כדורגל ישראליליגת העל

מכבי ת"א לא נפלה לבור של ההשפלה והבהירה: אנחנו חזקים מהכל

רבים במועדון חששו מאוד מהשפעת התבוסה המשפילה ליוונים, אך הצהובים סיימו את הליגה בסדירה עם מסר ברור לכל הליגה. קין הוכיח פעם נוספת את כוחו, מילסון וזהבי ממשיכים להיות האקס פקטור

משבר? איזה משבר? הצחקתם את מכבי תל אביב. סימן השאלה שריחף מעל הקבוצה כיצד תופיע למשחק נגד הפועל חיפה כשבאמתחתה ובזיכרון המאד קרוב שלה מרחפת התבוסה 6:1 לאולימפיאקוס הפך לסימן קריאה בוהק ומהדהד. הניצחון 1:3 על הפועל חיפה הלוהטת אמש (ראשון) הרגיע את המערכת הכוללת את הצוות המקצועי, השחקנים והאוהדים והחזיר את כולם לפרופורציות.

אם מאמן הקבוצה רובי קין חטף על ראשו מטר בליסטראות על תיפקודו הלקוי בתבוסה ליוונים ביום חמישי ולא כל כך בצדק, חובה לציין שהשיחות והחיזוק הפסיכולוגי שהזריק לשחקניו הצליח מעל המשוער. המאמן האירי, שנראה לעיתים מסרב להיפרד מקריירת המשחק שלו עצמו, מצליח להעניק תובנות והשראה לשחקניו מהניסיון הרב שצבר במשחקו ברמות הגבוהות ביותר ונראה שדבריו נקלטו באוזניים קשובות.

מאמן מכבי ת"א, רובי קין (ישי נאמן)

לקחת קבוצת שחקנים שהמורל שלהם בקרקעית ולהרים אותם שוב לגבהים ובעיקר להחדיר בהם אמונה שהם שווים הרבה יותר ממשחק הנפל נגד היוונים. קין הצליח להחדיר בשחקניו תובנה שהאתמול כבר עבר ואיננו חשוב והעתיד של המשחק הבא הוא תמיד החשוב ביותר. נראה שרובי קין בהחלט עלה על מאפיין מאוד בולט בתרבות הישראלית – ההשתכשכות וההתבוססות בעבר עם זה בהצלחה גדולה שהייתה או בכישלון מהדהד שקרה. היכולת להניח דברים מאחור ולהתרכז ולהתמקד בעתיד הקרוב דורשת יכולת מנטלית רבה ורובי קין משדר זאת כל העת לשחקניו והלמאכן השיבו לו במשחק טוב מאד מול קבוצה שנמצאת העונה בפורמה טובה מאד.

תחילת המשחק יכולה הייתה לגרום שוב לשקיעה נוגה. הפנדל שהעלה את חיפה ליתרון 0:1 יכול היה לשבש עבור הצהובים את כל התוכניות, אבל מי אם לא ערן זהבי שבצמד שערים החזיר את הצהובים לממש את היתרון שלהם במגרש ודור פרץ חתם בשער השלישי שהחזיר אותו ליכולת המצויינת שהייתה לו בתחילת העונה. בכלל, קין ניער מעט את הסגל ונתן לכמה שחקנים לנוח. אייל גולסה נשלף ממעמקי הספסל והזכיר נשכחות מיכולתו המצויינת מהעבר, עדן קארצב שפתח נתן הופעה מרשימה מאד וטוב יעשה רובי קיש שישתמש בשירותיו הרבה יותר.

עדן קארצב עם הכדור (ישי נאמן)

קארצב נותן לקבוצה מימד נוסף ונופך שהיא חסרה וזו הבעיטה ממרחק שמאד חסרה באג'נדת המשחק הצהובה. בניגוד לעבודת הקישור השונה שנותן יוריס ואן אובריים, שכוללת טיפול בכדור והתרוצצות אין קץ במגרש עם חילוץ כדורים ומסירות עומק, נותן קארצב אלמנט נוסף של שחקן קישור קלאסי שעומד כחומה בצורה מול קשרי היריב, מוסר ומעביר את כובד המשחק מאגף לאגף בבעיטה ארוכה, ומסכן את השער בבעיטות מרחוק. פליסיו מילסון הפתיע רבים בכך שפתח בהרכב והמשיך לתעתע בשחקני היריבה. עם יכולת כזו, הוא העלה תהיות רבות שאם היה ממשיך לשחק ביום חמישי אולי גם התוצאה הייתה שונה.

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button