כדורסלליגת העל

מצא בית חדש: אריאל בית הלחמי חתם רשמית בהפועל עפולה

מאמן נבחרת ישראל יחליף את רועי פרל בקבוצה הצפונית ויחזור לאמן קבוצה, כאשר הוא יישאר במקביל בתפקידו בנבחרת: ''נרגש לקראת האתגר החדש''. היו''ר יוסי מלכה: ''יכול לעזור לנו להתקדם ולהגיע להצלחות''

הפועל עפולה הודיעה היום (חמישי) על החתמתו של מאמן הכדורסל המנוסה אריאל בית הלחמי. בית הלחמי אימן קבוצות רבות בליגת העל ביניהן הפועל תל אביב, הפועל גלבוע גליל והפועל אילת שאיתה הגיע למקום השלישי בליגה והגיע עד שלב חצי הגמר. בנוסף, בית הלחמי זכה בשנת 2003 בתואר מאמן השנה בליגת העל, באותה עונה אימן את אליצור אשקלון.

בקיץ 2005 מונה אריאל בית הלחמי כעוזרו של צביקה שרף בנבחרת ישראל (לצדו של יעקב ג'ינו) ונטל חלק ביורובאסקט 2005 בסרביה. בקיץ 2008 הדריך בית הלחמי את נבחרת העתודה באליפות אירופה שנערכה בלטביה. הנבחרת סיימה במקום העשירי. לאחר 9 שנים , באוקטובר 2017 מונה בית הלחמי שוב כמאמנה של נבחרת העתודה.

ב-22 ביולי 2018 הוביל את נבחרת העתודה של ישראל לזכייה ראשונה בתולדותיה באליפות אירופה שנערכה בקמניץ שבגרמניה. ב-21 ביולי 2019 הוביל את נבחרת העתודה של לישראל לזכייה שנייה ברציפות באליפות אירופה, לאחר שגברה על ספרד 92:84 בגמר הטורניר שהתקיים בישראל. בספטמבר 2019 פרש בית הלחמי מתפקידו בנבחרת העתודה. בספטמבר 2020 חזר לאמן את נבחרת העתודה. 

ב-17 במרץ 2023 מונה למאמן הנבחרת הבוגרת. בקיץ 2023 שיחקה נבחרת ישראל בשלב הראשון של הטורניר הקדם-אולימפי שנערך באסטוניה ובפולין והודחה בשלב חצי הגמר על-ידי נבחרת בוסניה. מאמן הקבוצה אריאל בית הלחמי לאחר חתימתו: "נרגש לקראת האתגר  החדש . מודה להנהלת הקבוצה על האמון ומבטיח לעשות את המיטב על מנת שאוהדי הקבוצה יוכלו לראות קבוצה מרגשת ומצליחה".

מאמן הנבחרת, אריאל בית הלחמי (אתר FIBA)

יו"ר המועדון יוסי מלכה לאחר החתימה של המאמן: "אנחנו שמחים ונרגשים להודיע על הצטרפותו של המאמן הלאומי למשפחת הפועל עפולה כמאמן ראשי לעונה הבאה. אנחנו מאמינים  במנהיגותו וביכולותיו להוביל את הקבוצה להישגים חדשים. אנו בטוחים שעם הניסיון והחזון של המועדון ושל אריאל, נוכל להמשיך ולפתח את הקבוצה, להתקדם ולהגיע להצלחות משמעותיות. ברוך הבא למשפחת הפועל עפולה!".

כתבות קשורות

Back to top button
ישראל ספורט

FREE
VIEW