כדורגל ישראליליגת העל

מכבי ת"א נפרדה מחמישה שחקנים ומימשה אופציה על שבעה

האלופה נפרדה בין היתר ממוסקרה, טננבאום ולוקאסן, כאשר מומשו האופציות על פחות משבעה שחקנים. במוקד, קניקובסקי, ביטון, דוידזאדה ודן ביטון. בשלב זה עתידם של המאמן קין ושחקן העונה זהבי עדיין לא ברור

מכבי תל אביב הודיעה היום (רביעי) על פרידה מעוד שלושה שחקנים. לאחר פרישתו של הקפטן שרן ייני ועזיבתם של אנריק סבוריט ואייל גולסה, נפרדים הצהובים רשמית גם מהבלם ההולנדי דריק לוקאסן ומשני השוערים דניאל טננבאום ואורלנדו מוסקרה. ניתן לראות שמתוך השחקנים העוזבים את מכבי תל אביב, נמצאים שלושה זרים וגם שני שוערים. חשוב לציין שלפחות כרגע, עתידם של המאמן רובי קין – המחזיק בחוזה לעונה הבאה – וכן של מלך השערים ערן זהבי שסיים את חוזהו, אינו ברור.

דריק לוקאסן כובש את הפנדל המכריע בגמר גביע הטוטו (ישי נאמן)

האלופה תלתה תקוות רהות בהלם ההולנדי דריק לוקאסן. נתוני גופו האתלטי אמנם מרשימים ופה ושם הציג משחקים טובים, אבל למרות ששיחק במכבי תל אביב שנתיים מלאות לפי החוזה שנחתם עמו, היה רחוק מלהטביע חותם ודי אכזב. מכבי תל אביב נפרדת גם באבחה אחת משני שוערים ולמעשה מודה בכישלון המהלך התמוה מאוד להחתמת שלושה שוערים שכולם עם פוטנציאל להיות שוער ראשון. אפשר לומר שרועי משפתי השוער הראשון שהובא למעשה כשוער שני וכגיבוי לדניאל פרץ היה האיש שנמצא בזמן הנכון ובמקום הנכון כאשר פרץ עבר לבאיירן מינכן.

שוער מכבי ת"א, אורלנדו מוסקרה (ליאת אבשלומי)

דניאל טננבאום, שכבר היה בקבוצה ונדחק לעמדת השוער השני כאשר פרץ פילס דרכו לעמדת השוער הראשון, וישב על הספסל כבר שנתיים, שוחרר מהקבוצה – אך הוחזר כאשר פרץ עבר לבאיירן מינכן. השנה שיחק טננבאום שני משחקים בלבד במסגרת גביע המדינה. לכן הייתה החתמתו של מוסקרה, שוער נבחרת פנמה, תמוהה מאוד. הוא סיקרן מאד וגילה יכולת שוערות אופיינית לשוערים מאמריקה הלטינית, אך שותף רק 13 משחקים בכל המסגרות ומשום כך, עצם הבאתו עוררה תמיהות. בסופו של דבר מכבי תל אביב משחררת את השניים ולמעשה מוכיחה כאן את הכישלון באיוש העמדה הזו.

אופיר דוידזאדה חוגג (ישי נאמן)

בנוסף, מכיב תל אביב את האופציות בחוזיהם של אופיר דוידזאדה, דן ביטון, גבי קניקובסקי ואבישי כהן, שיישארו במועדון לשנה נוספת עד תום עונת 2024/25. דוידזאדה (33), שהצטרף בקיץ 2017 וכבש במדי מכבי תל אביב 7 שערים ב-222 הופעות בכל המסגרות – ימשיך לעונה שמינית. ביטון (28), שהצטרף בקיץ 2020 וכבש מאז 23 שערים ב-139 הופעות בכל המסגרות – ימשיך לעונה חמישית. קניקובסקי (26), שחזר למכבי תל אביב בקיץ 2021 וכבש 24 שערים ב-144 הופעות בכל המסגרות – ימשיך לעונה רביעית. אבישי כהן (28) ימשיך לעונה שניה במדי האלופה לאחר שבעונתו הראשונה ערך 34 הופעות בכל המסגרות. מכבי תל אביב גם מימשה את האופציות בחוזיהם של עמית גלזר (23), נדב נידם (23) ואור רויזמן (22).

כתבות קשורות

Back to top button
Isport

FREE
VIEW