כדורגל ישראליליגת העל

מנהלת הליגות הבהירה לקבוצות: כיצד יושפע לו"ז משחקי הפלייאוף?

בעקבות העומס הכבד בלו''ז ועל רקע הדיונים לאחרונה בביה''ד, במנהלת עדכנו את קבוצות ליגת העל כי משחקי הפלייאוף ישובצו אך ורק לפני הנקודות עם סיום העונה הסדירה ולא ישתנו בהתאם לערעורים כאלה ואחרים

מנהלת הליגות שלחה היום (ראשון) מכתב הבהרה לקבוצות ליגת העל לקראת קביעת לוח המשחקים של הפלייאוף – העליון והתחתון, בעקבות העונשים שספגו קבוצות ליגת העל לאחרונה ובעיקר אלו שנוגעים להפחתות נקודות ואפשרות שיוחזרו כחלק מערעורים. המנהלת הבהירה בצורה חד משמעית שלוח המשחקים ייקבע אך ורק לפי הנקודות שיהיו במאזנה של כל קבוצה בשריקת הסיום של המחזור האחרון בעונה הסדירה.

במכתב שנשלח לקבוצות, נכתב: "כידוע לכם – עם תום העונה הסדירה, נקבעות המשתתפות במשחקי הפלייאוף השונים כמו גם מועדי המשחקים והביתיות בהם, בהתבסס על טבלת הליגה בסיום העונה הסדירה. כן ידוע לכם כי לוח המשחקים בישראל הינו מהעמוסים באירופה, על אחת כמה וכמה בעונת משחקים זו, וכי כל דחייה בקביעת לוחות משחקי הפלייאוף בתום העונה הסדירה עלול ליצור אי-וודאות ועיכובים ואף לסכן את האפשרות לסיים את עונת המשחקים במועדה".

דור פרץ מנסה לעצור את קני סייף (ישי נאמן)

עוד נכתב: "בימים אלה תלויים ועומדים מספר הליכים משמעתיים אשר בחלק מהמקרים הובילו – ובהמשך ייתכן כי עוד יובילו – לעונשי הפחתת נקודות. במקרים רבים ענישה זו אף עשויה להוביל לערעורים, בקשות עיכוב ביצוע, דחיות מועד ולעתים אף פניה לערכאות משפטיות חיצוניות אשר גוזלות זמן רב. לאור האמור לעיל, ובכדי לייצר אחידות ובהירות ולמנוע פגיעה בניהולה התקין של עונת המשחקים הרינו להבהיר כי משחקי הפלייאוף העליון ישובצו לפי מספר הנקודות של כל קבוצה כפי שיהיה בדיוק עם שריקת הסיום של המשחק האחרון בעונה הסדירה וההחלטות המשמעתיות התקפות באותו רגע".

במנהלת סיכמו: "משמעות הדבר היא כי גם אם לאחר מועד זה יוחלט על השבת נקודות, או החמרת ענישה לקבוצה – גם ביחס לאירועים שהתרחשו במהלך העונה הסדירה – לא יהיה בכך בכדי לשנות את שיבוצי הפלייאוף ומועדי המשחקים אשר יהיו סופיים ובלתי ניתן לשינוי".

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button