ענפים אחריםענפים נוספים

מכון וינגייט בחר באורבך הלוי אדריכלים לתכנון מבנה הדגל

רשמית: המכון הלאומי למצוינות בספורט בחר במשרד אורבך הלוי לתכנון הבניין הרב-תכליתי, פרויקט הדגל של המכון הצפוי לאכלס את נבחרות ישראל בענפי ההתעמלות והג'ודו, בהיקף של 160 מיליון ש''ח

מנכ"ל מכון וינגייט, שי אברהמי, הודיע על בחירת משרד האדריכלים "אורבך הלוי" לפרויקט מבנה הדגל של המכון הלאומי למצוינות בספורט, הבניין הרב-תכליתי. המבנה יאכלס את נבחרות ישראל בהתעמלות, ג'ודו, טיפוס וטאיקוונדו. עלות הקמת המבנה מוערכת בכ-160 מיליון ש"ח.

"תהליך הבחירה נמשך כחצי שנה וכלל מכרז מקיף ומורכב, בו התמודדו שמונה ממשרדי האדריכלות הגדולים בישראל", אמר שמשון שעתל, סמנכ"ל התפעול והתשתיות של וינגייט. "80% משיקולי הבחירה התמקדו  בקריטריונים של איכות וניסיון. משרד אורבך הלוי, שבסיסו בלוד, זכה במכרז ויוביל את תכנון מתקן הספורט הייחודי בכניסה הדרומי וישקיף על כביש החוף. הבניין הוא אחד מפרויקטי הדגל של משרד התרבות והספורט והוא מתקצב אותו".

"מכון וינגייט ביסס עצמו בשנים האחרונות כבית של הספורט ההישגי בישראל", אמר אברהמי, שעומד בראש המכון ומוביל את תכניות שיקום ושדרוג המתקנים והתשתיות במכון בהיקף של כ-300 מיליון ש"ח. "הבניין הרב-תכליתי הוא בניין הדגל של מתקני האימון לנבחרות הלאומיות. בבניין יהיו מתקני אימון ייעודיים ובלעדיים לנבחרות שיתאמנו בו לצד מתקני מעטפת משלימים כמו מתחם התאוששות וחדר כושר חדרי הדרכה וטכנולוגיה מתקדמת. למבנה יש מיקום אסטרטגי, המחייב עיצוב והתאמה ייחודיים. תכנון ואפיון הבניין נעשה יחד עם הנבחרות הצפויות להשתלב בתוכו. הבניין החדש מהווה  עדות למחויבות המדינה למצוינות ספורטיבית, ולמסירותנו לשיפור התשתית והסטנדרטים המקצועיים של המכון. אנו שמחים על בחירתו של משרד האדריכלים המוביל אורבך-הלוי".

המבנה המוצע ישתרע על כ-13,000 מ"ר של מתקני ספורט ויהווה מתקן הדגל של המכון. בהתחשב במיקומו, נראות המבנה תהיה משמעותית, והמכון קבע לאדריכלים במכרז, כי היא מחייבת התייחסות מדוקדקת של שילובו בסביבה, עיצובו ושמירה על עקרונות הקיימות.

אורבך הלוי הוא אחד ממשרדי האדריכלות והעיצוב המובילים בישראל עם ניסיון של יותר מעשרים שנים בפרויקטים מעוררי השראה עבור חברות מובילות בעולם. המשרד מעסיק צוות של 55 אנשי מקצוע מהשורה הראשונה, ומובל על-ידי מהנדסת דפנה אורבך, אדריכל אורי הלוי ואדריכל אורי רותם. בין הפרויקטים שתכנן המשרד: מרכז מנדל לחדשנות בירוחם, משרדי הרצוג-פוקס-נאמן, תחנות רכבת תת קרקעיות בתל אביב, הפלייבוקס, בניין הכימיה של מכון וייצמן ועוד.

"התשוקה  למלאכת האדריכלות, יחד עם תהליך עיצוב קפדני, מאפשרים לנו ליצור פרויקטים מוכווני פרטים ובעלי חתימה ייחודית", אמרה השותפה המייסדת, מהנדסת דפנה אורבך. "אנו נרגשים להביא את הפילוסופיה שלנו לפרויקט הבניין הרב-תכליתי של מכון וינגייט, וליצור פתרון אדריכלי ייחודי, שישרת אלפי ספורטאים ויתרום להישגים בינלאומיים של  ענפי הספורט השונים".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
ישראל ספורט

FREE
VIEW