעו שהם לא יכולים להפסיד איתם. יש לנו שחקנים שמשחקים טוב במתפרצות, אבל לא כל כך הצלחנו במתפרצות במחצית השנייה, כשהובלנו 0:3 התרכזנו בהגנה".

כובש השער הראשון ברנרדו סילבה אמר: "אני מאוד שמח משלוש הנקודות וההעפלה לשלב הבא, עוד צעד בדרך למטרה: זכיה בגביע. הכי חשוב שניצחנו והבטחנו את המקום הראשון, טוב תמיד לכבוש מוקדם. טורקיה היו טובים מאוד, אבל הצלחנו לשלוט במשחק ובלחץ שהם הפעילו. לפעמים אנחנו לא מצליחים כמו במשחק הידידות נגד קרואטיה. המשחקים היום והמשחק הראשון הם משחקים שונים לחלוטין. אנחנו מוכנים לשלב 16 האחרונות. אנחנו לא מודאגים מהפריצות אבל זה מעצבן, זה המחיר שאתה משלם כשאתה כל כך מוכר כשחקן (על כריסטיאנו, ר"י). אנחנו ידענו שיהיה רוב בקהל לטורקים, תודה לקהל שלנו שהגיע הערב ותמך בנו. לא הרגשנו בשום רגע שיש רוב לקהל הטורקי. כבשנו מוקדם וזה השתיק את הקהל הטורקי".

מהעבר השני, מאמן נבחרת טורקיה וינצ'נזו מונטלה אמר: "זה היה משחק שהתחלנו אותו טוב, אבל לא ניצלנו את המצבים ונענשו. בסך הכל היה משחק מאוזן, שיחקנו כשווים מול שווים מולם. התמקדנו במשחק הזה, התכוננו כמו שצריך. לא היינו עם הראש במשחק הבא נגד צ'כיה. כשאתה מפסיד כמאמן, האויב הראשון הוא המאמן, אבל זה לא המצב. מי שלא משחק הוא זה שעליו שואלים. ארדה גולר לא יכול היה לשחק יותר מ-30 דקות, גם הייתה אפשרות שלא להכניס אותו בסיום. רוב הכדורגלנים לא רגילים לשחק ככ הרבה משחקים במספר מועט של ימים, אז לפעמים יש שחקנים שמצליחים לעשות את זה".

מונטלה הוסיף: "יש לנו נבחרת מאוחדת. ארדה גאה במדינה שלו, אבל למרות שידע שהוא מסכן את עצמו – הוא רצה לעלות לדשא. לא חשבתי על המשחק של איטליה בכלל, אנחנו חייבים לנתח איפה שטעינו הערב וכדי לנצח את המשחק הבא ושיהיו לנו יותר נקודות מהיריבה. הייתה פציעה בסוף המחצית הראשונה והכנסתי חלוץ אבל בסוף נגמרו לי החילופים והייתה לי עוד פציעה" "היו לנו יותר סיכונים במשחק הקודם,הפעם שיחקנו כשווים מול שווים מול נבחרת מאוד חזקה.אני לא המאמן היחידי ששינה הרכב במשחק השני" "הייתה אי הבנה,זה קורה,זה קרה לנו הערב,הייתי מעדיף שזה יקרה ליריבה"

כתבות קשורות

Back to top button
ישראל ספורט

FREE
VIEW