כדורסלליגת העל

מנכ"ל המנהלת: "קשה להאמין שבדרבי הבא יהיה קהל חוץ"

המנכ''ל שלומי פרי התייחס לאירועים סביב הדרבי התל אביבי בחצי גמר גביע ווינר, שכלל לא התקיים בסופו של דבר: ''הפועל הייתה צריכה להופיע ואחרי זה למחות ולשנות את המצב בעתיד. אין לי חשש שירושלים לא תופיע לגמר''

מכבי תל אביב העפילה אמש (חמישי) לגמר גביע ווינר מול הפועל ירושלים שייערך ביום ראשון לאחר שהשיגה ניצחון טכני בפעם הראשונה בהיסטוריה של הליגה, בעקבות כך שהפועל תל אביב לא עלתה למגרש כאות הזדהות עם אוהדיה. כזכור, המשטרה החליטה לא להכניס את אוהדי הפועל למגרש בעקבות הדרישה להציג תעודת זהות  ובדרייב אין היו רק אוהדי מכבי תל אביב.

המנהלת חיכתה עד השעה 21:20 ומשהפועל לא עלו  השופטים החליטו להעניק ניצחון טכני למכבי תל אביב. חלק מאוהדי מכבי ת"א קראו להחרים את המשחק ביום ראשון, כולל ארגון "הגייט" כנגד צעדי המשטרה אבל המועדון עצמו לא מתכוון להחרים את המשחק, כמו גם רוב אוהדיו. גם בהפועל ירושלים חלק מהאוהדים קוראים להחרים את המשחק ביום ראשון אך במועדון עצמו אין כל כוונה להחרים את המשחק.  

שלומי פרי (עודד קרני, מנהלת הליגה)

מנכ"ל מנהלת הליגה בכדורסל שלומי פרי אמר אחרי האירועים: "היה ביום שלישי דרבי סוער בכדורגל והמשטרה פנתה אלינו וביקשה שנבוא לישיבות. היינו בשלוש ישיבות איתם ובסיור באולם, ועוד סיור באולם היום. הייתה היערכות מאוד גדולה ומאוד רצינית. אני לא יודע אם הכל היה 100 אחוז, אבל הייתה היערכות רצינית, עם מצגות ומודיעין ותרחישים. היום בצהריים הוזמנתי לדיון אצל מפקד מחוז תל אביב. הוא ביקש לסגור את היציעים שמאחורי הסל. נלחמנו נגד זה, חשבנו שלא ראוי שאנשים שקנו כרטיסים לא יוכלו לבוא למשחק. הוא החליט לבוא לראות במו עיניו וכשהוא ראה את הפרדת היציעים, הוא החליט לפתוח אותם".

המנכ"ל התייחס לדרישה של המשטרה להציג תעודות זהות בכניסה שהגיעה סמוך מאוד לפתיחת השערים, שגם היא הייתה מאוחרת: "הבקשה של המשטרה הייתה מנומקת היטב. היה רצון שלהם ש-90 מורחקים לא יכנסו למשחק, היה רצון שלהם לזהות עוד אנשים שהיו באירועי בלומפילד והיו מבוקשים. זה מה שהם החליטו, ואוהדי הפועל החליטו שזה לא הדבר הנכון לעשות. האם הפועל תל אביב הייתה צריכה להופיע? לדעתי כן, ואחרי זה למחות ולשנות את המצב בעתיד. היו צריכים להופיע לדעתי. צר לי על כך שלא הופיעו".

היכל קבוצת שלמה בת"א (אתר FIBA)

פרי הוסיף: "אין לי חשש שהפועל ירושלים לא תופיע בגלל מה שקרה הערב עם המשטרה. דרבי עם קהל מלא בנובמבר? ככל שאני חושב על זה אני אהיה מציאותי, אני לא בטוח שזה יכול לקרות. אני מקווה מאוד שזה יקרה וימצאו פתרונות ודרכים יצירתיות לקיים את המשחק הזה עם קהל מלא של שתי הקבוצות כמו שאנחנו רגילים ואוהבים , יהיה עצוב מאוד אם לא יקרה ככה אבל אם להיות מציאותי כרגע אני לא רואה את זה. אני מבין את הפועל תל אביב, קבוצה שהאוהדים שלה מאוד חשובים לה ומאוד יקרים לה וקשובים לאוהדים שלהם, זה החלטה שהם לקחו. אני לא חושב שההחלטה הזאת נכונה, זאת דעתי האישית יכול להיות  שיש אחרים שיחשבו אחרת ואני חושב  שהיו צריכים להתיישר להנחיות המשטרה. אנחנו במדינת חוק, מדינה שבה ממלאים הוראות, זה כל הסיפור, אם הקבוצה עושה דין לעצמה ואני חושב הפוך ממנה".

המנכ"ל סיכם: "אני אומר שוב את דעתי. אני יכול להבין את הקבוצה, יכול להבין את ההחלטות שלהם. דעתי האישית לא החלטה טובה. תקדים? לא רואה את זה קורה בעתיד שוב, אבל אני מתאר לעצמים שהדברים האלה יידונו בפורומים מכובדים בממשלה, במשרד הספורט. אצלנו, במנהלת בין הקבוצות יכול להיות שדברים ישתנו מפה והלאה. אני מקווה שדברים ישתנו לטובה. הרבה פעמים אומרים שממשבר צומחת תקווה אני מקווה שמפה מהמשבר הזה יתפתח משהוא טוב, זה לא רק כדורסל, זה כמובן כדורגל גם. גם המשטרה צריכה לעשות הרבה חושבים על העתיד, למרות ששוב הם היו עם היערכות יוצאת מן הכלל, המטרה הייתה שהדרבי הזה יעבור בשלום וזה מה שקרה פה. חמור מאוד שלא ביקשו מאוהדי מכבי תל אביב תעודות זהות. משחקים נפיצים באולם ניטרלי? עשינו בעבר משחקים בחדרה במגרש ניטרלי אז עבר בשלום, עכשיו לא. קבוצה צריכה לשחק בבית שלה עם האוהדים שלה, אני חושב שזה הפתרון".

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button