כדורגל ישראליליגת העל

ממשיכים לזכור: גולדברג עלה לקברו של אלברט מזון ז"ל

בלם מכבי חיפה עלה לקרב של הלוחם שנפצע קשה בפינוי מוקשים לאחר מלחמת יום הכיפורים: ''מלח הארץ ואיש מדהים''. השוער פוקס עלה לקברו של רב סמל מתקדם זידאן סיף שנהרג בפיגוע בהר נוף ב-2014

לרגל יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה שחל היום (שלישי), בלם מכבי חיפה שון גולדברג עלה לקברו של אלברט מזו ןז"ל, שנפצע קשה בפינוי המוקשים לאחר מלחמת יום הכיפורים. אלברט הקים משפחה לתפארת, אוהדי מכבי חיפה, ולפני מספר שנים הדרדר מצבו והוא הלך לעולמו.

אלברט מזון שירת בחיל הנדסה קרבית. ביולי 1974, כחצי שנה אחרי שהשתתף במלחמת יום הכיפורים, נקרא בשנית למילואים, אותם עשה בחזית הגולן יחד עם יחידתו מחיל ההנדסה. הכוח שלו נדרש לפנות שדה מוקשים ברמת הגולן, והוא וחברו התנדבו להיכנס ראשונים. השניים עלו על מוקש שהתפוצץ, ואבי נפצע קשה מאוד. הוא איבד את כף רגלו, ידו נפגעה ונפצע מרסיסים רבים בכל חלקי גופו. במהלך שיקומו עבר מספר רב של ניתוחים וטיפולים אורטופדיים. מצב רוחו החיובי ואמונתו הבלתי מעורערת בעתידו המבטיח השפיעו על משפחתו וחבריו למחלקה. לאחר כשנה בבית החולים "רמב"ם" בחיפה חזר לחיק משפחתו. במרוצת השנים נולדו לבני הזוג שלושה בנים – יוסף, אלירן וירון.

בשנת 1987 חלה החמרה במצבו הרפואי, כשאחד מהרסיסים שנותרו בגופו פגע בגזע המוח. בשנת 2004 התדרדר מצבו הבריאותי אף יותר והוא נאלץ להתאשפז במחלקה המיועדת לנכי צה"ל. למעלה מחמש שנים היה בבית החולים, כשמשפחתו לצידו. לעיתים אף יצא איתם לטיולים בעיר, בקניון ועוד. באחד מימי ההולדת שלו זכה להפתעה כששחקני מכבי חיפה שאותה כל כך אהד, ביקרו בביתו. אלברט (אבי) מזון נפטר ב-22.5.2010. בן 58 בפטירתו. הוא הותיר אחריו אישה, שלושה בנים, נכדים, אח ושתי אחיות.

גולדברג עלה לקברו, הניח צעיף של מכבי, שמע את סיפור חייו ומותו ואמר: "מלח הארץ ואיש מדהים. אלמנתו שהצטרפה אלינו, מראה שאלברט העביר את האהבה לחיים לכל משפחתו. הנחמה היא שהוא זכה להקים משפחה לתפארת". על מצבתו כתבו אוהביו: "חזקה מיהלום אהבתך לחיים. בעל, אב ואדם מדהים".

רועי פוקס על קברו של זידאן סיף ז"ל (באדיבות מכבי חיפה)

השוער רועי פוקס עלה לקברו של רב סמל מתקדם זידאן סיף, שנהרג בקרב עם מחבלים בפיגוע בבית הכנסת בהר נוף שבירושלים בשנת 2014, הניח צעיף על קברו ושמע את סיפור גבורתו. זידאן וכל משפחתו אוהדי מכבי ומשפחתו אף התארחה אמש בטקס יום הזיכרון במתחם קצף. פוקס אמר בהתרגשות: "את סיפור גבורתו של זידאן אני זוכר עד היום. התמונות של מתפללים שכובים על הרצפה, אלה דברים שלא שוכחים ואם לא גבורתו של זידאן, התמונה הקשה הזו היתה יכולה להיות קשה אפילו יותר. כבוד גדול עבורי להגיע ליאנוח ולחלוק כבוד לזידאן הגיבור".

זידאן סיף נולד ב-1984 ביאנוח שבגליל המערבי, בנם של ג'וליה ונוהאד. ב-2011 הוא התגייס למשטרה ושירת במחוז ירושלים. במהלך שירותו התחתן עם רינאל וב-2014 נולדה בתם, לרי. ארבעה חודשים בלבד לאחר מכן, חדרו לבית הכנסת בשכונת הר נוף בירושלים וטבחו במתפללים בעזרת גרזנים ונשק חם. הם רצחו ארבעה ופצעו עוד שבעה. זידאן הגיע לזירת הפיגוע, בעקבות קריאה ששמע במערכת הקשר. הוא התמקם סמוך לגרם המדרגות, בכניסה אל בית הכנסת וירה אל עבר המחבלים שיצאו ממנו, תוך כדי שהוא מגונן על שוטרת נוספת, אשר התקרבה למקום עמידתו. במהלך האירוע נורה זידאן בראשו ונהרג.

לאחר מותו הוענק לו על ידי מפכ"ל המשטרה עיטור המופת, על חתירה למגע ועל פעילות מבצעית, תוך הפגנת אומץ לב, הראויות לשמש מופת. זידאן היה בן שלושים בנפלו. הוא הובא למנוחות בבית העלמין ביאנוח. הותיר אישה ובת, הורים, שתי אחיות ושלושה אחים.

יהי זכרם ברוך.

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button