כדורגל עולמיליגה ספרדית

מפגש מהאגדות: חאבייר סביולה וראובן עטר אצלכם בידיים

אחרי משחקי האגדות בין ברצלונה למכבי ת''א והמכבי חיפה, כדורי המשחקים מהשער הראשון בכל משחק מועמדים למכירה פומבית. כל ההכנסות יוקדשו לספיישל אולימפיקס ישראל ולליגת שווים בכדורגל

במסגרת משחקי הראווה בין אגדות ברצלונה לאגדות מכבי תל אביב ואגדות מכבי חיפה, כדורי המשחקים אשר כבשו את השער הראשון בכל משחק על ידי חאבייר סביולה וראובן עטר מועמדים למכירה פומבית. כל ההכנסות יוקדשו לספיישל אולימפיקס ישראל ולליגת שווים בכדורגל.

קבוצת האגדות של ברצלונה עם כמה משחקני העבר הגדולים מהקבוצה ובראשם רונאלדיניו, ריבאלדו, וסאביולה, הגיעה בשבוע שעבר לארץ למשחקי ראווה נגד נבחרת האגדות של מכבי תל אביב ומכבי חיפה, כאשר בראש הנבחרות הישראליות עומדו שחקני העבר אבי נמני ויניב קטן, יחד עם שמות גדולים נוספים כגון טל בן חיים, שוער העבר לירן שטראוברף, מיקי זהר, ראובן עטר ואריק בנאדו.

הספרדים מצדם הגיעו למשחקי הידידות בבלומפילד ובסמי עופר עם כמה מכוכבי העבר הגדולים ביותר של הקבוצה לאורך השנים, ביניהם ריבאלדו, רונאלדיניו, סאביולה ועוד.

הכדורים שעומדים למכירה פומבית (יח"צ)

לאחר השער ראשון בכל משחק, נעצר המשחק במטרה שהאגדות יחתמו על כדור המשחק את חתימתם האישית. כאמור, הכדור מהמשחק הראשון נחתם על ידי אגדת ברצלונה חבייר סביולה אשר כבש את השער הראשון והכדור מהמשחק השני נחתם על ידי אגדת מכבי חיפה הקשר האגדי ראובן עטר. השער האדיר של ראובן עטר הרעיד את אצטדיון סמי עופר וחרך את הרשתות החברתיות.

הכדורים החתומים הועברו על ידי הטוטו, מיוזמות המשחקים, לעמותת "ספיישל אולימפיקס" וליגת "שווים בכדורגל" במטרה לגייס כסף ולתמוך בספורט לאנשים עם מוגבלויות שכליות וקוגניטיביות בישראל, ובענף הכדורגל בפרט. שיתוף הפעולה המיוחד בין ספיישל אולימפיקס לטוטו הובל ע"י pivot2.0 – סוכנות לקריאייטיב ספורט של רן עובדיה.

המכירה הפומבית תתקיים באתר ספיישל אולימפיקס ישראל כאשר הסכום ההתחלתי לתרומה לכל כדור הוא 1,500₪. במכירה שהחלה היום, יום שלישי ה – 19.09.23 יוצע תחילה הכדור עליו חתם חבייר סיביולי, ומחר, יום רביעי ה – 20.09.23 יוצע למכירה הכדור עליו חתם ראובן עטר. שתי המכירות יסתיימו תוך שבוע מיום העלייה לאוויר. ספיישל אולימפיקס יכריזו באתר ובעמוד הפייסבוק על הזוכים.

ראובן עטר חותם על אחד הכדורים (יח"צ)

מנכ"לית ספיישל אולימפיקס, שרון לוי בלנגה: "אני רוצה להודות לארגון הטוטו לקידום מטרות חברתיות באמצעות הספורט ועל יוזמתו לאירוע ספורטיבי שאירח אגדות כדורגל מישראל ומברצלונה ועל בחירתו בארגון ספיישל אולימפיקס וליגת שווים בכדורגל. תשומת הלב מייצרת הכלה ושינוי חברתי דרך המגרש בהשראת עקרון פשוט של שווים בכדורגל – להתאמן יחד, לשחק יחד, להיות מאוחדים למטרה אחת על המגרש- לנצח ולהתחרות יחד. הספורט הוא כלי מהיר לידידות ולהבנה בין ספורטאים עם וללא מוגבלות".

מנכ"ל הטוטו, מאיר ברדוגו: "לשמחתי, לאחרונה בהובלת שר הספורט מר מיקי זוהר, נכנס ממד משמעותי נוסף שהטוטו יפעל בו בעתיד, והוא קידום מטרות חברתיות באמצעות הספורט. אני חושב שקל להסכים שעם כל הכבוד לאליפויות, גביעים וגולים, ספורט הוא גם כלי נפלא לקידום ערכים בחברה, לצמצום פערים וליצירת שוויון ורעות בין אנשים. לכן, אני יותר מגאה להיות הערב לצד נציגי ליגת "שווים" בכדורגל הישראלי. הם בעיני דוגמה לניצחון האמיתי של הספורט. הניצחון אולי הכי חשוב שמוכיח שספורט וכדורגל בפרט הם של כולם, הם שפה בינלאומית שמשותפת לכולם, מגשרת על פערים ומחברת!".

אחד הכדורים שעומד למכירה פומבית (יח"צ)

פרויקט "שווים בכדורגל" של ספיישל אולימפיקס, מאגד יחדיו קבוצות יוניפייד (קבוצות משולבות). בפרויקט שווים בכדורגל, כל קבוצה מורכבת מספורטאי "ספיישל אולימפיקס" ספורטאים מיוחדים, כאשר הספורטאים ללא מוגבלויות, הנם אוהדי הקבוצות השונות והם גם מתפקדים כמנהלי הקבוצות בהתנדבות מלאה ומתוך חיבור לחזון ושילוב אותו מובילה ספיישל אולימפיקס ישראל. כיום, הליגה כוללת 10 קבוצות וכ-360 שחקנים הפעילים כיום בליגה.

בימים אלו עובדת ספיישל אולימפיקס עם מועדני כדורגל מהפריפריה להקמת ליגה משולבת לנוער. מדובר בפרויקט חדש בשיתוף בית הנשיא במסגרתו 10 מועדוני כדורגל מהפריפריה יתאגדו תחת דגל השילוב של בית הנשיא בשיתוף משרד הספורט- עמותת ערכים בספורט- התאחדות לכדורגל.

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button