ענפים אחריםשחייה

מלכת הבריכה: מדליית כסף לגורבנקו ב-400 מטר מעורב אישי

ענקית: השחיינית הישראלית הייתה קרובה לזהב ב-400 מטר מעורב אישי באליפות העולם בקטאר, כשקבעה שיא ישראלי חדש עם 4:37.36 דקות ועשתה היסטוריה: ''אני גאה. לייצג את הדגל של ישראל זה מדהים עבורי''

היסטוריה: מדלייה ראשונה אי פעם לישראל באליפות העולם בשחייה. אנסטסיה גורבנקו זכתה הערב (ראשון) במדליית הכסף במשחה ל-400 מטר מעורב אישי לאחר שסיימה בזמן של 4:37.36 דקות, מרחק 24 מאיות מ-4:37.14 של פרייה קולברט הבריטית שזכתה בזהב. גורבנקו, שקבעה כמובן שיא ישראלי חדש, אמרה לאחר המשחה: "אני שמחה מאוד להיות כאן. בזמן הקשה הזה (במדינה), להיות עם דגל ישראל ולזכות במדליה זה משמעותי מאוד עבורי".

אנסטסיה גורבנקו (סימונה קסטרווילארי, איגוד השחייה)

גורבנקו הוליכה בשלבים רבים של המשחה, שהסתיים בהפרש של 22 מאיות מהזוכה בזהב, פרייה קולברט הבריטית. הישראלית קבעה שיא ישראלי חדש של 4:37.36 דקות וקיזזה יותר מחצי שניה משיאה הקודם שנקבע בדצמבר האחרון באליפות ארה"ב. במדליית הארד זכתה שרה פרנצ'סקי האיטלקית (4:37.86).

זו פעם ראשונה בה ישראלי או ישראלית עולים על הפודיום באליפויות עולם בבריכות ארוכות. זה היה הגמר הרביעי בהיסטוריה של גורבנקו באליפויות עולם, לאחר שסיימה באליפות זו במקום הרביעי ב-200 מטר מעורב ועוד פעמיים במקום החמישי. היא הראשונה שהעפילה לשני גמרים באליפות עולם אחת והפכה לישראלית הראשונה שמעפילה לארבעה גמרים במשחים אישיים באליפויות עולם.

אנסטסיה גורבנקו (סימונה קסטרווילארי, איגוד השחייה)

מהוועד האולימפי נמסר: "כולנו צפינו בנשימה עצורה באנסטסיה גרובנקו ברגע היסטורי על אדמת קטאר, מבססת מעמדה כשחיינית צמרת עולמית מגוונת באליפות חשובה וסמלית עם דגל ישראל ונציגה שלנו על הפודיום. המאמץ המשותף להביא את משלחת השחייה הישראלית לקטאר חשובה ומשמעותית עם ההצלחה הגדולה של אנסטסיה, שני כרטיסים למשחקים האולימפיים של מתן רודיטי ודואט השחייה האומנותית ודגל ישראל שמתנופף אל על בבית קטאר בימים כל כך קשים ומורכבים לעם ישראל. אנחנו גאים בשחיינים וספורטאי מקצועות המים שלנו ומודים לכל מי שעשה במלאכה מאחורי הקלעים ויש רבים וטובים. עם ישראל חי".

שר התרבות והספורט מיקי זוהר אמר: "הישג מדהים לישראל עם מדליית כסף מרשימה במיוחד לאנסטסיה גורבנקו האלופה שכולל שיא ישראלי חדש ומרגש בענף השחייה. ובתגובה לקריאות הבוז באולם – הראינו שעם ישראל חי וגאה בהישגים שלו. אף אחד לעולם לא ייקח לנו את זה. אל אל ישראל!".

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button