גביע הטוטוכדורגל ישראליליגת העל

מליקסון נפרד בבכי: "בבקשה אל תהיו עצובים, תשמחו בשבילי"

עוזר המאמן של הפועל ב''ש בקושי הצליח להקריא את מכתב הפרידה: ''הסיבות האישיות והבריאותיות לא מאפשרות לי לתת את המאה אחוז''. ברדה: ''מליקסון הוא החצי השני שלי. יש עלינו קראמה לא טובה''

מאור מליקסון התייצב הערב (ראשון) מול כלי התקשורת והודיע באופן רשמי על עזיבתו את הפועל באר שבע. אחד השחקנים האהובים בתולדות המועדון, שמונה ב-2022 לעוזרו של אליניב ברדה, קיבל את ההחלטה בשל סיבות אישיות ובריאותיות. היום, אחרי ה-5:1 למכבי נתניה במשחקי הדירוג של גביע הטוטו, מליקסון הקריא בדמעות את מכתב הפרידה והתקשה מאוד לדבר. מי שייכנס לנעליו של מליקסון וישמש כעוזרו של ברדה הוא דוד סמנייגו גרסיה הספרדי, שעבד במועדון במחלקת הנוער כמאמן במסגרת פרויקט שיתוף הפעולה בין הפועל באר שבע לאתלטיקו מדריד.

במכתב של מליקסון נכתב: "בתחילת העונה פניתי לראשי המועדון וביקשתי לצאת להפסקה מהדבר שאני הכי אוהב בעולם – כדורגל. הסיבות הן אישיות, בריאותיות, וקצת מורכבות, והן לא מאפשרות לי לתת את המאה אחוז הנדרש לתפקיד. הגוף שלי ביקש מנוחה, ולא פחות חשוב, גם הנפש. אף פעם לא ביקשתי כלום, אך הפעם הייתי רוצה לבקש מכם לכבד את הצורך שלי לעצור רגע. התבקשתי להישאר בתפקידי עד לאחר הקמפיין האירופי ומציאת מחליף, וכמובן שהסכמתי. אך היום הגיע הרגע בו אני תולה את נעלי האימון ולוקח פסק זמן כדי לנוח, להירגע, לבלות עם המשפחה שלי, לתת לעצמי קצת שקט, לטפל בגוף, לטפל בנפש ולחשוב מה הלאה. אני ממש זקוק לזה.

"חוויתי שלוש שנים מדהימות כחלק מהצוות המקצועי. שני גביעי מדינה, פעמיים העפלה לשלב בתים אירופי, פעמיים סגנות בליגה, ותואר אלוף האלופים אחד. אבל מעבר לתארים יש אנשים, זה יותר מכל תואר. הם העיקר. פגשתי המון אנשים מדהימים, חוויתי חוויות מטורפות וקיבלתי הזדמנות לעבוד במועדון שאני הכי אוהב בעולם עם האנשים שאני הכי אוהב בעולם. בראש ובראשונה אני רוצה לומר תודה לאלונה ברקת, שלפני 15 שנה הימרה על ילד שחיפש את עצמו ועזרה לו למצוא את המקום המושלם עבורו כדי להתפתח כשחקן וחשוב מכך כאדם. תודה לאליניב הגדול, שכל יום איתו הוא חוויה. מעבר לזה שאליה הוא מאמן מצוין, הוא קודם כל בן אדם גדול עם לב גדול וכואב לי שאני נאלץ להיפרד ממנו.

"תודה למיכאל ברוש שכבר מזמן הוא דם שלי, תודה לאסי רחמים, ברק בכר, יוסי אבוקסיס, רוני לוי, גיא פרימור, לוקאס בורטניק, שילה מיארה, אביחי כליף, גיל לבנוני, אביתר אילוז, פנחס אוחנה, עופר, דימה, שי, יוסי, אבי, שמעון, אסף, ניר, נתנאל, נווה, אתי, לימור, בתיה, רן, מומי, מיכל, שירן ולכל צוות העובדים והשחקנים של המועדון – לעולם לא אשכח את החוויות והעבודה המשותפת. ולכם, אוהדי הקבוצה, אין מספיק דיו בעולם כדי לתאר את האהבה שלי אליכם. זר לא יבין זאת. קיבלתם אותי כמו שאני מהשנייה הראשונה, והייתם שם ותמכתם בי עד השנייה האחרונה. לעד אהיה אסיר תודה על כך.

"בבקשה, אל תהיו עצובים, תהיו שמחים בשבילי. עברנו כל כך הרבה רגעים מאושרים ביחד ולכו תדעו, אולי עוד נעבור. העיר, המועדון ואוהדי הקבוצה, הרימו אותי מהמקום הכי נמוך, דחפו אותי למעלה, וגרמו לי להוציא מעצמי את המקסימום על מנת להחזיר על אותה אהבה עצומה שבכלל לא מובנת מאליו. נשאר לי רק לקוות שסגרתי לכם אפילו במעט את החור בלב. אשאר האוהד הכי שרוף של הקבוצה, כמו שתמיד הייתי, מהימים הראשונים שלי בווסרמיל ועד לימים האחרונים בטרנר. אדום לנצח. אני גם מבטיח שבקרוב אגיע להיפרד מכם כמו שצריך. כמו שמגיע לכם.

