כדורגל ישראליליגת העל

מקסים פלקושצ'נקו: "מרגיש שאתה משחק נגד 12 ולא נגד 11"

הלם גדול מהתבוסה הביתית הכואבת וכעס עצום על צוות השיפוט – אלה התחושות איתן ירדן אנשי מכבי נתניה אחרי התבוסה 5:1 שספגו אמש (שני) מול מכבי תל אביב במשחק שנעל את המחזור ה-22 בליגת העל. זה היה הפסד ליגה חמישי ברציפות של נתניה, שנמצאת במשבר גדול. הקבוצה מרוחקת אמנם רק ארבע נקודות מהפלייאוף העליון, אבל גם שלוש נקודות מהקו האדום כשנותרו ארבעה מחזורים לסיום העונה הסדירה. דווקא אחרי חמישה ניצחונות משישה משחקים תחת גיא צרפתי, היהלומים קרסו לחלוטין ובארבעה מחמשת ההפסדים הרצופים אפילו לא כבשו.

מאמן מכבי נתניה, גיא צרפתי (ישי נאמן)

בנתניה נשמעו ביקורות קשות מאוד על צוות השיפוט בראשותו אביעד שילוח וצוות ה-VAR בו ישבו דניאל בר נתן ונתי דותן. בנתניה טענו לקיפוח לאורך כל המשחק אמש, כאשר הטענה כלפי השופט הראשי שילוח, שלמרות ההחלטה של צוות ה-VAR לקרוא לו לצפות בפנדל לטובת הקבוצה במצב של 1:0, הוא החליט שלא לשרוק בטענה לעבירה על עידו שחר שהובילה לנגיעת היד וגם בשער השלישי של הצהובים הוא התעלם מעבירה על איגור זלאטנוביץ'. המאמן גיא צרפתי ביקר לאחר המשחק: "בחצי השני, השופט החליט שאין פנדל, אבל ה-VAR קרא לו שיש פנדל וזו פעם ראשונה שראיתי השנה ששופט החליט לא לקבל את ההחלטה שלהם".

צרפתי הוסיף: "בנוסף לזה וזה הכי חמור, הוא אמר שהוא שרק פנדל אבל ה-VAR תיקן אותו שזה לא. לפי הווידאו, הוא לא סימן פנדל באף שלב. זה לא בסדר וזו הסיבה שאני אומר את זה. היו ארבעה משחקים עם החלטות VAR שגויות ולא אמרנו מילה. פסלו לנו שער חוקי נגד מכבי פתח תקווה, אבל מכבי נתניה ילדים טובים. נגד הפועל פתח תקווה ספיר ברמן הגיעה אליי ואמרה שהיא מצטערת כי ה-VAR הכשיל אותה. מכבי תל אביב קבוצה מספיק חזקה ולא צריכה מתנות. אם הדברים האלה לא ייאמרו, אז כנראה שבכדורגל שלנו לא יעשו עם זה שום דבר. מישהו צריך להגיד את הדברים האלה".

השופט אביעד שילוח מסתכל ב-VAR (ישי נאמן)

הקשר מקסים פלקושצ'נקו אמר: "אתה לוחץ קבוצה ובכל נגיעה קטנה הם נופלים ומקבלים פאול, אבל בצד השני כל נגיעה בנו אנחנו לא מקבלים שריקות. ראיתם גם בגול השלישי ובפנדל, אנחנו לא מקבלים שריקות. רצינו להיות אגרסיביים יותר ולא רכים, אבל אתה לא יכול להיות יותר אגרסיבי, כי על כל נגיעה בהם שורקים פאול. אתה מרגיש שאתה לא משחק נגד 11 שחקנים, אלא נגד 12. האם השופטים הולכים עם הגדולות? כל מי שראה את המשחק היה בטוח ב-100% שזה לא היה נורמלי. עד ה-1:3 לא קיבלנו אף שריקה קטנה. בדקה החמישית נאסים אואמו קיבל כניסה בקרסול ואפילו לא בדקו את זה ב-VAR וזה פוטנציאל לאדום. אתה מדבר עם השופט, אתה גם מקבל צהוב. זה לא יכול להיות".

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button