כדורגל ישראליליגת העל

מנשה זלקה זכה להוקרה בבית הנשיא על פועלו במהלך המלחמה

קפטן הפועל חדרה קיבל את הכבוד הראוי לו על ''תפקודו בזמן המלחמה והיותו דוגמה ומופת לחוסן קהילתי, בזכות השילוב בין מקצוענות ספורטיבית לתרומה אזרחית בשירות מילואים'': ''מתרגש מאוד להיות פה''

מה גורל אגודות ומועדוני ספורט ביישובים המפונים או אלה שנפגעו במלחמה? איך מספקים מענה לילדים ונוער בתחום הספורט נוכח אתגרי המלחמה? במפגש שהתקיים בבית הנשיא בהובלת עמותת "ערכים בספורט" ניתנו תשובות לשאולות האלה ועוד להרבה אחרות.

במרכז היום (רביעי) אשר התקיים בבית הנשיא, בסימן מחוללי חוסן בתחום הספורט, זכה כדורגלן הפועל חדרה מנשה זלקה להוקרה על תפקודו בזמן המלחמה והיותו דוגמה ומופת לחוסן קהילתי, בזכות השילוב בין מקצוענות ספורטיבית לתרומה אזרחית בשירות מילואים פעיל.

מנשה זלקה במדים (צילום: באדיבות הפועל חדרה)

תוכנית החוסן "המועדון כבית קהילתי" שהושקה בבית הנשיא, מלווה 27 רשויות מהדרום ומהצפון, בעיקר יישובים שנפגעו במלחמה וכאלה שהתושבים פונו מהם בעקבות האיומים הביטחוניים. התוכנית, בהובלת עמותת ערכים בספורט, בית הנשיא ומשרד הספורט, מציעה תהליך התערבות לחיזוק מחלקות הילדים והנוער במועדוני הכדורגל והכדורסל, כעוגן קהילתי מחולל חוסן חברתי.

במסגרת התכנית יתקיימו סדנאות ליווי למאמנים שיקבלו כלים להתמודדות עם שיח רגשי ולחיזוק הקשר עם הספורטאים; סדנאות לספורטאים להתמודדות עם לחץ וחרדה ועוד. באירוע השתתפו 45 מנהלי מחלקות ספורט ומועדונים מחוף אשקלון, בית ג'אן, כרמיאל, נהריה, קריית שמונה, אשדוד, אופקים, שדרות ועוד. 

מנכ"ל בית הנשיא, אייל שויקי, אמר: "לספורט יש יכולת לחבר, לעודד, לרפא ולחזק את החוסן הנפשי בתקופה המורכבת שאנחנו מצויים בה. אני מודה לכם על פועלכם החשוב והמרגש ועל עשייתכם למען הילדים והנוער שנפגעו מהמלחמה ונמצאים בסיטואציה מורכבת".

מנשה זלקה מודה לקהל (אסף הופמן)

שויקי בירך את קפטן הפועל חדרה מנשה זלקה שחזר משירות מילואים ארוך: ״אני רוצה לומר גם תודה לשחקן הפועל חדרה, מנשה זלקה. אין לזה תקדים בעולם וזה לא מובן מאליו ששחקן מקצוען מתגייס לשירות מילואים ומגן על המדינה. אני מייחל לחזרתם של 133 החטופים במהרה ושנזכה כולנו לימים טובים יותר״.

מנכ"לית ערכים בספורט, בתאל גרבי, אמרה: “באמצעות הספורט אנחנו מחזקים את הקהילות שנפגעו ונותנים לילדים ולנוער מוטיבציה וחוסן, שישפיעו עליהם בהמשך הדרך".

קפטן הפועל חדרה, מנשה זלקה, הוסיף: "אני מתרגש להיות פה, ושמח על ההזדמנות להופיע בפני מנהלי המחלקות ביישובים שנפגעו, בתקווה שזה יחזק אותם בהמשך".

כתבות קשורות

Back to top button
Isport

FREE
VIEW