כדורגל ישראליליגת העל

מכבי ת"א נקנסה בגין קריאות גזעניות, וגם: העונש המוזר בטרנר

המוליכה נקנסה בשל קריאות גזעניות. במקביל, מכבי ת''א נקנסה ב-33,000 ש''ח עקב האבוקות במשחק העונה, ובביה''ד קבעו בנוסף שהצהובים לא יוכלו ליהנות מקהל חוץ בטרנר, מה שבכל מקרה לא היה מתאפשר

מכבי תל אביב ספגה היום (ראשון) קנס של 40 אלף ש”ח מבית הדין בעקבות קריאות גזעניות של אוהדי הקבוצה במשחק נגד מכבי פתח תקווה בגביע. בית הדין של ההתאחדות לכדורגל הפעיל את עונש התנאי שהיה לצהובים על סך 30,000 ש"ח והוסיף עוד קנס בפועל של 20 אלף ש"ח, מתוכן 10 אלף חופפים. בפסק הדין נכתב: "הנאשמת מודה בעבירה נשוא כתב האישום ועל כן אני מרשיע אותה בביצועה. באשר לעונש – זו לה ההרשעה השלישית בעונה זו בעבירת קריאות גזעניות והטענה שהמדובר בתגובות למלחמה המתנהלת בימים אלה בעזה אינה מורידה מחומרת המעשה האסור".

מוקדם יותר היום, מכבי תל אביב נענשה בעקבות אירועי משחק העונה מול מכבי חיפה, שם הודלקו עשרות אבוקות ורימוני עשן ביציע שהובילו להפסקת המשחק לדקה. בבית הדין החליטו לשנות את האישום כנגד הצהובים ל"התפרעות בנסיבות מחמירות", ובשל כך נקבע הסדר טיעון במסגרתו הצהובים הודו באשמה ונגזר עליהם קנס כספי בסך 33,000 ש"ח וכן איסור על מכירת כרטיסים לאוהדים במשחק הליגה הקרוב מול הפועל באר שבע באצטדיון טרנר, שלא היה מתאפשר בכל מקרה בעקבות המצב הביטחוני, שכן הנחיות פיקוד העורף אוסרות על קיום פעילויות עם יותר מ-1,000 איש והמשחק מתקיים ללא קהל.

אבוקות ביצעי של מכבי ת"א (ישי נאמן)

בהחלטת בית הדין נכתב: "לאחר שיקול ובדיקה הגענו למסקנה כי לא מתקיימות כאן הנסיבות החריגות בהן ערכאה שיפוטית מתערבת בהסדרי טיעון ואחר על כן אנו נותנים להסדר זה תוקף של פסק דין. המחלוקת בדבר הפסקת המשחק בעקבות הדלקת האבוקות על ידי אוהדי מכבי תל אביב ניתנת לפתרון קל באשר המשחק כידוע צולם ושודר ואין כל בעיה לתובע להציג בפני מוטב בית הדין את קטע המשחק הרלוונטי וליתן מענה חד וברור לשאלה זו".

עוד נכתב: "בשולי הדברים אוסיף כי טענת עו"ד מרגלית כי אם בסיום הדיון יינתן כנגד מכבי תל אביב עונש של אי מכירת כרטיסים למשחק חוץ והוא יושת במשחקה נגד מכבי חיפה, יריבתה במרוץ האליפות, ועל כן יהיה בכך משום פגיעה בשוויון הספורטיבי, הינה בבחינת הקדמת המאוחר באשר התיק טרם נדון לגופו ובוודאי שענישה ככל שתינתן, לא נבחנה. יתרה מזאת, בכל מקרה, כידוע בית הדין אינו בוחן טרם מתן החלטה את טבלת המשחקים העתידיים, ההשלכות של הענישה עליהם והחלטתו הינה בלתי תלויה".

כתבות קשורות

Back to top button
Isport

FREE
VIEW