אליניב ברדה עם מאור מליקסון (ישי נאמן)

"'מליקסון מה יהיה?' זאת השאלה ששואלים אותי ברחוב כמה פעמים ביום כבר עשרים שנה. הלוואי והייתי יודע מה יהיה. יודעים מה? בעצם לא, אני לא רוצה לדעת מה יהיה, הרי זה מה שיפה בכדורגל ובכלל בחיים, דווקא זה שאי אפשר לדעת מה יהיה. כל מה שנותר לנו לעשות זה להיות חיוביים, להיות שמחים, לעבוד קשה, לא לקחת את עצמנו יותר מידי ברצינות, להיות כנים, לפתוח את הלב ולהאמין שהדבר הנכון יקרה. תודה רבה לכולם".

המאמן אליניב ברדה אמר: "קשה לי לענות על שאלות על המשחק, אני יודע שזה משהו שמאור הולך איתו בפנים הרבה זמן, הוא המשיך בשבילי עד שהוא כבר לא היה יכול יותר. זהו. ננסה להסתדר עם מה שיש. הוא שלם עם עצמו. הוא יד ימין שלי בהכל, אימונים, לסמוך עליו בעיניים עצומות, מצגות, וידאו, הערות, ויכוחים קטנים, שעות של שיחות, זה ייחסר לי מאוד, אבל אני גם מבין אותו שהוא צריך את השקט שלו ומכבד את זה. ננסה להמשיך הלאה. הטלפון הראשון שלי היה אליו, ביקשתי ממנו לבוא לאימון והוא שאל 'מתי?'. עוזר אחר? יש מישהו שגם אני וגם מאור עבדנו איתו יחד, מכירים אותו טוב והוא איתנו באותן עמדות מקצועיות, וממה שאני מבין הוא יגיע מחר".

על המשחק עצמו, אמר ברדה: "עד הטעות והשער השני המשחק היה שקול. כמובן שאתה לא רוצה לסיים בצורה כזו. היינו אחרי טיסה, זה לא תירוצים. היה לנו חשוב לתת דקות לשחקנים שלא קיבלו עד עכשיו. התוצאה מאכזבת, אבל זה גביע הטוטו. יש איזו שהיא קארמה לא טובה. אנחנו מודעים לזה. אנחנו לא אטומים, אנחנו יודעים. יכולים וצריכים להיראות הרבה יותר טוב. בצורה חכמה צריך לעשות את ההתאמות שאולי מיהרנו טיפה לעשות. תהיה פה קבוצה חזקה וטובה. רמזי ספורי? נעשה את ההתאמות הנכונות אם הוא יעזוב. חסרים לנו עדיין שחקנים. שחקנים עם מספרים בחלק הקדמי וזו המחשבה שלנו בתקופה הקרובה".

הבעלים אלונה ברקת כתבה בטוויטר: "האגדות הגדולות של הספורט, מאז ומתמיד, לא היו רק המוכשרים ביותר והווינרים הגדולים ביותר. כדי להגיע לגדולה אתה חייב את המשהו הנוסף הזה, שיש רק למעטים. אתה גורם לאלו שצופים בך תזוזה בלב. גורם להם להאמין יותר. להתאושש מהר יותר. לאהוב את הספורט הזה יותר. כזה היה מלי. הקסמים על המגרש, האומץ והווינריות היו מחזה נפלא לעיניים, אבל זו האהבה הגדולה שיצר סביבו בכל רגע על המגרש ומחוצה לו, שגרמה לו להיות אגדה חיה. לשמוע את שירת האוהדים על החור שהיה להם בלב עד שהגעת. תודה על הזכות".

רן קוז'וק: ''לפני הכל, אנחנו צריכים להביא את הגישה שלנו''
מאמן מכבי נתניה, רן קוז'וק (ישי נאמן)

מהעבר השני, מאמן מכבי נתניה רן קוז'וק אמר: "יש פה קבוצה טובה, אמרתי את זה גם כשהיה לנו קשה. עם כל הכבוד לגביע הטוטו, אנחנו מחזיקים גביע הטוטו לשעבר – זו רק תקופת הכנה, ובתקופת הכנה הרבה פעמים המאמנים מקריבים משהו. פיזית אנחנו עובדים מאוד קשה, ידעתי שככל שהליגה תתקרב נציג תצוגות טובות יותר. עכשיו מתחיל הדבר האמיתי. איתן אזולאי הבין, ביחד עם כולם, שלעשות משחק טוב זה מתחיל בהגנה. אם נעשה הגנה כזאת, יהיו לנו ימים טובים. זה הבסיס להכל. זו חזרה גנרלית טובה לליגה. אני מאמין שנביא עוד שחקן-שניים במקומות בהם צריך עוד יותר עומק ואיכות, נביא שחקנים שישדרגו אותנו".

כובש הצמד איתן אזולאי הוסיף: "אני מאושר מאוד מהניצחון, זה ייתן לנו ביטחון לליגה. גולים זה בונוס. אני מתרגש לתת צמד, אני מקווה שאמשיך כך. הייתה לי שיחה עם רן השבוע, הוא אמר לי שהגולים יבואו רק אם אעשה הגנה ב-100 אחוז. הוא צדק. אני מקווה לתת כמה שיותר גולים ובישולים והקבוצה תהיה הכי גבוה שיש, רוצים לעשות עונה יותר טובה מהעונה שעברה, להגיע לאירופה".

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button