כדורגל ישראליליגת העל

מכבי ת"א לא הופתעה מהחלטתו של קין, מכוונת למאמן זר

המאמן האירי החזיק בחוזה גם לעונה הבאה ונסע עד לקנדה כדי להכיר תודה לבעלים על התמיכה בו לפני שהחליט להיפרד אחרי עונה אחת. המאמן הבא יהיה ה-19 של האלופה ב-12 שנותיו של גולדהאר, ברדה המועמד הישראלי

במכבי תל אביב לא הופתעו הבוקר (שישי) מהחלטתו של המאמן רובי קין לא לממש את השנה השנייה בחוזהו, או ליתר דיוק בקשתו להשתחרר מחוזהו. הרי הדבר עמד על הפרק מזה זמן אבל בהחלט קיימת אכזבה גדולה מאד מהחלטתו זו. לפי הפרסומים באירלנד, קין הגיע לכלל החלטה עוד לפני שקבוצתו הבטיחה את האליפות ודווקא משום כך יש להעריך מאוד את המאמן האירי, שגילה מקצוענות מוחלטת עד שריקת הסיום במשחק האחרון נגד בני ריינה ואף דרש משחקניו לא להוריד את הרגל מהגז במשחקים שנותרו עד הבטחת האליפות.

מיץ' גולדהאר ורובי קין עם צלחת האליפות (ישי נאמן)

אם אפשר להבין את זעמו הגדול של הבעלים מיץ' גולדהאר על החלטתו של ולאדן איביץ' לעזוב את הצהובים בינואר בשל הצעה כספית גבוהה יותר מהליגה הרוסית, הרי שבמקרה רובי קין, הבעלים היהודי-הקנדי גילה הבנה רבה והוקרת תודה על עמידתו האיתנה של המאמן האירי בעונה קשה ולא פשוטה וחזרתו לארץ עם חידוש הליגה ומימוש חוזהו עד תום העונה. צריך להיות ברורים – רובי קין היה חתום מראש לשנתיים במכבי תל אביב. העונה השנייה איננה אופציה, ולכן המאמן האירי לא התעצל ונסע עד טורונטו לפגישה אישית בארבע עיניים עם גולדהאר כדי לבקש אישית את שחרורו מהחוזה.

נכון, השניים נפגשו גם בישראל עוד לפני המשחק נגד מכבי חיפה בסמי עופר והן לפני המשחק הרשמי שהכתיר את הצהובים לאלופים בבלומפילד נגד הפועל באר שבע, אבל אז ביקש המאמן ראשית לסיים את הליגה כהלכה וגם את הזמן לחשוב על העניין ולדבר עם משפחתו. ההגעה במיוחד לטורונטו של קין היה בה גם הכרת כבוד של המאמן לבעלים אשר תמך בו ברגעי המלחמה הקשים. רובי קין הצליח לשמור צמוד לחזה את החלטתו וסרב לכל שאלה כזו או אחרת של התקשורת ולכן היה אפשר לנתח לכאן ולכאן האם ימשיך או לא יישאר.

מאמן מכבי ת"א, רובי קין (ישי נאמן)

אלה שסברו שיישאר נופפו באתגר ליגת האלופות שיכול לשרת גם אותו לרזומה שלו, כך גם אופציית העלאת שכרו וגם הרצון לקצור פירות על העונה שהסתיימה והמשך התהליך שבנה. אלה שניחשו שהמאמן האירי יעזוב וצדקו, טענו בפשטות שאם אדם רוצה להישאר ההחלטה שלו צריכה להיות מיידית ואין טעם לעשות "פוזה" של מתלבט. נכון לעכשיו סיבות עזיבתו של קין לא פורטו על ידי המועדון ולא ידוע אם יתגלו גם בעתיד.

למרות שעד כה צלח רובי קין את כל הביקורות הקשות מבית על הישארותו בישראל במצב מלחמה, אבל ככל הנראה בכל זאת המצב המלחמתי כאן בישראל, שמשרה חוסר ודאות ואי הרצון שילדיו יחיו כאן בצל מלחמה, הביאו את רובי קין להחלטה לשים את המשפחה לפני הקריירה. ועכשיו… שוב ניצבת מכבי תל אביב בפני שוקת שבורה ובפני חיפוש אחר מאמן כמידי קיץ. אין חדש תחת השמש – האלופה תנחית מאמן מספר 19 (!) ב-12 השנים של מיץ' גולדהאר במועדון, כאשר רק אחד מהם – ולדימיר איביץ' – שרד יותר מעונה אחת. במועדון מכוונים שוב לצוות זר, כאשר השם הישראלי היחיד שאולי רלוונטי הוא אליניב ברדה.

כתבות קשורות

Back to top button
Isport

FREE
VIEW